PROFIL MOTORKY

Suzuki TL 1000S (1997)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník Hopkins
Vloženo 12.5.2016
Aktualizováno 1.7.2016
Zobrazeno 1 913x
HODNOCENÍ PROFILU OD 10 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 9.5

Popis motorky


TL1000S Widowmaker! SV1000S je tlustý líný bratranec.

Více fotografii

Motorka koupena od wondrys (Hradec Králové) - Skvělá domluva, jsme v kontaktu

Vybíráno z těchto modelů (a proč jsem nekoupil):
Cagiva Raptor 1000: Nedá se sehnat slušný kus, nemožnost cestování s bagáží ve dvou
Ducati Monster S4: Náročnost servisu, cestování ve dvou
Ducati Monster 900: Výkon, nemožnost cestování ve dvou

První dojmy - První dojem z TeLecího V-twinu byl podobný jako z Aprilie Tuono V4. TL má ten pravý V2 motor a 97 tím víc. Motoru samozřejmě chybí úplný top end, ale oproti jiným V2 se chce točit.

Motorku bych doporučil pro - Pro uctívače 90° V-twinů, ostatní TeLátko nemá rádo a sežvejká je

Doplňky na motorce - Výfuky Tenax, vyšší plexi Fabri, GiPro ATRE, krovka místo sedla spolujezdce, cigaretová zásuvka Optimate

Recenze

TeLe bylo jedním ze snů od dob mé první SV650S, všechny ty history co lidé slýchají o TLkách, prostě jsem si říkal, že ho jednou chci. Poslední motocyklový sen už je jen Ducati - Monster > Panigale > Diavel

Motor , jednoznačně nejlepší záležitost TLka, a taky převodovka. Po SVčku sice nejede dole, ale nahoře se rozletí takovým způsobem, že si z cest pamatuju pouze vesnice a 50tku, ale vůbec nevim, že jsem byl mimo ně.

První cesta byla z HK na Mělník, bez tlumiče řízení. Motorka nádherně ovladatelná, bezvadně mění směr a jede jako po kolejích, budu teď vracet tlumič a bojím se, že rychlá odezva na změnu směru bude pryč, jako u SV. Nicméně, krátký rozvor nezmizí.

U přední brzdy je teď jediný problém dlouhého chodu páčky, jinak brzdí výborně, zkusím odvzdušnit a vyčistit třmeny, uvidíme. Podobný problém jsem měl na ZX6-R, ale ne tak markantní.
- aktualizace : problém byl v dlouho neměněné brzdovce, který byla ve 1/4 třmenu ztuhlá. Proběhlo komplet vyčištění třmenu a pístku, bylo to ale na rychlo a v zimě udělám ještě jednou. Chod brzdy se zlepšil, vůle páčky ale zůstává.

Spotřeba po prvním tankování byla 6,6l. Myslím, že klidnou jízdou spadne k 6ti nicméně nebude problém se dostat přes 9.
- aktualizace : Když jedu se svou polovičkou - ona na monstru - jezdím za 7,5l. Sám do práce jezdím asi za 7l, dovolená na dlouhé a rychlejší přesuny 6l. Zatím jsem nikde nejel tak abych jel pořádně ostře, to ozkouším až na okruhu.

Za chvíli se chystáme s TLkem do Alp, tak jsem zvědav jak dopadne.

1.7. - aktualizace

Alpy s TL neproběhly, místo toho jsme 14. července jeli do Nízkých Tater. Než jsme jeli, říkal jsem si že naložená na zadek se asi bude dost špatně ovládat, a spotřeba na dovolenou bude hrozná, normálně si bere 7-8L. TLko bylo naložené dost přes 400kg celkové váhy a hlavně na zadek. Ovládalo se sice úplně jinak než prázdné, ale žádný problém, naopak váha nebyla tolik na ruce a i po 600km jen s lehkými kouřovými přestávkami jsem měl pořád chuť shodit bagáž a jet se svést. Má nastávající také bez problému, jelikož nemusela ležet s rukama na nádrži a mohla se lehce opírat o zavazadla.

Dalším velice milým překvapením byla skutečnost, že se rezerva nerozsvítila ani na 200km, kde jsem pro jistotu natankoval. Po spočtení spotřeby vyšlo krásných 6,1l, což měl i kolega na CBF600S, tomu zase papala naložením víc. Spotřeba držela celou dovolenou a poslední tři tankování dokonce 5,9.

Tímto všem doporučuji TL jako sportovní stroj, na kterém se dá cestovat.

Dále jsem dnes 1.7. nainstaloval pořádný designový doplněk:

Krovka byla původně červená, takže se nechávala lakovat. Parádní výsledek.

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
jenda62
jenda62 napsal 26.05.16 v 14:08 5b.

Chlape motrku ti chválím ale bez toho Tlumiče řízení si vůbec nezahrávej !!! TL jsem vlastnil dva roky a sám vím že pokud se ti kolo bez tlumiče lehce rozkopne kmitání nejde vzít zpět !!! Ne nadarmo ho tam pak ve svolávačkách přidávali

Mario81
Mario81 napsal 19.05.16 v 17:32 10b.

Krásné tele jasných 10b.

Hopkins
Hopkins napsal 13.05.16 v 11:27

Díky :) Moto má dost najeto a je po servisech, takže vím, že všechno funguje. Až na dlouhý krok přední brzdy, s tím si pohraju. Tohle je poslední krok před vkročením do světa Ducati, to přijde příště.

motovlk
motovlk napsal 12.05.16 v 22:52 10b.

Tak tohle ti chválím . Pěkný .

vybouřená_mrkev
vybouřená_mrkev napsal 12.05.16 v 20:45 10b.

Líbí hodně

Více komentářůTOPlist