Honda CBF 250 (2005)

Vlastník 650ccm
Vloženo 23.6.2016
Aktualizováno 23.9.2021

Ideální cesťák pro jednoho.
Zvolena do party se Suzuki GZ 250 Marauder (miláček mojí ženy).

Motorka koupena od martinavok (Bašť)

První dojmy - Přesedl jsem na ni z Kawasaki ER-6N (proto můj nick) na jaře 2012. Vůbec jsem ji neměl v hledáčku a narazil jsem na ni náhodou při návratu z pokusu o nákup jiné motorky. Překvapilo mne, jak svižně jede, ačkoli jsem byl zmlsaný dvouválcem 650 a čekal jsem spíše bídu a utrpení. Chyběl mi jen decelerační efekt motoru a to hluboké zabublání do výfuku. Daň za lehkost a spotřebu. Musel jsem ji zvednout (předchozí majitelka ji měla puštěnou o 20 mm dolů), ale jinak mi hned sedla.

Motorku bych doporučil pro - Pro mne ( ročník 1959, rád cestuji, silnější kubaturu jsem pár let jezdil a nepotřebuji si nic dokazovat ).

Doplňky na motorce - Po předchozí majitelce:
- ručně dělané sedlo
- padáky
- štítek Givi
Doplnil jsem:
- nosič a kufr TRK 46
- držák navigace
- centrální stojan

Potřeboval jsem lehkou motorku ke společným cestám s manželkou, která jezdí Suzuki GZ 250 Marauder. Měli jsme za sebou dvě motodovolené a Kawa (ER-6N) byla do party se čtvrtlitrem prostě nešikovná (váha, spotřeba, zbytečně vysoký top speed).
Od jara 2012, kdy jsem koupil CBF 250, tyto dva čtvrtlitry ochutnaly mnohá alpská sedla, dojely k Balatonu i do Dalmacie, na nejvýchodnější Slovensko, ...

Příjemná je jízda tak do 100 km/h (cca 7 tisíc ot/min), víc sice umí docela snadno, ale nerad ji držím dlouhodobě pod krkem. Proto jezdím po dálnicích jen když je to nutné.
Průměrná spotřeba Hondy na dovolených je hluboko pod 3 litry (etapy několik stovek km, klidná jízda. ale cestujeme i v opravdu vysokých horách), při vyjížďkách okolo komína bere asi tak ty 3 litry.
Spolujezdce jsem nezkoušel.
Brzdy nejsou žádné jedovky, ale úplně stačí.
Odpružení pro jednoho s bagáží vyhovuje.
Zadní kyvka by mohla být na 100 koňové mašině, přední vidle stačí, ale odpovídá kategorii.

Spolehlivost motorky je "hondí". Jen studený motor nedrží pravidelné otáčky na volnoběh a je třeba chvilku ohřívat na místě a pomáhat plynem.

Namontoval jsem monorack a kufr Givi TRK 46 (vozím toho na dovču hodně - stan, spacáky, ...). Kufr za jízdy absolutně nevnímám, při parkování vadí, že je těžiště vysoko.

Poměrně nestabilní je boční stojánek (když mám naložený kufr) - plánuji centrální stojan. Centrální stojan namontován v červenci 2016. Hodně dobrá věcička.

Je to ideální mašinka na úzké horské silničky, zvládne i horší povrch. Původní pneumatiky vydržely do 17 tisíc km, pak jsem přezul na Heidenau K66 (měkké, hrubší povrch) a mám na nich necelých 10 tisíc a pořád jsou OK.

Nehodí se na dálnice (zvládne přesun trvale okolo 120 km/h, ale radost z toho není.

Pod sedlo se moc nevejde (povinná výbava, nic moc víc).
Skvělá je možnost připnutí helmy (která má ocelový kroužek) k sedlu

Jirka4137
Jirka4137 napsal 09.12.21 v 14:40 10b.

Šikovný strojek.

mito7
mito7 napsal 23.09.21 v 10:27

Parádička, nám stačí i 125 ccm a jezdíme celá rodina

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 11.07.17 v 15:05 10b.

honzikdp
honzikdp napsal 02.07.16 v 20:23 10b.

díky za povídání(a za fotky),mám ji přes půl roku a tak nějak jsem si furt nebyl jistej jestli se s ní odvážit někam dál, teď vím že v poho...

TL1000R-Karel
TL1000R-Karel napsal 30.06.16 v 17:12 10b.

když holt člověk ví, co chce, ...