Honda CBF 250 (2004)

Vlastník AJenkins
Vloženo 16.3.2014
Aktualizováno 5.10.2014

Stříbrný naháč do kterého jsem se zamiloval na první pohled!

Motorka koupena od FIRMA:DENAR (Kosmonosy) - Zkušenost s prodejcem byla jen výborná. Vše mi bylo vysvětleno, vše ukázali a velmi ochotný prodejce pan Kvítek.

Yamaha YBR 250: Nakonec jsem jí nesehnal a CBF mělo víc kladnějších recenzí
Honda XL 125V Varadero: Chtěl jsem cestovní motorku, ale u varadera jsem se bál, že mi bude chybět trochu výkon. Kdyby ho dělali o obsahu 250 ccm, tak by neměl konkurenci.

První dojmy - Když jsem motorku kupoval, tak jsem ještě neměl řidičák na skupinu A, přesto jsem se na ní stejně musel projet. Bylo až neuvěřitelné, jak se mi s ní perfektně jelo bez předchozích zkušeností s motorkou. Líbí se mi moc vzhled, přehlednost budíku a PC, je pohodlná, prostě perfektní výběr.

Motorku bych doporučil pro - Určitě začátečníkům

Doplňky na motorce - zatím žádné

Hledal jsem již delší dobu motorku se kterou bych mohl hlavně cestovat. Vzít prostě věci, přítelkyni a vyrazit někam do neznáma. Stále jsem se porozhlížel po internetu a byl jsem jednoznačně rozhodnut pro Hondu Varadero 125. Říkal jsem si, že neuspěchám koupi, přeci jenom nemám ještě ani řidičák na motorku. Jak jsem ale četl víc a víc recenzí, tak jsem občas zabrousil na Yamahu YBR 125. V tu chvíli se mi začal hrozně líbit tento typ motorky. Pořád jsem si říkal, že 125 ccm bude mít dobrou spotřebu, ale co výkon? Nebylo by lepší spíš něco silnějšího? Tak jsem zjistil, že existuje i YBR ve 250 ccm. Výkon o trochu větší, hlavně i kroutící moment, spotřeba skoro stejná a vzhled motorky takový dospělý. To je ono co jsem hledal! Ale jak to bývá, na dosti internetových portálech, které se zabývají motorkami jsou celkem často srovnávací testy. Proti Yamaze YBR 250 stála Honda CBF 250...hmm a teď kterou? Rozhlížel jsem se stále po internetu po těchto dvou strojích, až jsem jí spatřil. Honda CBF 250 z autorizovaného servisu za 44.000,-! Nebylo nad čím váhat. Okamžitý kontakt prodejce a domluvení zkušebních jízd na druhý den.

Cesta do Mladé Boleslavy byla celkem vtipná. Kolega Tomáš měl felicii s tažným zařízením s vozíkem a nabídl se, že pojede se mnou. Velmi ochotný člověk. Když přišel druhý den, den D, kdy jsme měli jet pro motorku, nabídl se i druhý kolega Ruda, že pojede s námi, že si udělá alespoň výlet a tak jsme vyrazili. Cesta utekla celkem rychle a nebýt špatného odbočení v Mladé Boleslavy, mohli jsme mít cestu kratší o půl hodiny. Nicméně prodejnu Hondu jsme našli. Při vchodu do prodejny jsme vešli do showroomu, kde byly samé nové motocykly a já viděl vzadu dveře, kde bylo nad nimi napsáno Moto bazar. Nikoho jsem se neptal a jak hladový vlk jsem tam vlítl a začal hledat CBFko. A také, že hned našel. Byla v perfektním stavu a hned jsem věděl, že ještě ten den se mnou odjede domů.

Prodejce pan Kvítek se mi náležitě věnoval, ukázal mi motorku, řekl mi k ní celou servisní historii, řekl mi jak sloužila a jak se k ní předchozí majitel věnoval. Poté jí vyvedl ven, kde jsme jí společně nastartovali. Motor šlapal jak švýcarské hodinky, perfektní zvuk, že i kolegové uznali, že je nádherná. Na to krátká projížďka a bylo vše jasné - jde se podepsat kupní smlouva! Smlouva podepsána, motorka zaplacena a najednou problém. Náš vozík jaksi neměl žádný oka, ani háky. Nakonec jsme se tedy dohodli, že na ní pojede kolega Tomáš, jelikož on jediný měl řidičské oprávnění skupiny A. Díky bohu, že jsem měl s sebou helmu od skútra a kolega zimní bundu. Jen do mých rukavic se nemohl Tomáš dostat. Tak jsme se rozhodli, že ještě zaběhneme do Tesca koupit pracovní rukavice a Tomáš zatím pojede napřed. S Rudou jsme mu vybrali pěkný, zateplený rukavice na zahrádku a vyrazili za ním. Očekávali jsme, že už bude na nás čekat v Doksech, ale omyl. Čekal na nás až ve vesnici za Zahrádkami. Říkal nám, že se mu na ní jede, tak dobře, že si to pod Bezdězem pálil i 115 km/h. Zde jsem si konečně i na místním parkovišti vyzkoušel svůj stroj sám. A byla to fakt paráda! Proběhla tedy předávka rukavic a jelo se do Ústí nad Labem.

Po příjezdu do UL mi Tomáš předal motorku a poslední kilometr jsem si na ní dojel sám. Celou cestu jsem se hrozně těšil, až jí konečně okusím. Rozjezd krapet vratký, ale poté 2..3..4.. a už jsem si to svištěl domů. Ještě tedy mezitím zastávka u přítelkyně babičky, kde zrovna i přítelkyně byla, abych mohl ukázat svou novou mašinu. Všichni se shodli, že je ve velmi pěkném stavu. Jel jsem ji tedy uklidit do garáže, kde jí bude čekat menší servis co se týče, výměny oleje, vyčištění, namazání atd. Teď už jen čekat na papíry na Áčko a hurá do světa...

Tak v pátek šla Honda do světa. Snad bude nový majitel spokojený. Bohužel mi u ní chyběl výkon a přece jenom víc mě to táhne k enduru.

martezz
martezz napsal 19.04.14 v 20:24 10b.

Velmi dobrá volba!

martezz
martezz napsal 19.04.14 v 20:22

Taky ji mám a na pohodové poježdění je skvělá. Přeji krásné poježdění a šťastné návraty domů.

AJenkins
AJenkins napsal 23.03.14 v 17:07

Je to fakt úžasný stroj. Dnes jsem na ní koukal hodinu v garáži a nemohl jsem se vynadívat CBF sraz bych chtěl určitě zažít, takže se pokusím udělat vše proto, abych se na něj dostal :)

Wildaja
Wildaja napsal 23.03.14 v 07:55

Je to suprovej stroj , souhlasím s tebou. Dávám 1Ob.

Speedfreak
Speedfreak napsal 20.03.14 v 22:51 10b.

CBF jsem jezdil v autoškole a musim uznat, že motorka je moc hodná, pěkně táhne i ve dvou a vypadá taky dobře. Je to takovej mazel. Jezdim auktuálně CBF600N a platí o ní to samé. Posílám 10b.