Honda XL 1000V Varadero (2003)

Vlastník LiborL.
Vloženo 16.12.2013
Aktualizováno 4.1.2015

na 10 let téměř nic najeto - ověřeno

První dojmy - Zatím žádné, jen mě trochu při nakládce "vyděsila" váha. Ale byl sníh a led a to se hodně špatně s takovým parníkem manipuluje.

Doplňky na motorce - padací rám, zadní horní kufr s opěrkou, boční brašny, hrazda řídítek, držák navigace, zásuvka 12V

Když v roce 2003 vyjelo modernizované Varadero, řekl jsem, že si ho jednou koupím. A po 10 letech se tak stalo a já si splnil sen. Vybíral jsem docela dlouho, hodně jsem jich viděl a pokud je člověk trochu náročnej, tak je problém něco vybrat. Stav některých Varader opravdu neodpovídal najetým 30-50 tis.km. A těch je většina, až máte pocit, že na nich podle vyprávění majitelů nikdo nejezdil. Osobně mi je milejší, když majitel řekne vše narovinu. Nakonec jsem na jedno narazil. Najeto 22 tis. km, stav velmi zachovalý, přiznané všechny bojové šrámy, majitel řekl co věděl a nic neskrýval. Proběhla "lustrace", vše bylo tak jak mi bylo sděleno a i když byl trochu dražší, Varan se stěhoval. Než jsem pro něj jel, napadl sníh a trochu přimrzlo. Při manipulaci na dvoře u bývalého majitele mi na ledu podjely nohy a já sebe i Varana málem složil na majitelovo auto . Nebýt bratra, který jel se mnou, tak jsem si vydělal .

Na motorce jsem zatím nejel, takže vůbec nevím co mě čeká a to nemyslím stav Varadera. Tady na fóru jsem přečetl všechny recenze, tak jsem zvědav na mé zkušenosti. Bude to přes zimu dlouhé čekání na první svezení. Mám alespoň čas na přípravu na sezónu. Chci vyměnit veškeré náplně, koupit obě gumy, centrální stojan, vyšší plexi atd.atd.

...pokračování po první jízdě.

24.2.2013 ... zatím jsem nevyjel, Varan je na ozdravné kůře v Hondě Lety. Čeká ho výměna oleje v motoru, výměna brzdové kapaliny, výměna chladící kapaliny, výměna oleje v přední vidlici a její přetěsnění - preventivně po 11 letech, nová gelová baterie, nové svíčky, nová přední a zadní guma. V servisu mi také řekli, že za těch 11 let byly vyhlášené 3 svolávací akce. Budou tedy provedeny, případně vyměněny díly na účet výrobce .

Také musím ještě nechat vyměnit řetězovou sadu . Sice mi majitel při prodeji sliboval, že mi k motorce dá sadu novou, kterou měl připravenou, ale když došlo k přebírání motorky, začal tvrdit, že ji nemá protože ji už na motorku dal a že na to předtím zapoměl. A já to nestudoval, protože byla "ošetřena mazadlem", a to hodně. Jenže v servisu zjistili, že řetězovka je tam ještě z prvovýroby. No nic, ať se s ní předchozí majitel udáví a týden nemůže na záchod. Občas holt člověk narazí na pěknýho vykuka .

Při prohlížení vložených Varader tady na motorkářích jsem objevil jednoho z předchozích majitelů mého Varadera. http://cervajz.motorkari.cz
To co píše jen potvrzuje moje zjištěné informace o najetých km a předchozích majitelích, vše je tedy OK

VitekV
VitekV napsal 22.08.16 v 21:23 10b.

Moc pěkná mašinka

LiborL.
LiborL. napsal 25.02.14 v 11:57

Proč ? Syn předchozího majitele v záchvatu pracovitosti a přípravy Varadera na prodej "ošetřil" zadní gumu ňákým silikonovým sajrajtem i s běhounem . No a já neměl odvahu zkoušet jak je to s adhezí takto napatlané gumy. Z mé vlastní skušenosti vím, že to šeredně klouže. No a motorku jsem dal do servisu teprve před týdnem i s novými pneumatikami na přezutí. Tak asi proto jsem ještě nejel

sommer
sommer napsal 24.02.14 v 11:33

Jakto že jsi ještě navijel?čekáme na další poznatky,je krásné počasí,tak šup na ní a piš jaký to je.

Angel1
Angel1 napsal 26.01.14 v 10:28

Pěknej stroj souhlas, že ty tašky mu na kráse nepřidaj, ale kámoš je má na Fazeru (jezdí sám) a nedá na ně dopustit...

Janoš-XJ
Janoš-XJ napsal 20.01.14 v 18:23

Pěkná červená ! Jak píšou kolegové ,jakmile se pohne není problém .Chová se velmi pohodově dobrá spotřeba,perf. cesták. Jen prosím sundej ty kabele je to hrůza! Jinak držím palce a mnoho najetých kilometrů s pohodovým návratem domů!