Honda NC 750X (2015)

Vlastník Filippek
Vloženo 4.6.2015
Aktualizováno 16.1.2016

Dlouho jsem vybíral náhradu po skůtru a myslím, že lepší jsem najít nemohl.

Motorka koupena od FIRMA:DENAR (Kosmonosy) - Fajn přístup, snad budu spokojen i se servisem.

Kawasaki Versys 650: NC zlevnili o 10tis a taky vyhrál rozum před srdcem a tak jsem upřednostnil praktičnost.

První dojmy - Zatím zajíždím a jako začátečník (doposud jsem skůtroval na Nexovi 500) jsem naprosto spokojený. Jede parádně, ovladatelnější nežli moje předchozí Gilera Nexus, cítím se na ní jistěji. Super motorka, ať si kdo chce co chce říká..

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, kteří chtějí motorku pro klidné cestování, dojíždění do práce, kochačku krajinou.. Samozřejmě lze asi NC i trochu prohnat a nějaký ten adrenalin vyplavit. Ale je jasné, že kdo má ostrou silnici a umí na ní, NC by ho zřejmě nudila.

Doplňky na motorce - Zatím vyšší plexi GIVI a padáky stejné značky. Byly mi doporučeny před originály z důvodu větší masivnosti.

NCčko jsem si vybral z toho důvodu, že jsem nehledal motorku pro vyplavení adrenalinu a hromadu emocí, ale hledal jsem motorku, která bude sloužit hlavně jako dopravní prostředek. Každodenní dojíždění do práce, drobný nákup (jsem z vesnice) apod. Ale zase jsem chtěl něco, na čem se i pohodlně svezu třeba na druhý konec republiky. A po skůtru to prostě byla ta nejlepší volba (i když mám NC manuál). Nikdy na motorce nebudu umět jako Rossi, jelikož mám vnitřní strach hodně nízko, tak proto mi tahle motorka plně, co se týče výkonu a jízdních vlastností, dostačuje.
Až najedu víc, napíšu sem určitě zkušenosti.
Zatím mne ale moto překvapila hlavně úžasnou ovladatelností, které jsem se trochu bál po skůtru. Ale v malých rychlostech i při manipulaci na místě se opravdu cítím dokonce jistěji než na předchozím Nexíkovi. Měřím 181cm a krásně dostanu celými chodidly na zem, což přidá na jistotě. Poloměr otáčení mi přijde kupodivu také menší. NC mi prostě přijde těžištěm lepší, nežli Nexík, ač to zní nelogicky. V ostatním hodnocení NC bych se asi jen opakoval..vše tu již bylo Xkrát napsáno a to platí.
Určitě sem časem doplním víc.
EDIT: Tak mám najeto už přes 2tis km, tak doplním nové pocity.
Motorka funguje tak jak má a tím, jak jezdím důchodcovsky, budu možná držitelem rekordu v nájezdu na origo pneu
Motorka je opravdu hodně přívětivá pro začátečníky. Hodně promine, opravdu snadno ovladatelná, stabilní..
Brzdy podle mě naprosto dostačující. Někdo tu psal o tom, že motorka má poměrně měkké odpružení, to se mi nezdá. Pro mne skoro spíš víc tvrdá, na rozbitých cestách docela drncá, takže má opravdu ráda spíš hezký rovný asfalt. Určitě bych ji neřadil mezi endura, ale je to příjemná a klidná motorka na cestování. I když ná můj zadek má i o fous tvrdší sedlo, nežli by se mi líbilo. Ale v tom nevidím zase takový problém. Asi kdybych jel 400km v kuse, tak bych ten problém viděl
Dokonalá věc je úložný prostor místo nádrže. Pojme opravdu víc, nežli vypadá. Super na malý nákup a motorce to dává hodně na praktičnosti. V klidu tam nacpu i integrálku velikosti L.
Výkon je pro mne dostačující. Já moc nechápu kritiku "motorkářů" na tento stroj. Prostě pokud NC nechci a chci něco ostřejšího, tak si to koupím a NC přehlídnu. To je jako kdybych neuznával jiné auto než to, co má nad 200HP jelikož mám 240ti koňový a kritizoval jiného Fábku či Golfa, jelikož ty parametry nemají Mne by třeba jezdit v 1,2HTP i 1,9Tdi sralo, ale taky to nikomu necpu protože ty auta srovnat nejdou
Kdo chce prostě ostrý STi, koupí si ostrý STi a kdo chce praktickou Oktávku v dieselu, koupí si jí. Stejně je to s NC. Prostě je to motorka zařazená do kategorie praktických, "nízkonákladových" na provoz a tak to je. Chce to srovnávat se stejnou kategorií, což ale půjde zatím špatně, protože NC dle mého vytvořila kategorii úplně novou.

Codo
Codo napsal 26.05.20 v 12:26 10b.

Rozumná recenze od normálního, obyčejného motorkáře, který si koupil přesně takovou motorku, jaká mu vyhovuje, má ji rád a je z ní nadšený. Tak to má být - nechápu ty pomlouvače, vysmívače a poflusávače NCček, kterým náramně vadí, že si jiní našli pro ně ten supr stroj a jsou s ním spokojení. Ještě jsem neviděl naopak NCčkáře, který by hanil jejich stroje, ať už si myslí cokoliv. Myslím, že to o něčem vypovídá.

Myschan
Myschan napsal 17.01.16 v 06:57 10b.

Pěkně napsáno. Je to motorka pro toho, co už vyrostl z raplování a nemá zapotřebí přijít o papíry během týdne - teda ne že by to s trochou dobré vůle nešlo

Alesko
Alesko napsal 16.01.16 v 22:54 10b.

Podla mna si urobil dobre, NCko je podla mna lepsie . Mal som moznost otestovat novy versys650 ,je rychlejsi aj maximalka je lepsia. Ale celkovo sa mi jazdi lepsie na NCku . Do novej sezony prajem vela stastnych km. Jasnych 10 bodov.

Clint.
Clint. napsal 14.07.15 v 18:56 10b.

vypadá moc líbivě,design se jim povedl,tak ať dělá jen radost...

_Tom_
_Tom_ napsal 01.07.15 v 07:49 10b.

Tak vítám mezi NC.já kupoval také u denaru již 4 stroj, servis vždy ok, jinak jsem z jablonce :) tak třeba na sebe někdy mávneme