Kawasaki GPZ 1100 (1997)

Vlastník kaw.38
Vloženo 26.8.2022
Aktualizováno 26.1.2024

GPZ je stará klasika, ještě poctivý kus železa. Takový rychlý pohodlný autobus. U této motorky si člověk připadá jako řidič. Žádná kontrola trakce a podobné nesmysly. Veškeré režimy jsou ve vašem zápěstí, taháte plný, dává všechno, taháte miň, dává miň.

Honda CBR 1100XX Blackbird: důvod neuveden

První dojmy - Koupena v Moto Rakovník. Dovoz z Německa moto v originálním stavu , na svůj věk celkově zachovalá. Samozřejmě že se na ni najde nějaká drobná kosmetika , ale není to nic hrozného. Motor se zda byt v kondici je tichy údajně ma mít 26000 Km. Vybral jsem si ji proto že se na cestách moc nevidí , je obrovská , je dlouhá. Prostě motorka k mým 190 cm jak stvořena. Na téhle motorce se řidič vrátí do starých dobrých dob , kdy se musela pořádná silná motorka umět řídit - žádné kontroly trakce , žádny přiblbly tablet místo otáčkoměru a pořádného tacháče .Je to stará poctivá klasika. Váha je trochu větší , tak že manipulace na místě je občas vysilující. Po rozjeti se váha ztratí a motorka je příjemně ovladatelná. Je to příjemný cesťák , na cestě sedí jak přibita.

GPZ bylo převzaté z modelu ZZ-R 1100. Jedná se o levnější turistickou verzi. Má stejný motor s nižším výkonem ( ten můj na 72 KW). Největším rozdílem je klasicky trubkáč. Mělo se jednat o nástupce levnější varianty sportovně turistického motocyklu . Ve skutečnosti byl málo prodávány a na trhu se dlouho neobjevil. Modelový cyklus GPZ trval tři roky (1995 -1998) Tento typ motocyklu není u nás moc rozšířen. Dají se počítat na kusy a v inzerátech jich moc není. Roky nezadržitelně plynou a motorky které byly ještě nedávno považovány za běžné , začínají ze silnic nenápadně mizet. Většinu motocyklu tehdy pohltil německy trh a do dnes se tam dají najít zachovalé kousky. Ten muj byl na pneu z roku 2001. Tak že od te doby moc nejezdila. Je s ABSem , je po třetím majiteli z Německa.
Těchto motorek už moc není a tak se jedná o zajimavý kousek a investici do budoucna.
Motor jde potichu , žádné pazvuky , žádné klepání. Je kultivovány po zatáhnutí plynu reaguje okamžitě. Nemá žádné prodlevy , výkon je mým potřebám dostačující. Převodovka funguje krasně ani jednou se mi nepodařilo dat falešný neutrál. Co se tyče jízdy jsem spokojen. Váha motorky se po rozjeti ztratí. Do zatáček jde svižně , není to stroj na zavodněni , nicméně turistické tempo ji vyhovuje a k tomu je GPzeto naprostý ideál.

14.10 2022 - Těsně po koupi se objevil benzin v motorovém oleji. Motorka musela na servis. Kde vyčistili karburátory , provedli celkovou kontrolu a seřízeni. Při jednom jsem nechal vyměnit , svíčky , veškeré kapaliny , výměna všech zteřelých a popraskaných těsněni , servis předních vidlic , výměna pneu ty původní byly rok 2001. Servis včetně materiálu byl při těchto úkonech nakládanější , při koupi GPzeta jsem nepočítal že ještě tolik peněz zainvestuji. Prací v https://www.motorka...-volny-az-tuning.htm odvedli výtečně. Tímto je chválím a doporučuji.

18.10 2022 - Servis za nami , můžeme jezdit

2.7 2023 - Sice toho moc nenajezdím vytáhnu ji tak třikrát do roka , používám i jiné stroje. Zatím spolehlivost , na karburátor chytá při prvním otočeni. Rad na ni koukám. Za ty léta je to pořad kus pěkné motorky , pohled na ni neomrzí.

miguelitto
miguelitto napsal 30.01.24 v 19:43 10b.

To je klika, mít takovou motorku v tomhle stavu.

s4r
s4r napsal 21.12.22 v 19:06 10b.

Kočka…svezení by mě zajímalo, musí to být fajn chvilky v sedle…

HondaM
HondaM napsal 06.12.22 v 20:33 10b.

moc pekna KAWA

KAWAHAB
KAWAHAB napsal 10.09.22 v 11:42

Pořád pěkná dáma a dobrej cesťák

Black_Tea
Black_Tea napsal 08.09.22 v 16:01 10b.