Kawasaki Versys 1000 (2012)

Vlastník motovlad
Vloženo 28.3.2023
Aktualizováno 4.7.2023

Úžasná motorka na cestování i kolem komína. Né úplně pro začínající jezdce.

Yamaha Tracer 9 / 900: byla to novinka za vyšší prachy..

První dojmy - Jelikož jsem sedlal z Fazeru 600, tak to byla pro mě velká změna. Ze začátku jsem se s ní pral hlavně při manipulaci na místě je to přeci jen váhový rozdíl. Jinak vše je jak má být.

Motorku bych doporučil pro - Pro vyježděné jezdce co chtějí hltat KM bez bolavých nohou, rukou i prdele. Přitom jde jim o zábavu i když budou mít za den 600 kiláků za sebou. Není pro prcky. Nedá se nastavit sedlo a pokud nedáš nohy na zem, není pro tebe.

Doplňky na motorce - Hele nemá to (tedy rok 2012), ve výbavě centrální stojan. Ale dá se dokoupit. To si hoši uvědomili a pozdější modely to mají ve standardu. Jinak topení na hefty, cestovní plexi, USB nabíječka a číslo s kvaltem nutností.

Chtěl jsem moto na pohodlné cestování ale zároveň na dojíždění do práce. Chtěl jsem 4hrnek. Jakmile si dáte tyto požadavky moc možností, co koupit za rozumné peníze nemáte.
Volba byla mezi Tracrem 900 a tímto. Tracer byl v té době větší novinka, tak při pohledu do šrajtofle jsem šáhnul po Kawě.
Mám ji 5 let a najeto přes 30t Km. Nikdy mě nezklamala. Spolehlivá mašina, za tu dobu jen potřebný servis. Vyšší posed není to pro prcky. Hmotnost vyšší a je znát při parkování, zacouvání, prostě při manipulaci na fleku. Za jízdy hmotnost ztratí, a přesto že máte mezi nohama kus železa není to znát. Pokud se jede na pohodu, tak dáš za 6 a pohoda průjezd městem až sprint na dálnici bez řazení a do 6ti L na 100. Motor to krásně pokryje. Jakmile se jede ve dvou a s kufry je to znát. Hlavně na brzdě. S tím se musí počítat.
Zvládne to i šotolinu ale požitek už to není. Nejlépe se jede na asfaltu, a i na tom Českém, kde ho moc není či vypadá jak strakatá kráva. Tam je Versys doma.
Ve městě se také dá kličkovat, ale není to samozřejmě scooter. To neznamená, že se (ale bez bočních kufrů), nedá dostat na světlech do pole position. Jakmile se vlezou řídítka vleze se motorka.