Moto Guzzi V7 Classic (2011)

Vlastník Metal_Heart
Vloženo 24.10.2020
Aktualizováno 18.1.2024

Vlašim a čtyři přehrady (na druhý pokus)

Vloženo: 06.09.2021, Uskutečněno: 04.09.2021, Stav tachometru: 19800 km, Zhlédnuto: 23x

Opět po dlouhé době nastala příznivá souhra okolností, takže jsem mohl najet pár dalších kilometrů, a objet i nějaké přehrady. Jako obvykle jsem vyrazil z Písku přes Zvíkov na Milevsko, dále potom do Prčic (Sedlec-Prčice) a přes Votice na Vlašim. Původně jsem měl v plánu navštívit burger bar Továrna, ale vzhledem k tomu, že se v Písku shodou okolností konaly pivní slavnosti, jsem se rozhodl oběd ze zdravotních i finančních důvodů odložit. Takže jenom fotku a razím dál, směrem na Trhový Štěpánov a Zruč nad Sázavou, před kterou uhýbám a ryju první zářez toho dne, přehradu Švihov, zvanou též Želivka. Odtud mířím po vedlejších silnicích na přehradu Němčice, a po ještě vedlejšejších silnicích dále na "dvoupatrový" Vojslavický most. To je také zajímavá stavba. Po horním patře vede highway číslo jedna (a po ní jede king), po dolním pak celkem bezvýznamná okreska (a po ní jedu já ). Po krátké pauze na fotku a na pár slov s majitelem MV Agusty, který přijel z opačného směru, se opět vydávám na světlo světa a přes Koberovice mířím na Želiv. Tam navštěvuji kousek od sebe dvě vodní díla, a to Trnávku a Sedlici. Pozor, místní asfaltky připomínají spíš motokros, ale i ten jsem nakonec nějak zvládl. Pak už pokračuji po celkem pěkné silnici na Pacov, u Prasetína se napojuji na známou devatenáctku, a valím rovnou za nosem přes Tábor domů.
Celkem najeto asi 260 km v bezchybném počasí, dobyty čtyři přehrady, jeden unikátní "dvojmost" a jeden burger bar (ten tedy pouze teoreticky), takže co chtít víc.

A proč píšu v nadpisu "na druhý pokus"? No protože při tom prvním jsem asi 200 m od baráku v zatáčce na kostkách lehnul poté, co jsem pochopil, že to auto, co mi má dát přednost, mi ji asi nedá. Obešlo se to tedy bez kolize, ale pád na kostkách, byť v nepatrné rychlosti, měl za následek ulomenou stupačku, ohnutou šaltpáku, ohnutou vyklápěcí páčku na stojánku, a pár dalších drobností. Motorka už je opravená, ale řidič auta mi na žádost o kontaktování pojišťovny nebere telefon a neodpovídá na maily, takže to ve výsledku bude asi dost drahá zkušenost. Snad mu to karma někdy vrátí.
A nepište mi do komentářů jakej jsem vůl, to vím i bez toho!

Metal_Heart (6) napsal 21.09.2021 v 22:37

Kluci, dík za podporu
Stálo to prachy, ale zaplaťpánbůh se nic horšího nestalo, ani ten naraženej palec už skoro nebolí.
Doufám, že žádné příště už nebude, ale kdyby přece, tak určitě vyplnit formuláře a opsat SPZ, abych měl aspoň něco v ruce...

Papanhe (2) napsal 19.09.2021 v 07:55+1

Ondro chybami se člověk učí. Hlavně že jsi cajk a můžeš drandit dál!

spike-cz (137) napsal 07.09.2021 v 16:53+1

Super výlet a pokud zůstaly kosti v celku, tak i dobrý crash.
Kolama dolů!

Milan1963 (277) napsal 07.09.2021 v 14:30

• Po stopách Krále Šumavy – podruhé

Poslední vyjížďka na Šumavu se velmi vydařila, takže jsem se rozhodl si ji zopakovat, samozřejmě po mírně pozměněné, a taky prodloužené trase. Abych se vyhnul uzavírce silnice ze Strakonic na Volyni, vyrazil jsem už dop

Vloženo: 04.05.2024
    Uskutečněno: 28.04.2024
  • Nové blinkry

Při poslední vyjížďce se mi začalo zdát, že se pravý přední blinkr nějak chvěje. Stačil potom letmý dotyk rukou, abych se přesvědčil, že se mi to nezdálo. Blinkr už byl načatý, to jsem věděl, a vibrace dílo postupně doko

Vloženo: 20.04.2024
    Uskutečněno: 20.04.2024
  • Po stopách Krále Šumavy

Předpověď na první dubnovou neděli slibovala téměř tropické počasí, to by byl hřích nevyužít ke svezení. A abych se úplně neuvařil, naplánoval jsem trasu na Šumavu, kde by mohlo být o něco chladněji. Odpoledne jsem tedy

Vloženo: 10.04.2024
    Uskutečněno: 07.04.2024