Jawa 250/353 Kývačka (1957)

Vlastník rohlicimuz
Vloženo 20.7.2014
Aktualizováno 17.4.2016

Jawa 250/353/03 vyrobená 10.května 1957
Závody 9.května,Praha

První dojmy - Sen každého veteránysty- najít kompletní,zachovalou a neupravenou motorku která pár desítek let nejela. Tento sen se pro mě stal realitou.

Doplňky na motorce - žádné

Dostal jsem tip od známého, že kamarádův děda prodává jawu 250 z roku 57 s papírama, řekl jsem si že to asi bude za hodně peněz,ale přesto jsem si vzal číslo a jel se na ní podívat. Šli jsme se podívat do kůlny kde už prý něco kolem 15 let stála. Když jsem jí uviděl bylo vše jasné, tu musím mít, nádherně zachovalé chromy a původní lak i s linkami, to je to co jsem vždycky chtěl, motorku v takovémto stavu.
Doklady k tomu skutečně byly ale s ustřiženým rohem, tudíž už nepřihlásitelné. Poté jsme se dohodli na dnes krásné ceně pět tisíc korun.
Motorka má drobné vady,jako třeba že bateriový kaslík byl na prach, drobné opravy na blatnících (oranžová barva) nádrž z venku zprasená stříbřenkou,ale už je to docela ošoupané, výfuky a kola nastříkaná stříbřenkou. Až doma jsem zjistil že na kolech ani na nádrži není chrom to znamená že je to tkz. lidová verze.
Ale zase číslo motoru a rámu souhlasí s doklady, jsem 3. majitel.

Motorka prošla lehčím zrestaurováním, komplet rozebrat, očistit, oživit lak a chromy, opravit co bylo potřeba a opět složit. Z výfuků jsem dostal dolů střibřnku a pod ní byl ještě celkem hezký chrom, kola jsem zatím nechal tak jak jsou, to půjde těžko smýt abych nepoškodil původní barvu na ráfku, časem třeba seženu jiná kola, to samé s nádrží, zatím se uvidí co dál.
Na motorce mám zatím nepůvodní karburátor, má tam být přirubový,ten zatím nemám.
20.7.2014 jsem jí poprvé projel a jízda byl požitek (až na brzdy které spíš jen pibržďují) rychlosti nevyskakují,jde krásně za plynem,z motoru nejdou žádné nežádoucí zvuky,prostě nádhera.

šťaromír
šťaromír napsal 10.08.14 v 23:48 10b.

Nádherná motorka

Dolin
Dolin napsal 21.07.14 v 13:49 10b.

Za mě super!!! Krásný stroj!