Jawa 350/640 (1995)

Vlastník Lubooos
Vloženo 11.2.2013
Aktualizováno 23.6.2014

Zacatecnicka motorka na ktere vse opravim a hlavne levne. Mam vztah k jawam uz od mala, tak taky trochu koupe z nostalgie.

Motorka koupena od Soukromy prodejce - Velmi ochotny, nic nezatajil a co vedel to rekl.

MZ ETZ 251: Malo inzeratu, dalka k prodejcum. Spatna elektroinstalace a spojka u dost moto.

První dojmy - Svezeni na jawe 640 je uplne jine nez na 634 se kterou sem po lesech nalital furu km. Je pohodlnejsi a hlavne vyssia ma vape Z-04. Takova modernejsi, ale nelibi se mi predni svetlo. Bral bych kulaty, ale holt predelavat to nehodlam

Motorku bych doporučil pro - Na zacatek a uz pro tu srandu.

Doplňky na motorce - Zadne. Jen je to Stylka tak akorat spicaty blinkry a ladeny vejfuky.

Nechtel sem na zacatek do mesta nic moc silnyho a slozityho. Navic papiry sem udelal nedavno a i kdyz jsem najezdil hodne na motorkach tak v mestskym provozu skoro kulovy. Teda nepocitam skutr na tom sem najezdil dost ale to neni motorka ze .
Mam ji asi od zari 2012, A na to ze ma najeto 47000Km tak jede hezky. Byvali majitel ji koupil od cloveka co jezdil dalky, Rakousko a Nemecko.
I kdyz moc dobre nechapu ze to nekdo jezdi na takovemto stroji.
Zezacatku jsem na ni jezdil a zjisto val co budu delat pres zimu. No a ted k vecem co jsem udelal a vymenil.

1. Nejak se mi furt zadalo ze to nejede o proti jawce co ma na chalupe. Taky aby jelo kdyz ve predu bylo 19Z kolecko. vymenil jsem ho za originalni a najednou jezdi jak strela. Desticky musely prijit taky novy, uz tam skoro nebyly.

2. Lehce porad klepal pistni cep na prave strane. Tak jsem pres asi pred mesicem vymenil klece pistnich cepu a koupil veskera tesneni.
Pod valce, pod hlavy a prirubu karburatoru obe dve. Taky manzetu mezy filtr a karburator. kdyz jsem rozebral valce, nejakej blazen co to delal predemnou, napatlal lukapren ten cervenej mezi hlavy a valce a pod valec taky.
Vse vycisteno, vymeneno a zarovky taky co byly popraskane.

3. Nejhlavnejsi vec co jsem delal je zadni kyvna vydlice. zadni kolo bylo vyoseny a motorka se vylnila v 80 a vejs jak das.
No co vam budu povidat. Nejdriv to neslo rozebrat a vyndat z kyvne vydlice ty kovovy futra to je na dostani infarktu. Ale po domluveni kladivem a sverakem jsem je dostal ven. Sjel sem do jawy na Bohdalec, koupil novy futra a metalovy plisky nebo jak se to nazyva, osa byla nastesti jen lehce orezla tak tu jsem nemusel.
Po sestaveni a namazani snad tunou vazeliny z maznice je to fakt super.

4. Spinac brzdoveho svetla na pacce a vzduchovej filtr vymenenej. karburator nebyl zasranej nejak hrozne, ale cisteni probehlo taky. Jelikoz ma motorka VAPE tak zapalovani zustalo jak je.

4. Ted me jeste cekaj koupit nove pneu a vymeni olej v prednich tlumicich a jsem pripravenej na sezonu.
Jeste co bych chtel udelat jsou vyfuky koncovky, uz se mi zdaj pricpany, tak je zkusim predelat. No a hlavne laknout, tahle barva uz nejak slejza.
Do prace a na vejlety parada. Furt lepsi zivit do prace Jawu nez auto co jezdi za 13L/100km .

Lepsi foto dodam casem, ted je jeste zima.

Ted doufam ze nebude poruchova jak moje Jawka na chajde pac ji furt tlacit nechci.
A hlavne at menikdo nesunda v Praze Tuk Tuk.

Vlasťák1973
Vlasťák1973 napsal 20.02.13 v 23:24 10b.

Hodně spokojenejch kilometrů

Jardas444
Jardas444 napsal 18.02.13 v 11:34 10b.

Nevypadá špatně a určitě ten vzhled ještě doladíš .Ať ti Jawka dělá jen a jen radost .Jasných 10b.

zdenek.hry
zdenek.hry napsal 14.02.13 v 20:09 10b.

až na ty výfuky je pěkně zachovalá. jen at dobře slouží.

Lubooos
Lubooos napsal 14.02.13 v 17:13

To Storr: Je mi jasny ze se da poridit levneji. jenomze tuhle jsem mel kousek od sebe. Konkretne 10Km a nic lepsiho kolem praglu nesezenu. Clovek byl ochotnej a druhej den sem ji mel uz odhlasenou na sebe a hlavne vsechno sedi.
To ThomsonMotors: Prave ze sem az moc posranej. Nejvic se bojim ze me sunda nekdo a ne ze ja spadnu.

Ram mam v planu, ale horsi je ze jak je to sirsi tak bych uz to nedostal kolem auta do garaze .

ThomsonMotorson
ThomsonMotorson napsal 14.02.13 v 15:36 10b.

Dobře si pamatuju, když jsem prodal Traboše a půjčil zbytek od babičky a dědy a do bazaru si šel pro 638čku. Blbla spojka, ale to mě nevadilo, byl jsem nadšenej! Jezdil jsem na ni tři léta. Máš jasnejch 10b! za dobrý rozhodnutí. Jen nezapomeň, že Jawka ve třipade Tě taky umí vytrestat, takže s rozumem a vždy po dvou domů
TM