BMW R 1150 GS (2002)

Oproti řadě 1100 posun ve výkonu a i převodovce

Motorka koupena od Motobella Vodňany

BMW R 1200 GS: Cena
BMW R 1150 GS Adventure: cena

První dojmy - Měl jsem 1100RT. Po prvním svezení jsem nechápal. Obsah o 50ccm vyšší a tak neuvěřitelný rozdíl. Jede jak z praku a to řazení oproti RT je prostě super.

Motorku bych doporučil pro - Všem

Doplňky na motorce - Wunderlich vyhřívané přední sedlo, větrný štítek Pluig - jsem prodal, protože nevyhovoval a nahradil štítkel Wunderlich ,Top Maxia, boční kufry Zega Pro, padací rám Hepco Becker mi přestaly vyhovovat. Kdo je má tak ví, jak chutná do nich kopnout. Vychází to přímo na holení kost. Takže jsem je prodal a koupil origo BMW, přídavné LED světla Wunderlich s denním svícením. Udělal jsem si radost a koupil super přední plexi WRS + nutné rozšíření pro Adventure. Cena strašná 8.350,- ale výsledek parádní, Plexi je širší a vyšší jak na 12 advíkovi, takže nefouká a nemám kravál v helmě.
E52

Držák, který byl namontovaný, mi lehce podřel přední kluzáky, takže jsem ho vyhodil a nechal vyrobit z nerezi jiné. Myslím, že i hezčí. Na řídítka jsem pořídil kapsičku Wunderlich a tímpádem se musela posunout navigace - tedy nový držák RAM, který je perfektně polohovatelný, i když celý z plastu. Doufám, že se neutřepe - nakonec se mi kapsa a držák neosvědčily, takže jsem dal obojí pryč a vrátil se k původnímu řešení.

Další drobnost je hlídání tlaku v pneu. Aliexpres - cena 1.200,- včetně pošty. Senzory v čepičkách s vyměnitelnou baterií - zrušeno - prý by těžké čepičky mohli utrhnout ventilek.

Vždycky jsem chtěl cestovní enduro. Jen ta cena byla pořád mimo moje možnosti. Nakonec jsem se k němu dostal a nelituju. Když jsem jezdil na RT, nechápal jsem co na GS všichni vidí, vždyť ten podvozek musí být stejnej. Jak jsem se na něm projel, tak mě to došlo. To se prostě musí okusit. Tahle motorka je prostě silně návyková.
Ještě musím vyměnit kufry. Ty se v BMW opravdu nepovedly. Ne, že by byly škaredý, ale jsou zoufale malý.

Sezóna 2015 (spíš jenom kousek) paráda. Najezdil jsem kolem 6ti tisíc km a musím říct, že jsem na ničem lepším neseděl. Tohle BMW je prostě pecka. Přidal jsem padáky Hepco Becker a vyměnil ty boční plastové "kufry" za Zega Pro. Nosiče pro ně mi vyrobil Bartus (dodavatel pro BIGHUSKY) a musím říct, že jeho práce je luxusní. Nosiče sedly jak ulitý a Zegy do nich taky.
Opravy - cestou se mi rozsypalo ložisko v kardanu, nicméně jsem dojel (asi 60km) do servisu k Cyrilovi, kde ho včetně protilehlého a gufer kluci vyměnili a den poté už jsem byl zase pojízdnej.
Přes zimu jsem vyměnil pneu (Mitas E-07) a destičky. Přední už byly na limitu, zadní by ještě vydržely, ale měl jsem nové, tak jsem je tam šupnul. Destičky jsem dával TRW. Ještě jsem vyměnil zadní pružinu za progresivní YSS a tlumič jsem nechal zrepasovat u Ládi Faltuse.
Ještě přijde drobná úprava, kdy na zadní nosič přijde zvýšení (100mm) a hliníková základna pro připevnění SW Motech plotny, nebo Givi plotny pro MAXii E52
Tím mám GS k obrazu svému a krom drobností už nic přidávat nebudu.
Tak jsem se nechal zlákat a na motorku dodělal přídavné LED osvětlení + přepínač z 1150RT. Zatím nemám odzkoušeno na cestě, ale doufám, že při jízdě v noci bude viditelnost lepší. Motorka byla na servisu a mimo jiné dostala nový HALL snímač, který mě na podzim vypekl a musel jsem ji potupně dovézt domů na vozíku.
Zatím poslední úprava - výměna výfukového dílu s katalyzátorem za Y svod.
No a třešnička na dort - Akrapovič
V roce 2019 výměna všech brzdových kotoučů a desek. Desky přední - bílé Brembo, zadní červené Brembo. Kotouče origo.

¨
Tak jsem se ještě nechal zlákat a koupil zobák z ADV. Je fakt, že jí to sluší

Woky
Woky napsal 30.07.16 v 20:46 10b.

- Bomba mašina -

Zdenekkkkk
Zdenekkkkk napsal 20.03.16 v 18:04 10b.

Nejhesci barevna kombinace . Gratulace, za deset.

Tomle
Tomle napsal 10.02.16 v 09:32

Jj, i já jsem z ní pořád úúúúplně v p r d e l i. A ty Zegy ji udělaly ještě hezčí.

3neczak
3neczak napsal 10.02.16 v 09:30 10b.

Opravdu nádherná, můj další sen .Samozřejmě 10 bodů jasných!

Dolin
Dolin napsal 04.07.15 v 21:09 10b.

Hrásný stroj!