Piaggio Beverly 500 (2003)

Vlastník CaCaOcz
Vloženo 8.1.2014
Aktualizováno 17.5.2014

Muj 2. skutr z toho prvni vetsi moto (fichtla pocitaje .

První dojmy - Jelikoz je to dedictvi, tak se neda nic namitat, nicmene prijemne povozeni. Jeden z prvnich kroku co jsem si myslel, ze udelam bude odstraneni obrovskeho plexi stitu vepredu, nicmene po ujeti 5 000km tam stale zustalo.

Doplňky na motorce - Velke plexi, zbytek mozna prijde

P.S.: Uvodni foto musi byt, tak jedna ze stehovani na servis, ze ktereho nakonec seslo a dojel po vlastni ose.

Jelikoz je dneska pracovni den a docela pozde tak nemam moc naladu vypisovat tak dlouhe texty, nicmene do prace.

V lonskem roce (2012) jsem skutra podedil, prvni co jsem zvladl bylo na nejake 5-te projizdce ztratit zadni box, teda ne tak docela ztratit, spis jsem odsrouboval sroubek, ktery evidentne nebyl soucasti "puvodniho baleni". Nemel jsem to delat - 1. terenni nerovnost (ach ty krasne ceske silnice) a box uz se valel po zemi (obsah vsude okolo).
Takze od te doby jezdim bez zadniho boxu.

Jo to neni recenze, tak znova...

Najezdeno mam cca 6000 km, z cehoz cca 5000 s prednim plexi (obrovskej stit - tusim neorigo-). Stit je hodne dobra vec (dalo se dojizdet do prace snad za kazdeho pocasi), takze prijde opravit a vratit (minimalne na delsi vyjizdky). Na vyjizdce jsem byl pochvalen od kolegu na motorkach (Ducati Monster, to druhe si nepamatuji - doplnim) ze se dobre drzim.
Motor, necekal jsem, ze skutr muze byt tak rychlej, ale je to tak. Jak mi rikal mechanik u auta - objem nicim nenahradis a je to fakt. Ted me ceka generalka celeho stroje, takze teprve uvidime. Jedine co me zarazilo je vymena oleje kazde 3000 km (dle servisky)!!
Brzdy, nemam co vytknout, zadni kolo obrzdene na draty, ne kecam, to jsem sjel... Nicmene jsem zkousel brzdy a na hranici blokovani zadniho kola jsem myslel, ze mi brzdna sila urve hlavu...
Ovladat skutra se jeste trochu bojim - do zatacek to jeste stale neklopim jak by se dalo, nicmene zadni kolo nebylo v idealni kondici, tak uvidime, co nova sezona.
Spolujezdce nemam, nicmene spolujezdkyne teto "motorce" neveri, sice nedokaze rict proc, nicmene na tento skůůůtr by si nejradeji vzala zabky a sukni/sortky a jela se projet. Jeste to da asi hodne prace ji presvedcit, ze to vlastne neni ani tak moc skutr a snad vsude v Evrope (dobre ne v GE) se s nim daji porusovat zakony.
Jelikoz mam plnou palbu boxu (cti bocni dva a zadni nahore) pravdepodobne original Piaggio tak si na ulozne prostory nemuzu stezovat... Jo muzu, pod sedlo se vejde maximalne tak kybl a ne helma. Ale dulezita vec na dojizdeni do prace se vejde do vsech boxu.
Jelikoz auto mi zere v prumeru 11.5/100km (LPG) a tento stroj (zamerne nepisu motorka ani skutr) cca 5 - 5.5l/100km tak to asi ani nijak neresim no... (hodnoty jsou prumerne z "Moje Auto" pro android.
Servis - jelikoz budu asi muset delat kazde 3000km olej, tak zacinam uvazovat nad jinou motorkou, no uvidime. Vzduchovej filtr jsem zatim daval neorigo a zbytek se uvidi pri letosni generalce (zimni, pokud napadne snih).
Poruchy mam zatim 4 - prodrene kolo, po zahrati hucici variator (jen ve meste pri popojizdeni v kolone), vydrene tesneni mezi vyfukem a kolenem, rozbity blinkr (nejak se to vevnitr rozpadlo).

Jelikoz je to skutr, tak se citi dobre na silnici, ne ve meste a ne na dalnici - proste na hezkem asfaltu mezi vesnicema.

Maximalne jsem najel asi 180 v kuse, nicmene cestuje se mi na ni dobre (spolujezkyni ne). Nejvic cest bylo do prace a z prace (aa 100km/den)

UPDATE 5.3.2014:
Objednana zadni pneumatika Pirelli Diablo, tak doufam, ze nezklame.

UPDATE 5.5.2014:
Pneumatika nasazena, vyvazeno pretesnena vodni pumpa, umyto, proste vice informaci a fotky v deniku

Jarda
Jarda napsal 08.01.14 v 14:13 9b.

Díky za popis a tesim se na dalsi fotky.