BMW F 650 GS (2011)

Vlastník mpanda
Vloženo 26.5.2015
Aktualizováno 14.7.2016

Moje první velká motorka, předtím jsem jezdil na JAWA 250/353 kývačka, takže rozdíl byl opravdu hodně hodně velký :D Géééeso byl můj sen už dooost dlouho a nikdy jsem nevěřil že si ho splním. Na motorku jsem se byl podívat přes pulku republiky.

Motorka koupena od FIRMA:EuroCycles (Vítězov)

BMW F 800 GS: Jezdím hlavně na silnici což je lepši F 650 GS (twin), ale hlavně rozhodovala cena

První dojmy - Motorku jsem kupoval po vanocích, takže jsem musel na první pořádnou projížďku počkat. Bylo opravdu těžké kolem ní chodit každy den a moct se jen dívat :D Konečně první pěkné dny, i když byla pořad zima :) Po pár jízdach se utvrzuji, že to je opravdu to, co jsem hledal :) Motorka mi hned padla do ruky.

Motorku bych doporučil pro - Začatečníkům a myslím že to je i dobrá motorka, pro naše drahé polovičky na cestování.

Doplňky na motorce - Padací rám, GIVI kufřík, zvýšené plexi, blastry, prodloužený přední blatník, vyhřívané hefty, prodloužený zoban, kryt motoru a chystám se na hlinikové kufry :)

Chtěl jsem pohodlnou cestovní motorku převážně na silnici, ale která mi dovolí i nějakou tu šotolinu.

Na motorce jsem se hned cítil jako doma, od motoru nejdou cítit žádné vibrace. Pouze originalni sedlo je po delší cestě, už trochu nepohodlné, ale na to se dá zvyknout. Motor je dvouválcové osmikilo, který ma pro mě dostačující výkon, aspoň zatím :D Brzdy jsou vybavené systémem ABS, které můžu kdykoliv, jedním tlačítkem vypnout. Jinak na předku je pouze jeden kotouč, takže je potřeba vynaložit o trochu větší sílu na brždění, což mě, jako pracujícímu v kancelaři u PC nijak neuškodí :D ale tím nechci řict že motorka brzdí špatně, to rozhodně ne :) Podvozek je na míru stavěny na naše silnice :) Ovladatelnost je opravdu perfektní, díky nádrži pod sedlem, se motorka krásně klopí z jedné strany na druhou, ale bohužel při větším naklonu, hodně brzy škrtám stupačkama, což je jedína věc, kterou bych na motorce nějak vic zkritizoval, takže na to si musím dávat pozor. Spolujezdce jsem ještě nevezl, takže nemohu moc hodnotit :) ale podle recenzí, by měl mít pohodlí. Úložný prostor je dostačující na lékarničku, vestu a nějaké to nářadí, které tam je už od výrobce. Spotřeba je víc než úžasná, průměrnou mám 4.2l/100 a to nejezdím ůplně klidně. Motorka má najeto zatím jen cca 18 000 a není ani nějak stará, takže servis byl zatím jen olej a mazání řetězu, jinak nebylo potřeba cokoliv dělat(klep klep).

Motorka se cítí dobře jak na silnici, tak díky dobré ovladatelnosti i ve městě a pokud s ní člověk nehodlá skákat několik metrů vysoko, tak ani slabý terén jí neuškodí.

Ano, motorka je vhodná i na delší cestování.

Woky
Woky napsal 20.01.16 v 15:26 10b.

bomba, aneb jasnejch 1o bodů

Honza-suky
Honza-suky napsal 07.06.15 v 21:38 10b.

Díky za koment chlape ! Též musím ohodnotit tvůj stroj velice kladně !! ať dlouho slouží !

Ludo46
Ludo46 napsal 28.05.15 v 10:36 10b.

Brian1986
Brian1986 napsal 28.05.15 v 09:08 10b.

Pěkný kousek

Ričrds
Ričrds napsal 28.05.15 v 05:59 10b.

Pěknej kousek ať ti slouží, BMW má svá specifika která jinde nenajdeš, ostatně to každá motorka proto to jsou naše milenky gratulece deset bobů.