Yamaha YZF-R1 (2004)

Vlastník clay01
Vloženo 15.2.2014
Aktualizováno 21.12.2017

Po jedné sezóně a 20k km na Hornetu 600 mi přišla vhodná chvíle na změnu.

První dojmy - Výběr byl jasný: Suzuki GSX-R 750, nádhera. SS který se mi opravdu moc líbí a výkon 150 koní? Bože, to musí rozhodně být až dost. Hornet se mi ale líbí taky, vypadá jak nasraná vosa. Sjížděl jsem inzeráty a hledal něco od roku 2004, který jsem si vytipoval jako ideální. Jeden dva inzeráty, zbytek nehorázně předražené. A ty dva inzeráty na mě nepůsobily dobrým dojmem. Divný popis. Jen z hecu jsem se kouknul na Yamahu R1, kterou jsem chtěl v budoucnu. Cože? Stojí stejně jako 750 nebo dokonce míň? Je jich na výběr tuna? Bylo rozhodnuto...

Doplňky na motorce - xenony, padáky, mivv x-cone plus, KN filtr, pancéřové hadice a já

Našel jsem si ji až v Ostravě... 5:20 jsem ráno vyrazil a po deváté seděl na motorce. Musím přiznat, že jsem z toho byl doslova **dělaný. Opravdu mám jet na tomhle zabijáku? 172 koní, z 0 na 200 za 8sec. To nebyl dobrý nápad... ale 400 km cesta, alespoň se projedu...

Ten posez, ty kráááso, to nedám! První SS v životě a hned R1, jsem blbec...

Tenhle zabiják jede líp než Hornet. Jasně, že rychleji, brutálněji, ale snadněji. Náklony jdou stejně snadno, žádné pohopsávání plynem. Trasa plynu příjemně dlouhá (zatím), že ani rozjezdy nejsou problém.

Cesta domů: 400km
Vyzkoušel jsem snad stovku poloh za řídítky a našel si 3: pohodová do města, svižná do 150km/hod a ultra do 255km/hod. Víc jsem nezkoušel.

Teď musím přiznat, že po celém dnu v autě/na motorce jsem unavený a půl člověka mě bolí únavou. Chvíli jsem si myslel, že po 50km končím, ale pak to šlo.

tohle měl být akrap!!! už podle fotky je jasné, že není. Ovšem on tak alespoň zní!

Chtěl jsem koupit Yoshimuru, ale nemusím, zní fakt dobře! To práskání ve výfuku, když brzdím motorem před městem žeru. Ten mega chraplák, když dám plný plyn a auta skáčou do příkopu taky beru. Xenony svítí krásně. Na Hornetu jsem nic moc neviděl, ale tyhle xenony to je úžasné. Vidím i mravence jak si povídají u krajnice. Luxus :)

NÁDHERA!

Konečně mě napadlo kouknout na tlaky v pneu. Chyběl tam přesně 1 bar v každé. Rázem se změnila na ještě hodnější a to by býval říkal, že už hodnější být nemůže. Konečně se mi přestalo v zatáčce sunout zadní kolo. Nebylo to pneumatikou ani zimou. :)

Spotřeba z Ostravy byla 6,8, samozřejmě dálnice. Po okreskách mám zatím 7.0. Hornet měl 6,4 - 6,6. Nedělám si iluze, že jí nevytáhnu výš, ale určitě nedám avizovaných 11 nebo 12. I na Hornetu někdo psal, že dokázal jít přes 9. Nevím... asi moc řadím nebo to málo drtím, ač mi to nepřijde a vystačím si.

Únor 2014
Jízda na jedničku ve městě mě pořád fascinuje. To bych na Hornetu nemohl, tam je dvojka nutnost jinak samé přískoky.

O víkendu jsem přidal vyhřívané rukojeti. Byly cca o 1mm v průměru větší než řidítka. Nechtěl jsem je lepit, tak jsem zkusil krepovou samolepící pásku jako používají malíři. 2x jsem obtočil řidítka, nasunul vyhřívané gripy (šlo to ztuha) a drží jak přibité... dnes ráno -3°C jsem byl rád, že je mám Bohužel jsem nenašel místo jak dostat káblík z baterce než že mi jde kousek přes rám venkem... :(

2 tis km za mnou, jde to rychle, velmi rychle. Ráno na mě blikla kontrolka oleje. Podle zdejšího fora je potřeba držet hladinu oleje na maximu. Polkla 0,25L na 2tis km = 0,5L mezi výměnou. To je dobrý. Věřím, že kdybych jezdil klidněji šla by spotřeba oleje dolů - nereálné

Začínám strouhat gumu líp než na Hornetu. Zbývá 0,5cm od kraje, takže velká ostuda snad nejsem. Jen by mě zajímalo jak poznám, že už klopím moc - to rovnou spadnu?

Březen 2014
Sériový vykuchaný výfuk zní dobře, ale za hranice s ním nemůžu. Nastalo dilema: koupit za 2.600,- originály z bazaru nebo nějaký laďáky, které mají homologaci? Zaujaly mě MIVV X-CONE PLUS, mají fakt vynikající zvuk. Těžko říct jestli leší než co mám teď, ale mají homologaci a to se cení. :) Na ebay s cenovou 9,6tis. Takže o 7tis dražší řešení... jsem si jistý, že je musím kdykoliv prodat za půlku tj 5tis. takže ve výsledku jsem v tom za 2tis... a to jsou sakra pěkný výfuky za 2tis!!! Jo, člověk si to musí umět odůvodnit, to je základ spokojenosti! :)

Duben 2014
Na tachometru 50k a ideální čas na přezutí zadní pneu (Battlax BT016) a výměnu oleje (Mogul 15W40). Ten jsem měnil po 3k km, protože těžko věřit původnímu majiteli, kdy to tam dal. :) I tak mi stejně určitě vyjdou další 2 výměny na letošní sezónu (jedna v půlce a druhá po sézóně).
Guma je dobrá. Mám na ni najeto 1k km a pozoruju její úbytek. Jsem napnutý kolik na jí najedu, ale je pravda, že jí nešetřím...
MIVV je fantastický. Auta kolikrát uhnou na autobusovou zastávku, abych mohl projet a policajty nechává v klidu. Chtěl jsem zvuk nahrát na mobil, ale mikrofon nepobere ani polovinu tónů a jen chrčí :)

Květen 2014
BT016 sjetá. Ještě je tam 1mm vzorku, ale čeká mě motoškola a bojím se, aby mě nevyrazili, takže následuje výměna. Najela cca 4,5tis km. Další bude Dunlop Qualifier II.

Výfuky jsem omotal termoizolační páskou, ale žádný velký rozdíl jsem nepoznal. V servisu jsem se potkal s jedním, co je jezdil a říkla, že dokud nekuchnu katalyzátor bude topit pořád. Nevím, ale já ho chci. Guma na fotce je čerstvá ještě nesjetá ke krajům, to už umím líp než deklaruje fotka

V největším horku se mi pohnuly výfuky a upekli zadní světlo
Už mi jde z Číny náhradní... co jsem koukal, tak se hýbají ve šroubu - je tam jen malinká vůle a na délce to udělá asi 1,5cm... budu to muset vymyslet

Červenec 2014
Hned na úvod jsem píchnul gumu v půlce vzorku. Už jsem byl odhodlaný pustit do ní lepící sprej, co mám už 2 roky koupený. Po přečtení pár diskuzí jsem raději koupil knoty. Na první pokus s jednou drobnou chybičkou. Ovšem drží!
Ovšem co se týká nájezdu pneumatiky tak bída. Mám na ní najeto cca 2,5tis km a zbývá milimetr do značky. Hádám, že dám zase max 4,5tis km... :(

netřeba se toho bát :)

Hezky zahlazené jízdou

Září 2014
Dunlop Sportmax Qualifier II mě nenadchla, dobrá guma, ale za ty peníze? byla v nevýhodě, že jsem jí jezdil v největším horku a proto jí odpouštím, že najela jen 4,5tis km. Třetí guma za sezonu: Dunlop Sportmax Sportsmart II, prej nic lepšího neexistuje. Tak schválně!

Březen 2015
Jsem nervózní z počasí. Nemůžu uvěřit, že loni jsem už v únoru jezdil. Pro jistotu jsem jí hodil do servisu, abych vydržel čekat na teplo. Nevím jestli mám mít radost nebo smutek. Najeto cca 63tis km a mění se rozvodový řetízek a napínák. Podle kilometrů to sedí. takže možná fakt nebyla stočená, takže zase radost zpátky. :) Seřízení bylo potřeba, 2 větší vůle na ventilech. Nové svíce, čert ví jak tam byly dlouho. K tomu ložiska v zadním kole. Přidal jsem nějakou kosmetiku a jsem v tom za 11tis. No, opice na banány!
Staré padáky jsou byly echt hnusné, už původní majitel je ošustil a zkusil jsem Rutana. Objednal jsem původně na eBay za 400,-, ale úplně na nic. Letěly oknem. Takže Rutan za 1.400,-, teda vlastně za 1.800,- pro tu kravinu s eBay. To se nepovedlo.

Listopad 2015
Pořád je to super motorka, která mi stačí. Letos jsem toho tolik nenajel, jen 6.000km, což je trochu zklamání. Ale zase mi na sezonu stačila jedna sadu gum a ne 3 jako loni. :) Nebyl žádný okruh, protože na to nebylo to správné rozpoložení a nechtělo se mi pekelně sousetředit.
Na zimu natakován Optimal 95. 98-čku nebo 100vku nikde po cestě nemám a nikam pro ní jezdit nebudu, protože už jsem tankoval 3x na zazimování a pořád jezdím. To je pak těžký dotankovat na zimu. :)

zdenyrr
zdenyrr napsal 27.10.20 v 15:41 7b.

Proč myslíš že výfuky jsou fake? Fotky nejsou detailní, ale takhle Akrapovic slip-on na R1 vypadají..

Marklito
Marklito napsal 19.09.18 v 18:06 10b.

Recenze napsaná hezky,Jinak Čínský výrobky bych dával max na čínský dopravní prostředek...

MACEQ
MACEQ napsal 26.06.18 v 14:16 10b.

Vyladěná!

Ondrasek2607
Ondrasek2607 napsal 10.11.15 v 11:46 10b.

Chlape parádní recenze a fotky. Krásná R1. Hodně km bez nehod přeji

Kudlanka