Yamaha FZS 600 Fazer (2000)

Vlastník dettektorr
Vloženo 4.5.2009
Aktualizováno 9.9.2014

První vopravdická motorka. Pevně doufám, že se nezabiju dřív než mi bude tahle holka malá.

Široký řídidla s hrazdou, padáky, Škorpík na pr**li, jo a svítěj mi vobě voči

První dojmy - Dnes zpětné hodnocení. Pro vstup mezi velký motorky celkem vhodnej stroj. Umí bejt zlá, až běda, ale jinak je to vždycky o hlavě a pravym zápěstí.

Tak dlouho sem se chystal koupit Bandita až sem koupil Fazera no a po prvních pár kilometrech sem tomu rád. Jde o vcelku pohodlnou motorku jak pro všední den na dojíždění do práce, tak pro víkendový svižný až rychlý projížďky klikatejma silničkama. Cestování zatim nemám vyzkoušený, ale myslim, že to pude. Sedlo je celkem pohodlný a nebolí z něj pr**l. Origo štítek chytá celkem dost větru, mám 172 cm. POsez je hodně uvolněnej, váha na rukách je téměř nulová, což mi vyhovuje. Vyhovuje mi možnost seřizování tvrdoti odpružení jak vpředu na brejlích, tak vzadu na centrálu.

Údržba je u mě zatím o hledání chyb ojetýho motocyklu, na který postupem času narážím, jinak žádný drámo. Obutý mám Metzelerky (typ nevim a sem teď línej se podívat) a zatím najeto 4000 km bez známky většího opotřebení. Vzadu o krapítek širší guma (namísto 160 je tam 170) zásahem předchozího majitele. Nemůžu zatím hodnotit, jak tato změna zasáhla stabilitu, neb jsem 160 zatím neměl možnost vyzkoušet. Očekávám, že sériovka bude možná trochu stabilnější, což bude určo pecka, protože už teď to sedí jak přibitý.

Jezdíme převážně v partičce Já + Triumph Speed Triple 900 + Honda X11 a musím říct, že klukum stíhám. Stíhal bych možná ve větší pohodě, ale na to sou vo moc víc vyježděný než já. Tim chci říc, že Fazer na to má.

Protože mám (sice nehomologovanej) votevřenej vejfuck Scorpion, tak zvuk netřeba hodnotit jinak než superlativy. Kámoš mi řiká, že sem strašák lidí ve městě, pro mý maličký ego to je masáž více než příjemná (a vo tom ty laděný laufy sou ne?).

Co mě baví je ukazatel stavu paliva. Vim, že de vo maličkost, ale takhle mám přehled vo tom, co si eště můžu dovolit. Nádrž na 19l je dostatečná k ujetí 250 km (při hodně rychlym ježdění) až cca 350 / 370 km při klidnější jízdě (nemyslim šnekoidní plazba!!!).

Obecně můžu zatim hodnotit Fazera jako skvělej stroj. když už nějaký drobný začátky má člověk vodježděný. Na první motyku to nevidim, ale to je věc názoru, každopádně já bych se bál.

enusim2
enusim2 napsal 01.11.09 v 20:58

pekne pocteni a profil. to se ti ta vyjizdka vyplatila teda:D byt tebou tak dobrovolne u baraku zametam sterk:D je nejakej prokletej:D tak at to brzo je zase nablejskane a svisti!10b

istonbike
istonbike napsal 25.10.09 v 20:22

Moc pěknej, nablejskanej Fejzerek za 10 bodů

Viper54
Viper54 napsal 29.05.09 v 12:42

Dyť máš štěrku plnej dvorek!!!Musíš chvíli trénovat!Mě se to ale stalo taky Jinak pěknej stroj za 10 b. a už žádnej lišej!!!

Hainz
Hainz napsal 04.05.09 v 10:30

no hele chtelo by to nejakou fotecku