Honda CBF 250 (2006)

Vlastník DavidJanovsky
Vloženo 31.7.2013
Aktualizováno 31.7.2013

Černá krasavice. A moje první "pořádná" motorka. . Po letech ježdění na simsonu SR 50(a že jsem se s ním něco nablbl), jsem se rozhodl zainvestovat do něčeho lepšího.

Motorka koupena od FIRMA:Racing Team HJM (Dobřichovice) - Slušný chování a solidní vystupovaní

Kawasaki Ninja ZX 250R: důvod neuveden

První dojmy - První dojmy, byly smíšené. Možná to bylo tím, že jsem ji kupoval motorku v lednu, venku bylo něco kolem 5 stupňů a já měl co dělat aby mi nezmrzlo "nádobíčko" když jsem jel na evidenčku. Motorka na můj vkus moc řvala a přesto že byla lehoučka a zatáčela na myšlenku moc nadšený jsem nebyl. Jakmile však vylezlo slunko a já poprvé zamířil na cestu, bylo mi jasné, že jsem vybral správně. Pro začátečníka je prostě dokonalá.

Motorku bych doporučil pro - Začátečník nebo kdokoliv, kdo ji nemá na delší cesty jak 100km v kuse.

Když jsem přesedal ze Simsona SR50 zatoužil jsem po něčem co se nebudu muset bát trošku prohnat a pojede to víc jak 60 Km/H. Shodou okolností jsem se v té době stěhoval i ze Zlína do Prahy a jelikož mi cela rodina zůstala na moravě chtěl jsem na nové mašině jezdit i delší trasy.

Na pořádné motorce jsem jel naposledy v autoškole takže původní plán si koupit zaškrcené pětikilo se nakonec nesetkal zrovna s úspěchem. Uběhli další dva měsíce, kdy jsem jenom brouzdal a hledal co mi padne do oka.

Kubatura 250 mi přišla jako rozumný kompromis a kvalita v téhle kategorii má jméno Honda. Začal jsem projíždět jednotlivé inzeráty ale hrozně dlouho jsem se nemohl rozhoupat. Po novém roce mě to ale koplo do zadku a jelikož po sněhu nebylo ani památky zamířil jsem do Letů u Dobřichovic. Po vyčerpávající informační náloži tady z fóra jsem si stroj obhlédl, vyfotil a zaplatil rovnou zálohu. Ne že bych si ji nechtěl projet ale ty tři stupně nad nulou mě opravdu nepřesvědčili.

CBFko nejede vůbec špatně. Do města, na projíždění kolony je správně velké, snadno ovladatelné. Jediné co mě zlobí je ranní startování. Největší horror to byl asi když byla teplota kolem 10°C a nebo bylo po dešti. Jakmile však teploměr vyleze na těch zhruba 15°C startujeme se sytičem do půl vteřiny. Bez sytiče se mi však nastartovat ještě nepodařilo.

Jízda po dálnici je zážitek. Jenom nesmíte jezdit po těch českých. První cesta po nejdelším českém tankodromu známém též jako D1, proběhla v únoru za velkého smíchu všech pumpařů a majitelů restaurací kde jsem zastavil. Když jsem vyjížděl z prahy bylo zhruba 8 stupňů nad nulou. Ujel jsem sto kilometrů a teplota nám klesla na užasne 3 stupně a aby toho nebylo málo připojila se mlha. Poučení? Jezdit po dálnici až bude opravdu sluníčko... Bez zajímavosti není ani to, že jsem první cestu v tomhle počasí jel zhruba za 6 litrů na 100 km...

Při další jízdě po dálnici už spotřeba byla zhruba kolem 4,5 litrů na 100 ale venku bylo něco kolem 20°C. Spotřeba po městě se pohybuje +- kolem těch 4 ale záleží fakt na počasí. Rychlost na které se dá Honda držet je zhruba kolem 125 km/h. Z kopce, přilepený na nádrži jsem zaznamenal rekord 144 km/h

Jinak jsem ze stroje nadšený. Nejlepší zážitky mám asi zatím z jízdy na Moravě a to konkrétně na Zlínsku, Valašsku a Uherskobrodsku.

Káťa1988
Káťa1988 napsal 15.03.14 v 07:38

ahoj, pokud je tvůj problém stále aktualní,tak doporučuju vyčistit karbce,a možná i vyměnit svíčku za studenější ->CR7EH9.moje motorka nechtěla startovat a to až tak že se vytloukla baterka. po výměně se startuje jedna básen.

Mike70
Mike70 napsal 08.08.13 v 16:37

To startováná není normální, chce to vyčistit, popř. seštelovat karbce nebo možná jen vyměnit svíčku. Mně startovalaaž na první jarní start vždycky na brnkntutí.

elshg
elshg napsal 04.08.13 v 18:03

Ahoj,na jaře jsem si jí koupila v Letech taky,jsem s ní max.spokojená lehká,dobře ovladatelná.Pro nás jako pro začátečníky skvělá volba Tak hodně štastných kilometrů

zirael
zirael napsal 02.08.13 v 19:46

hezká :) skoro mi až chybí ta moje

Eyky
Eyky napsal 31.07.13 v 22:23 10b.

Pěkná je.
Ať nadšení vydrží a ať slouží jenom pro radost.