Honda XRV 750 Africa Twin (1990)

Vlastník HANZTE
Vloženo 28.5.2016
Aktualizováno 17.11.2020

Čirou náhodou jsem koupil od kamaráda Afriku,ač jsem ji ani nesháněl.Ale přeci ji nenechám někomu jinému,když jde o takovou legendu.

První dojmy - Tak samozřejmě ze začátku to byl nezvyk oproti lehkým motorkám co jsem měl.Ale postupně si zvykám.O Afrikách už toho bylo napsáno dost tak nemá cenu se rozepisovat (ovladatelná,spolehlivá,výb orná i do terénu).

Doplňky na motorce - Alarm,dálkové startování,vyhřívané rukojeti,ochranné padáky,zad.kufr.Nově jsem sehnal starší boční kufry Givi.

Po jezdění po tratích je to docela dobrá náhražka na cestování po ČR a možná i na delší výlety na východ.
Jízda samozřejmě na pohodu,cestovka tak 100 až 120 km/h.Motor na ten věk se mě zdá docela silný a zrychlení taky slušný.
Brzdy průměrné,podvozek ten mě překvapil dost,zadní odpružení je dostačující i se spolujezdcem a navíc to má štelování tuhosti útlumu.A předek je sériově měkčí,takže přes zimu zkusím dát jiné pružiny.
Spotřeba je výborná cca 5l/100 km.
Jezdit lze kdekoliv mimo dálnice,tam trochu trpí na otáčky.

Kde se ,ale projeví nejlepší kvalita afry je jízda po nezpevněných cestách.Plave si jako na vodě a to i ve dvou.

bulldogbiker
bulldogbiker napsal 20.07.17 v 21:53 9b.

hmmm pěkná

dogina
dogina napsal 03.04.17 v 21:33 10b.

krásná..hodně zábavy a štěstíčka

alfa33ti
alfa33ti napsal 21.08.16 v 17:07 10b.

Ta je boží

Petr_TA
Petr_TA napsal 28.05.16 v 20:10 10b.

Velká gratulace
Super stroj