Triumph Tiger 1050 Sport (2016)

Vlastník Celaskon
Vloženo 10.3.2016
Aktualizováno 16.2.2018

Motorka pro sportovní cestování.

Motorka koupena od FIRMA:Triumph Praha (Praha 4-Modřany) - Vstřícné jednání, vše proběhlo dle dohody.

Yamaha MT-09 Tracer: Nepůsobila na mě tak solidně jako Triumph. Nechtěl jsem elektronický plyn.
Honda CRF1000L Africa Twin: Výraznější zaměření na terén pro mě postrádalo smysl,cena na hraně mých představ a hlavně není ke koupi přímo, jen na pořadník -záznam.

První dojmy - Předchozí motorky byly vždy Hondy, takže skvělé motorky, bezproblémové a padnoucí do ruky od prvních metrů. Tiger je jiný. Musel jsem si zvyknout na vzpřímenější posed, jinak vystavující a tvrdší spojku, kovovější převodovku. Ale jízdní vlastnosti to vynahrazují. Motor táhne odspodu, motorka se sama klopí do zatáček. Protože ji teprve zajíždím, snažím se nevytáčet příliš motor. Ale i tak je to zážitek !

Motorku bych doporučil pro - Určitě vyjezděnější jezdec, nic pro začátečníka.

Doplňky na motorce - Zatím jen " nezbytnosti" , t.j. hlavní stojan, boční origo kufry, Gipro a padáky.
Pro lepší výhled dozadu jsem se rozhodl koupit rozšíření zrcátek a podložku pod
boční stojan od SW Motech. Přední blatník je relativně krátký a proto jsem přikoupil kryt chladiče RG.

Není správný formát url.
Není správný formát url.

Motorku teprve zajíždím, takže se jen seznamujeme. Navíc počasí motorkaření moc nepřeje, teploty jsou jen lehce nad 0 C. Podrobnější postřeh připojím po první servisní prohlídce. Zatím se snažím dodržet zajížděcí cyklus, ale občas mi to ujede
a pak je to fofr ... Motor jde lehce za plynem, ty koně jsou tam znát. Sériový výfuk je trochu mdlý ve svém projevu, chybí mu dravější sound. Ovladatelnost je vynikající,
motorka se lehce překlápí do zatáček. ...
Trochu jsem přemýšlel o výměně výfuku, ale postupně jsem si zamiloval originál.
Je to tak akorát, neunavuje.
Cestování je v pohodě, výkon i s kuframa dostatečný. Běžná silnice je bez problémů. Jedinou nevýhodu vidím v předním 17 palc. kole, to bohužel omezuje
nějaké větší enduro choutky.
xxx
Tak dnes jsem motorku předal novému majiteli. Bude se mi po ní stýskat ...

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 14.07.17 v 22:24 10b.

martinx86
martinx86 napsal 02.05.16 v 08:32 10b.

Super moto.. Mam ju cca rok a spokojnost. Moto v zakrutach drzi tak ako ma. Jedine s cim mam mensi problem je male originalne "turisticke plexi" - mohlo by byt o nieco vacsie.

Lamar
Lamar napsal 18.03.16 v 12:45 10b.

Supr, vychytanej kousek... Počkej až bude tepleji, to se teprve budeš v zatáčkách chechtat

Žorž.
Žorž. napsal 17.03.16 v 20:53 10b.

Koukám, že už je doma , tak ať slouží . Je to dobrá volba...

Myschan
Myschan napsal 17.03.16 v 18:37 10b.

Parádní kousek. Gratuluji a za 10