KTM 1290 Super Adventure (2017)

Vlastník Jura46x
Vloženo 11.9.2023
Aktualizováno 1.11.2023

Velmi rychlý a univerzální stroj

Motorka koupena od FIRMA:Racetool (Praha 4-Hodkovičky) - Při prodeji skvělé jednání a velká ochota. Ve snaze řešit později věci, které byly naslibovány při prodeji - problém

První dojmy - Motorka padne hned do ruky, je skvěle ovladatelná a její předností je mohutný zátah dvouválcového motoru. Co mě naopak překvapilo je převodovka a to s jakou tuhostí jdou řadit jednotlivé kvalty, na to si člověk musí trochu zvyknout. Jelikož jsem již dříve jezdil na strojích KTM a konkrétně na Advikovi, tak jsem s tím již počítal.

Motorku bych doporučil pro - Tuto motorku bych doporučil jezdcům, kteří mají již něco odježděné. Motorka má obrovský ,,fun factor" a kdokoliv vyhledává skvělý požitek z jízdy, ne jenom svezení z místa na místo, je motorka právě pro něj.

Po roce stráveném v sedle GS, které mě už trochu nudilo jsem se rozhodl, že to chce změnu. Po svezení na různých strojích jsem usoudil, že právě KTM je to správné náčiní pro mě. Motorce nemohu téměř nic vytknout. Za mě musím vyzdvihnout skvělý podvozek a hlavně parádní motor, tedy co se jeho projevu a brutality týče. Jízda na motorce mě baví za každých okolností. Motorka si nechá líbit i cestovní klidné tempo. Pokud chce člověk trochu zatopit, pak to není žádný problém. Po otočení plynu se motor krásně sbírá už od nízkých otáček a vystřelí kupředu nevídaným způsobem. Člověk musí akorát při ,,full gas" rychle řadit. S tím pomáhá celkem dobře nastavený Quickshifter, pokud by se člověk zapomněl, tento rozsah brutální síly končí někde kolem 10tis omezovačem. Tak vysoko, ale vzhledem k jeho naladění, není potřeba motor točit. Kvalty, jak jsem již zmínil, jdou trošku více z tuha a paradoxně je jednoduší a hladší je při plném plynu nakopat přes QS. Hůř se mi i hledá neutrál. Je to ale vlastnost těchto motorek, kterou jsem si odzkoušel na několika různých modelech. Dále bych vyzdvihl systém nastavení a ovládání, který mi parádně vyhovuje. Dobře čitelný je i displej a přední světlo v noci svítí naprosto parádně. Celkově se motorka hodně povedla a pokud někdo hledá mašinu, na které je celkem zábava a je i trochu pohodlná, pak toto je ta pravá volba.

Brukev
Brukev napsal 11.09.23 v 18:19 10b.

1290 je Top … jen za mě musím říct že u té moji jde převodovka velmi hladce … mám ještě Yamahu MT 10 a tam QS funguje mnohem hůř … u KTM klidně řadím i z 1 na 2 i v nízkých otáčkách… jinak doporučuji laďák, to je pak hned větší hukot … tak ať děla radost