Yamaha XJ6 Diversion (2011)

Vlastník Martenus
Vloženo 26.7.2015
Aktualizováno 26.7.2015

Moje druhá motorka. Svižná šestistovka v krásném bílém provedení a perfektním stavu.

Motorka koupena od FIRMA:Tass Motocentrum (Chrudim I) - Rychlé a bezproblémové vyřízení koupě motorky, ochotný personál, vybavená prodejna oblečení a doplňků.

Yamaha FZ6 Fazer S2: Nenašel jsem tak zdaleka tak hezkou jako je ta moje v rozumné cenové hladině.

První dojmy - Sednul jsem a hned mi padla do ruky. Jako začátečník (je to moje druhá motorka) jsem se s ní sžil velice rychle a určitě by nezklamala i ostříleného jezdce, který nevyžaduje náročnou motorku. Po cca 1,5 hodinové cestě v kuse mě nebolí zadek, je pohodlná a jede výborně. Poslouchá, nekope. S výfukem z výroby je docela tichá, ale nepotřebuji na sebe poutat zbytečně pozornost.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého začátečníka i ostříleného jezdce, který hledá motorku v cenové kategorii kolem 100.000 Kč a spokojí se s nižší kubaturou.

Doplňky na motorce - LED blinkry, samolepka na nádrž

Jako svoji druhou motorku jsem chtěl něco podobného nebo lepšího než Yamahu FZ6 Fazer 2004, podobný styl, stejně silnou nebo silnější, podle toho na co narazím v bazarech.

Svoji bílou XJ6 Diversion jsem nakonec zvolil díky skvělému stavu. Nevadí, že není silnější, jede dobře a na mé rekreační ježdění úplně stačí.

Koupil jsem ji v neporušeném stavu, najeto jen necelých 9000 km. Z bazaru jsem jel 160 km po vlastní ose s jednou přestávkou hned po asi 20 kilometrech (měl jsem děsnej hlad) a zbytek na jeden zátah. Cesta po okrskách, žádná dálnice. Jelo se dobře, pohodlně, zadek nebolí, jen standardně brní ruce i nohy, ale tomu se asi člověk nevyhne.

Druhý den jsem jel se spolujezdcem (cca 55kg), motorka byla stále dobře ovladatelná, i do prudších zatáček v pohodě. Rozhodně nebyla nijak líná, pořád dobré zrychlení a cesta odcejpala.

Motorka je v holém stavu, tudíž zatím nevhodná na delší cestování, ale zvažuji pořízení oddělávacích bočních vaků či tankbagu. Chci si ještě trošku vymazlit, pořídit barevné doplňky - nálepky ráfků, nové páčky, protektory.

Doufám, že s ní bezpečně najedu spoustu kilometrů a podívám se s ní i na dovolenou do Alp.

katcha77
katcha77 napsal 03.12.19 v 22:18

Krasna,takovou chci taky ???

Mac73
Mac73 napsal 23.03.19 v 12:37 10b.

Komorerth
Komorerth napsal 28.07.15 v 22:19 10b.

krasna .. vela pohodovych kilometrov

Milan1963
Milan1963 napsal 27.07.15 v 15:07

Pěkný stroj, at' slouží k plné spokojenosti.