Yamaha XV 535 Virago (1992)

Vlastník Hlučný_Bert
Vloženo 26.9.2010
Aktualizováno 3.10.2010

Poprvé po 27 letech jsem se projel... a koupil.

Jako každodennímu řidiči auta, který na čtyři kola přesedlal z pionýra ve chvíli, kdy v osmnácti udělal papíry, jsem měl k motorkám až donedávna rozporuplný vztah. Silniční stroje mi nic neříkaly - jen jsem je s obavami sledoval ve zpětném zrcátku a nechával předjet - jediné, co mě oslovovalo, bylo bublání chopperů a kožené třásně vlající ve větru; nikdy ale ne tolik, abych po nějakém zatoužil.
Zlom nastal ve chvíli, kdy jsem si u kamaráda automechanika, kam jsem přijel na servis s autem, na jeden čopřík sedl a v zápětí se okolo komína i svezl - v košili z kravatou, tak jak jsem jel z práce, bez helmy a bez papírů - bylo jasno!
Během následujících tří týdnů, kdy jsem si dodělával velké Áčko do řidičáku, jsem pilně surfoval na netu a okukoval čopry, zejména samozřejmě Harleye. Když jsem si pak v Hradeckém zastoupení HD na nového sportstera sedl, znejistěl jsem. Připadalo mi, že sedím na tygru - naprosto bez jakýchkoli zkušeností s čímkoliv podobným - který se mě chystá sežrat. Usoudil jsem, že dobrovolně se zabít nehodlám a ničit takový krásný stroj taky nechci a že tedy bude dobré získat zkušenosti na něčem menším, lehčím, ovladatelnějším i levnějším.
A pak zavolal kamarád, že Yamaha, na které jsem u něj "jezdil", je na prodej....
A tak je Tiffany, jak jí pojmenovala rodina, naše.
Popis: Recenze na Virago je asi zbytečná a zkušenosti mám zatím minimální, tak jen vlastní popis motorky: Po "příjezdu" z Německa do republiky vyměnila v krátké době jednoho a půl roku dva majitele, přičemž ten poslední přede mnou udělal dobrou věc, že zainvestoval a opatřil jí otevřené výfuky - nejen že má super zvuk, ale i líp vypadá. Jinak je prakticky v továrním stavu, bez úprav a - jak mi řekl kamarád mechanik, který ji servisoval - nikdo se v ní moc nešťoural a motoricky je v bezvadném stavu. Koupě proběhla přímo v servisu, kde jsem jen nechal vyměnit přední sjetou pneu, olej v tlumičích a těsnění - vše ostatní bylo měněno na začátku sezóny.
V tomto stavu jsem si ji vyzvedl 16. září večer a vyrazil na naší první společnou cestu domů.

poutnik
poutnik napsal 14.06.11 v 23:14

Krasavice
samozřejmě 10b

Raging.bull
Raging.bull napsal 04.10.10 v 15:31

Dávám taky za 10b . Jsem rád, že máme většina stejný osud. Já sedl na jaře po 20 letech a taky bylo rozhodnuto. 535 super volba

Rubi
Rubi napsal 02.10.10 v 17:10

Tak vítej do klubu nás čtyřicátníků co se zbláznili a pořídili si na "stará kolena" MOTORKU. Vybral sis dobře a tak přeji pohodu v sedle a šťastné návraty z cest.10b je samozřejmostí.

bastik.
bastik. napsal 29.09.10 v 00:18

dobře sis vybral, vypadá krásně a je pohodová. Mám podobný osud jako ty, tak že ti velmi dobře rozumím dávám jasnou 10ku a přeju jen samou pohodu v sedle

Mefisto666
Mefisto666 napsal 28.09.10 v 14:47

Pěkná Virgule 10 b. Taky jsem si na starý kolena koupil mašinu tak určitě nejsi sám. Tak si ji ještě po zbytek sezony užij.