Piaggio Beverly 500 (2003)

Vlastník PetrJ81
Vloženo 14.4.2019
Aktualizováno 14.4.2019

Pěkný "retro" skútr, který moc vizuálně nestárne, má dost sil a stability i na delší výlet.

Motorka koupena od FIRMA:Bc.Vavřinec Číhal - Lucky Cow Moto

První dojmy - V rodině funguje jako dělník, jezdím na něm já i moje žena a na skútr jede dost dobře. Má výborné zrychlení i top rychlost. Snadno se řídí a táhne i ve dvou lidech. Horší je to s manipulací na místě (kvůli váze) lehce vyšší spotřeba a italský charakter spolehlivosti.

Motorku bych doporučil pro - Stroj je asi nejvhodnější pro lidi, kteří mají rádi styl, výkonovou rezervu a celkem vyvážené jízdní vlastnosti, přimhouří oko nad malým úložným prostorem a nechce dát za skútr moc peněz.

Doplňky na motorce - Skútr jsem koupil s namontovaným kufrem 32 litrů, kde se mi alespoň vleze přilba.
Jinak vše origo.

Potřeboval jsem rychlejší přemisťovadlo do práce a kolem baráku za pár peněz. Je to asi nejsilnější skútr za nejméně peněz. Mě stál 35 tis.
Nejsem pravý skútrista, ale nemůžu říct, že tento skútr postrádá při jízdě jakékoli emoce. "Skútřík" vlastním již 8 let a najel jsem s ním 26 tisíc km, takže teď má celkově najeto 60 tisíc. Za tu dobu jezdí pořád stejně svižně jako když jsem ho koupil a motoricky si na něj nemůžu stěžovat. Tím že je trochu těžší (pohot. v. 193kg) a má větší kola(př.16", 14"zad.), nebojím se jít i do max náklonů, kde dřu stojanem o cestu, pořád je stabilní. Při nerovnostech trochu odskakuje, ale nic hrozného. Zadní pružiny se dají nastavit ve 3 nebo 4 polohách, každý si vybere.
Jedna z věcí, proč jsem si ho vybral, byla síla motoru (29kW) a maximálka (160 km/h) a cena. Nechá si líbit i sportovnější zacházení ale od těch 140 km/h už zrychluje trochu tupěji. Spotřebu moc neřeším ale měřím ji (jako u všech svých vozidel). Ta dělá u mě 4,5 l/100 km a u mojí ženy 3,8. Dost to závisí na jízdním stylu a váze řidiče. Já jezdím skoro pořád na plno (a mám 100kg), žena podle předpisů (65kg) .
Brzdy jsou tak nějak slabší, tak při rychlejší jízdě brzdím oběma páčkami. Jedna ovládá jeden přední a zadní kotouč a druhá druhý přední kotouč. Pro normální jízdu s nimi nemám problém.
Při jízdě v lehčím dešti zůstávám skoro suchý až na rukavice, lokty a přilbu, takže ochrana je celkem dobrá, jen při vyšších rychlostech trošku fouká na stehna. Sedlo je docela velké, ale nemožnost natáhnout si nohy a celkový strnulý posed trochu deklasuje pohodlí na delších cestách. Trošku zamrzí, že se pod sedlo nevejde sni otevřená přilba, i když tam je pro ni výřez, možná nějaká ultra malá jetka. Spolujezdec si hoví více, jen mu fouká na kolena. Ještě bych se zmínil o předním světlometu, ten svítí opravdu skvěle, naopak zadní světlo je řešeno dvěma malými skleněnkami a moc vidět nejde. S designem skútru jsem spokojen a pořád má hezké tvary i po těch letech, jako by nestárl. Zvuk je taky pěkný, dunivý jednoválec.
Druhá stránka skútru je jeho italský charakter spolehlivosti. Chápu, že už má něco najeto, ale když už měníte 4. regulátor napětí, podruhé protékající vodní pumpu, neustále se uvolňující zrcátka ze závitů z bláta, to naštve. Ještě jsem měnil jednotku imobilizéru, uklepaný vstřikovač vibracemi, každé za 4,5 tis, lanko tachometru, 3x baterii,to souvisí s regulátorem, a 1x vložka šroubu uložení ramene zadního kola a loni jsem nechal vyvařit vnitřek origo výfukové koncovky, která uvnitř vyhnila a chrastilo v tom jak hrst šroubů v kýblu. Jinak jen běžná údržba. Nejvíce nepotěší čekací doba na náhradní díly, která může být i 3 týdny. To vážně nechápu.

_Michal
_Michal napsal 17.04.19 v 22:20 10b.

S těma brzdama je to hustě vyřešený.

Myschan
Myschan napsal 17.04.19 v 13:55 10b.

Posílám 10 za objektivní recenzi. Já kdysi čekal na náhradní klíček 6 týdnů. Ať slouží