BMW R 1150 RT (2003)

Vlastník Mitchi
Vloženo 1.11.2015
Aktualizováno 13.10.2016

Po Deauville 650 jedna z mála motorek se stejným určením a hlavně o třídu vyšším komfortem.

Motorka koupena od FIRMA:Motobikes Bylany (Bylany) - Moto "se serviskou" neznamená, že serviska byla psána naposledy před 8mi lety.

BMW K 1200 GT: I když byla o 4 roky mladší, rozhodně tak nevypadala

První dojmy - Nepatrně těžší, ale jen o zlomek. Při rozjezdu vyžaduje o něco vyšší otáčky motoru a více práce se spojkou. Po rozjetí již všechno v pohodě.

Motorku bych doporučil pro - Kdo chce cestovat a netrvá na trhání asfaltu.

Doplňky na motorce - Doma jsem vyrobil rampu pro držák na telefon (navigaci a pod.)

Většinu času jsme předchozí motku sedlali ve dvou a na delších výletech to už přestávalo být zábavné a po 300 km po několik dní i nepříjemné. Deauvilka šla a na její místo jsme vybírali nástupce.
Nakonec i cena a nabídka motky ve slušném stavu nám přivedla do cestu R1150RT, i když jsme se původně jeli podívat na mnohem novější a i silnější K1200, tak domů jsem odjel na R1150.
Brzdy, motor, posed, řízení, to vše mě hýčkalo celou 250 kilometrů dlouhou cestu domů.
Po dalších 500 km za pár dní jsem přesvědčený, že jsem chybu rozhodně neudělal.

13.10.2016 - Zkušenosti po prvním roce -
1. Vyměněno original plexi za zvýšené Givi, jde jezdit i s otevřenou přilbou a bez turbulencí.
2. Originální zadní kufr je tak akorát na svačinu, dokoupena plotna monokey a kufr Givi Maxia s opěrkou, a později i se zahrádkou. Vejdou se 2 odklápěčky a do bočních kufrů se vlezou bundy.

a hlavní přednost oproti předchozí Deauville 650 je možnost najet bez problémů, únavy a otlačenin i přes 800 km za jeden den, a to ve dvou a s plnou polní.

jezdec74
jezdec74 napsal 24.07.16 v 21:45 10b.

Super mašinka a hlavně to pohodlí
Ale máš po vození stopařek ... z tohoto stroje Simču nesundáš

kryspin_7
kryspin_7 napsal 11.05.16 v 20:07 10b.

kuzmič
kuzmič napsal 08.11.15 v 22:46 10b.

Hmmm... tak ať Ti dělá jen radost... vypadá dobře..! A s tou serviskou, to je sranda, co...?

michalhlavaty
michalhlavaty napsal 07.11.15 v 08:40

Hoston
Hoston napsal 04.11.15 v 19:19 10b.

Pěkný stroj

Hodně štastných km