Suzuki TL 1000S (1997)

Vlastník Hopkins
Vloženo 12.5.2016
Aktualizováno 1.7.2016

TL1000S Widowmaker! SV1000S je tlustý líný bratranec.

Motorka koupena od wondrys (Hradec Králové) - Skvělá domluva, jsme v kontaktu

Cagiva Raptor 1000: Nedá se sehnat slušný kus, nemožnost cestování s bagáží ve dvou
Ducati Monster S4: Náročnost servisu, cestování ve dvou
Ducati Monster 900: Výkon, nemožnost cestování ve dvou

První dojmy - První dojem z TeLecího V-twinu byl podobný jako z Aprilie Tuono V4. TL má ten pravý V2 motor a 97 tím víc. Motoru samozřejmě chybí úplný top end, ale oproti jiným V2 se chce točit.

Motorku bych doporučil pro - Pro uctívače 90° V-twinů, ostatní TeLátko nemá rádo a sežvejká je

Doplňky na motorce - Výfuky Tenax, vyšší plexi Fabri, GiPro ATRE, krovka místo sedla spolujezdce, cigaretová zásuvka Optimate

TeLe bylo jedním ze snů od dob mé první SV650S, všechny ty history co lidé slýchají o TLkách, prostě jsem si říkal, že ho jednou chci. Poslední motocyklový sen už je jen Ducati - Monster > Panigale > Diavel

Motor , jednoznačně nejlepší záležitost TLka, a taky převodovka. Po SVčku sice nejede dole, ale nahoře se rozletí takovým způsobem, že si z cest pamatuju pouze vesnice a 50tku, ale vůbec nevim, že jsem byl mimo ně.

První cesta byla z HK na Mělník, bez tlumiče řízení. Motorka nádherně ovladatelná, bezvadně mění směr a jede jako po kolejích, budu teď vracet tlumič a bojím se, že rychlá odezva na změnu směru bude pryč, jako u SV. Nicméně, krátký rozvor nezmizí.

U přední brzdy je teď jediný problém dlouhého chodu páčky, jinak brzdí výborně, zkusím odvzdušnit a vyčistit třmeny, uvidíme. Podobný problém jsem měl na ZX6-R, ale ne tak markantní.
- aktualizace : problém byl v dlouho neměněné brzdovce, který byla ve 1/4 třmenu ztuhlá. Proběhlo komplet vyčištění třmenu a pístku, bylo to ale na rychlo a v zimě udělám ještě jednou. Chod brzdy se zlepšil, vůle páčky ale zůstává.

Spotřeba po prvním tankování byla 6,6l. Myslím, že klidnou jízdou spadne k 6ti nicméně nebude problém se dostat přes 9.
- aktualizace : Když jedu se svou polovičkou - ona na monstru - jezdím za 7,5l. Sám do práce jezdím asi za 7l, dovolená na dlouhé a rychlejší přesuny 6l. Zatím jsem nikde nejel tak abych jel pořádně ostře, to ozkouším až na okruhu.

Za chvíli se chystáme s TLkem do Alp, tak jsem zvědav jak dopadne.

1.7. - aktualizace

Alpy s TL neproběhly, místo toho jsme 14. července jeli do Nízkých Tater. Než jsme jeli, říkal jsem si že naložená na zadek se asi bude dost špatně ovládat, a spotřeba na dovolenou bude hrozná, normálně si bere 7-8L. TLko bylo naložené dost přes 400kg celkové váhy a hlavně na zadek. Ovládalo se sice úplně jinak než prázdné, ale žádný problém, naopak váha nebyla tolik na ruce a i po 600km jen s lehkými kouřovými přestávkami jsem měl pořád chuť shodit bagáž a jet se svést. Má nastávající také bez problému, jelikož nemusela ležet s rukama na nádrži a mohla se lehce opírat o zavazadla.

Dalším velice milým překvapením byla skutečnost, že se rezerva nerozsvítila ani na 200km, kde jsem pro jistotu natankoval. Po spočtení spotřeby vyšlo krásných 6,1l, což měl i kolega na CBF600S, tomu zase papala naložením víc. Spotřeba držela celou dovolenou a poslední tři tankování dokonce 5,9.

Tímto všem doporučuji TL jako sportovní stroj, na kterém se dá cestovat.

Dále jsem dnes 1.7. nainstaloval pořádný designový doplněk:

Krovka byla původně červená, takže se nechávala lakovat. Parádní výsledek.

jenda62
jenda62 napsal 26.05.16 v 14:08 5b.

Chlape motrku ti chválím ale bez toho Tlumiče řízení si vůbec nezahrávej !!! TL jsem vlastnil dva roky a sám vím že pokud se ti kolo bez tlumiče lehce rozkopne kmitání nejde vzít zpět !!! Ne nadarmo ho tam pak ve svolávačkách přidávali

Mario81
Mario81 napsal 19.05.16 v 17:32 10b.

Krásné tele jasných 10b.

Hopkins
Hopkins napsal 13.05.16 v 11:27

Díky :) Moto má dost najeto a je po servisech, takže vím, že všechno funguje. Až na dlouhý krok přední brzdy, s tím si pohraju. Tohle je poslední krok před vkročením do světa Ducati, to přijde příště.

motovlk
motovlk napsal 12.05.16 v 22:52 10b.

Tak tohle ti chválím . Pěkný .

vybouřená_mrkev
vybouřená_mrkev napsal 12.05.16 v 20:45 10b.

Líbí hodně