Kawasaki GPZ 1100 (1996)

Vlastník Horizont
Vloženo 17.9.2015
Aktualizováno 17.9.2015

Těžkej velkej retro sport tourer

První dojmy - Klasické křivky,i přes celokapotáž je vidět motor skoro jak u naháče,jinou takovou motorku neznám.Vzhledem k cestovnímu zaměření,řidítka jsou dost nízko,nechal jsem vyrobit 2cm nástavce - trchu je to lepší ale ještě by to sneslo.Obeceně se ale dá říct,že posez je pohodlný.

Motorku bych doporučil pro - -Určite pro toho kdo už má něco naježděno(pro začátečníka více než výkon je v tomto případě nebezpečnější hmotnost a ovladatelnost.) -Kdo chce jezdit svižně a přitom relativně pohodlně cestovat.

Doplňky na motorce - Laďáky Noname - pěkný zvuk ale bez homologace.

Chtěl jsem něco silnějšího a dospělejšího a cestovního,v tomto případě rozhodla cena.Tyto modely se prodávají velmi levně a přitom se jedná o spolehlivý silný cestovní stroj.V inzerátech se objevují zřídka.Tento typ už jsem krátce vlastnil před 8mi lety(nehoda),takže jsem tak trochu věděl do čeho jdu.

Vlastnosti v kostce:
Motor - sametový plynulý průběh výkonu
Převodovka - těžší zpřevodování,na dálnici - 130 4800ot - pohoda. Ale také horší dynamika.Na šestku to fakt moc nejede,ale pro krizové situace tu máme 3 a 4ku.jooo pak to jede.I tak je ale motor poměrně hodný.
brzdy - průměr
rám - vrámci možností docela stabilní
ovladatelnost - horší,ale díky své váze navozuje pocit že pevně sedí.

U takhle starejch motorek se už tolik nekouká na detaily,nejdůležitější je spolehlivost a to jakou odvádí službu a tady musím jen chválit. Absolvoval jsem na ní 3 dlouhé zahraniční výlety v rozmezí 2300 až 3800 km.Troufnul jsem si i přes moře na Korsiku.Vždy jsem se vrátil bez problému domů.
Když pak kolem sebe vidím ty GéeSa a Adventury,říkám si: hoši,jsem tady na motorce za kolikrát ani né 10tinovou cenu a zvládnul jsem to taky a celkem pohodlně.

Lenfi
Lenfi napsal 09.03.17 v 09:18 10b.

Pěkná mašina a hlavně super cestopisy od Tebe!
Děkuji, mám inspiraci...

Motoflash
Motoflash napsal 09.03.17 v 06:34 10b.

Práda

3neczak
3neczak napsal 29.09.15 v 17:00 10b.

Co dodat? Samozřejmě 10 b.

kubrt1965
kubrt1965 napsal 21.09.15 v 17:51 10b.

Pěkná mašina a dobrá volba

PajaZR
PajaZR napsal 18.09.15 v 13:31 10b.

Je to taková levnější ZZR 1100,krásná