Suzuki SV 650S (2003)

Vlastník babettaboy
Vloženo 19.10.2016
Aktualizováno 23.9.2020

Na první pocit šílenej tah a super zvuk, sportovní posed mi na první kilometry nedělal dobře na záda, ale zvykl jsem si.

Suzuki GS 500E: První volba, nakonec jsem chtěl něco o trošku lepšího
Kawasaki ER 6N: Rovnocenný soupeř. nakonec vyhrála dobrá nabídka SV

První dojmy - Pro motorku jsem jel v ne zrovna nejlepším počasí, cestou zpět jsem zmokl, tak jsem si jízdu moc neužil. Na prvních pár km jsem měl pocit jako když sedím na raketě, zvuk i jízda super.

Po prvních několika málo kilometrech mi přestal fungovat tachometr, dlouho jsem moto rozebíral a zjišťoval, o co jde. Nakonec byl problém na kabelu náhonu, tak jsme opravili a sviští to jak má. První kilometry byly celkem peklo, sportovní posed a moje výška moc nešlo dohromady, nakonec jsem ale našel správnou pozici a bylo to lepší. Motor byl na první protočení tím pravým pro mě. Dunivý dvouválec s podporou buřtíku od Leoše Vincka je opravdu super a dodává dojem pořádný mašiny. Prvních asi 200 km jsem strávil na mokru, tak jsem to bral radši zlehka, občas mi to někde chcíplo, ale už je to v pohodě. Proběhlo několik základních oprav a seřízení, potom to teprve začíná být ono. Zatáčky se s tím sekají suprově, není potřeba to do náklonu nutit a posed vybízí jít opravdu až na hranu. Za plynem to jde ochotně a následné práskání do výfuku při brzdění mi vždycky kouzlí úsměv na tváři. Podvozek je trochu měkčí, ale na mojí váhu to není tak hrozný. zadek je tak akorát. Spotřeba je lepší než bych čekal, na 4,7 litru se dá dostat poměrně snadno. Sportovní jízdu jsem ještě moc nezkoušel, na to mám ještě čas :D Za těch něco přes 1000 km co mám jsem měnil filtry a olej, přes zimu přibudou asi gripy, možná i páčky (spojka je dál, než moje prsty pohodlně dosáhnou) a přední guma. Brzdy zatím nic extra, trošku horší dávkovatelnost a odezva, ale po jejich pročištění a výměně kapaliny to bude určitě lepší.
Je to moje první velká motorka, tak zatím moc neblbnu. Rozhodně zajímavá a povedená motorka, sázka na jistotu. po dalších kilometrech určitě nějaké dojmy přidám.