Honda PCX 125 (2015)

Vlastník ted1307
Vloženo 14.7.2015
Aktualizováno 23.7.2015

Kobra (maly červený žihadlo )

První dojmy - Jelikož jsem na motorce celkem dlouho (čti 15 let) neseděl, první kilometry byli trochu divoke :-) nicméně pak mi sedla hezky do ruky a uz si rozumíme...

Motorku bych doporučil pro - v podstatě všem, do města a okolí :-)

Doplňky na motorce - kufr Givi

Průměrná spotřeba - 2.32 l/100km

Proč jsem si scooter vybral?: přestalo mě bavit jezdit po Praze autem a toto byla jediná motorka, kterou mi manželka dovolila (není vyloženě motorkářský typ, ale třeba se to jednou změní)
Další důvod byl, že se mi tento scooter opravdu libí... hlavně ze předu vypadá jako opravdová motorka
Také jsem nechtěl žádného číňana a tento scooter je cenově dostupný.

Po přečtení velké spousty recenzí od uživatelů jsem byl opravdu zvědavý, jaký bude scooter v reálu.
Vyhlídl jsem si PCXo v Boleslavy... na první pohled to byl mazel, následovalo krátké svezení, kdy manželce začaly tuhnout rysy, protože poznala, že jde do tuhého a nákup je na spadnutí .
Bylo rozhodnuto, chci jej... sepsali jsme potřebné náležitosti a za nedlouho jsem na něm seděl a vyráželi jsme se navzájem seznamovat směrem na Prahu. Prvních pár kilometru na mě byla Kobra (PCX) hodná a měl jsem pocit, že spíš tlačí ona do zatáček mě, než já ji Ve chvíli, kdy jsme našli společnou řeč, to začala být paráda. Ačkoliv mám 195cm a vážím cca 100 Kg a i přes silný vítr, který většinu času foukal proti nám, Kobra semnou pelášila bez problému 90km/h. Motor je živý a zrychlení z místa mě opravdu velmi mile překvapilo.
Trochu nepříjemné jsou výmoly a rozbitý silnice, kdy se Kobra měla tendence rozskákat jako koza, ale myslím si, že to je dané hodně velikostí kol.
Co se týká brzd, tak scooter vždycky zastaví, ale já osobně bych byl radši za trochu ostřejší… nevadil by mi kotouč i na zadním kole
Do terénu to rozhodně scooter není, ale na jízdu po městě (díky své velikosti není problém se při zácpě proplétat mezi auty), případně okresky na výlety je naprosto ideální a to i ve dvou (manželka se nakonec nechala přemluvit, a kousek se semnou svezla ).
Na dálnici se s ní dá taky jet, i když asi bych ho na ni netrápil 200 km. Já mam vyzkoušený cca 20km usek a úplně v pohodě (jen to trochu zvedá spotřebu ).

Zatím jsme toho tolik nenajeli, takže další poznatky budu přidávat postupně

ted1307
ted1307 napsal 14.07.15 v 15:57

diky chlapi

Trvidy
Trvidy napsal 14.07.15 v 15:44 10b.

Gratulace, loni touhle dobou jsem jí také sedlal. Ale s jídlem roste chuť a tak šla do světa. Ať dlouho slouží a hlavně bez nehod.

Zelinář
Zelinář napsal 14.07.15 v 14:14 10b.

Taky sem si kópil neco podobnyho a je to super. Skutrari jsou drsni hosi...proste elita

ted1307
ted1307 napsal 14.07.15 v 12:15

dekuji

SonyLee
SonyLee napsal 14.07.15 v 12:11 10b.

Pěkná tož ať vám to jezdí