ČZ 175/477 (1972)

Vlastník
Vloženo 22.1.2016
Aktualizováno 16.1.2018

Sháněl jsem nějaký bytelný stroj do nepohody,na každodenní použití,aby byl levný na provoz a nenáročný na údržbu.

ČZ 175/487: Oproti 477 má některé modifikace které mne nenadchly funkcí ani vzhledem

První dojmy - První dojmy byly velice pozitivní.Asi první česká motorka která docela jede,dobře se ovládá, docela spolehlivě funguje.A je moc hezká.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého komu se líbí

Doplňky na motorce - Řidítka s hrazdou

Prostě je to cenově dostupná česká motorka která se mi líbí a vyhovuje mi po všech stránkách.Oproti kývačkám její lehkost,obratnost,přístupnost po servisní stránce.

Když čezetu porovnám s Jawou tak mi přijde že Jawa vyráběla motocykly pro lidi kteří mají motocykl jen jako dopravní prostředek.Zato ČZ že vyráběla pro lidi kteří se jízdou bavili a chtěli si ji užít.

Ačkoliv jsem se svoji Panelku snažil postavit trošku sportovnější a dle některých kteří se svezli se mi to prý povedlo,já v porovnání s touto ČZ rozhodně spokojenej nejsem.
Mám rád sportovnější styl jízdy a tak mi tato ČZ vyhovuje.Nemusím řešit povrch na kterém se zrovna nacházím,motorka zvládá vše co průměrné enduro.
Koupil jsem ji začátkem června a do listopadu jsem z ní skoro neslezl.Opravdu mne jízda na ní baví i když jsem zvyklej na překoňované bestie.Na sezonu plánuju jak ji trošku vylepším.Nic drastického,jen drobnosti které by mi každodenní používání zpříjemnili.

Po roce celkem spokojeného užívání jsem zainvestoval a koupil Vape zapalování.Šlape jak hodinky a nemám strach pouštět se na delší výlety 150km celkem s klidem.Stroj používám od jara do podzima na ježdění do práce.Zároveň se s ním účastním veteran relly.Na jednu stranu mi vyhovuje ošoupaný vzhled,jsou ale chvíle kdy přemýšlím o renovaci.Jo a 8.7.2016 sundal jsem originál pláště a přezul na Mitasky stejného vzorku.

Velice se mi líbí Yamaha SR500 a vážně jsem přemýšlel o její koupi.Když jsem si ji na týden zapujčil nastalo neskutečné zklamání.Veškeré jízdní dojmy nijak nepřevyšovaly tuto ČZetu ,dokonce bych řekl že ČZeta je díky své muší váze mnohem zábavnější.
Rozhodně jsem neviděl důvod vyhodit za SRko 50-70tisíc...za to mi zvuk čtyřtaktu nestojí.Radši jsem si koupil další ČZetu

PanCanaLL
PanCanaLL napsal 03.02.17 v 17:07 10b.

parádní povoz ...ve strakonicích to tenkrát znali a kdyby jim soudruzi tolik nesvazovali ruce, kde by jsme dnes byli...

VGT
VGT napsal 03.12.16 v 23:51 8b.

Pěkná Číza -- mám dost podobný stroj. Máš zapojené Posilube anebo jezdíš na "mastnej benzín" ?
Jinak souhlasím s hodnocením: lehce ovladatelná, váhově lehká motorka, na svojí dobu i docela výkonná a designově povedená.

imoladu
imoladu napsal 29.01.16 v 20:53 10b.

Já jich měl od svých 17 několik,nejlepší česká motorka.Po 40 letech jsem si pořídil něco podobného-typ 485-250 1 válec.Za 3 měsíce,co ji mám,jsem najel víc,jak na svých Ducati za 5 roku. Nemohu se dočkat,až se oteplí a vyrazím na ČZ..

novis79
novis79 napsal 23.01.16 v 12:05 10b.

Hodne dobra motorka, mel jsem ji v 17 a vsichni kamosi taky, jezdili jsme na nich jako dablove. Je to opravdu masina pro zabavu.

JanBartes
JanBartes napsal 22.01.16 v 20:43 10b.

Jak říkáš, lehká, rychlá, spolehlivá Máš ji pěknou