Yamaha XT 600 E (1991)

Vlastník matko456
Vloženo 17.7.2016
Aktualizováno 17.7.2016

Obratnosť a všestranný stroj, Stará škola z deväťdesiatych rokov.

Yamaha TT 600 E: Dostupnosť

První dojmy - Dobrý posed, výhľad z moto, elektrický štartér. Zvuk je ohromný, pri vyšších rýchlostiach okolo 120kmh už dosť cítiť vietor na moto. Čo sa mi nepáči sú vibrácie jednovalca, ale je to daň niečo za niečo.

Motorku bych doporučil pro - Je to univerzálny stroj, je vhodná pre toho kto chce ísť aj cestou a necestou.

Doplňky na motorce - Ladený vyfuk Yoshimura, pásy na kolesá, stickers nálepky, zrkadlá, tankvak

Skúsenosti z XT som mal už s pred desiatich rokov, vtedy som vlastnil verziu 2kf bol to parádny stroj, ale veľmi mi chýbal štartér a dosť bola aj vysoká. Hľadal som moto ktoré bude hlavne nižšie aby som bezpečne dosiahol na zem. Voľba padla na xt 600e, kupoval som ju od známeho. Dá sa povedať stroj prešiel radou inovácií, vyfuk carbon Yoshimura, predná maska, stickers a podobne. Štartuje na brnk, posed je priamy výstrety, brzdy pod jedným jazdcom v pohode pod dvoma trošku vadnu. Čo sa týka spoľahlivosti je na tom na 1 a dielov je ich kopec za rozumnú cenu. moto je vhodná na výjazdy po poľných cestách alebo vesnice, tempo neponáhľat sa okolo 90/100 cestovná rýchlosť potom už zbytočne len fúka na nej. Vzadu,mam obuté mitas e 07 vpredu zatiaľ heidenau, ale čakám na mitas 07. Čo sa týka spotreby je trošku vyššia kvôli ladaku 7/8 L.
Motorku odporúčam ci už pre skúsených jazdcov, alebo začiatočníkov.
V rukách profesionálov dokáže zázraky. U začiatočníkov zas odpúšťa.