BMW R 1200 GS (2010)

Vlastník Sete
Vloženo 19.7.2021
Aktualizováno 24.11.2021

Tak je zase v garáži Helmut-aparát. Pár kamarádů si ze mě chvíli utahovalo, jak jsem mohl zradit KTM. No stydím se trochu ještě teď, ale účel, pro který byla pořízena, plní na jedničku!

První dojmy - Řídítka proklatě nízko, skoro jsem se na parkovišti nedokázal otočit. Výrazně pomohlo jejich natočení nahoru, následně doplněno zvýšení o 30mm.

Doplňky na motorce - Prodal jsem kryty válců Wunderlich (podle mě se na GS nehodí, umím si je představit na NineT), zakoupeny z druhé ruky origo + nové padáky Touratech. Dále sedlo Sargent, zadní plastový nosič nahrazen trubkovým, topase advbox, 2xUSB zásuvka v kokpitu, kryt předního světla z Ali, kryt TPS senzoru, větší šusplech pod motor a tankvak Lojzo pro psa. Chystám se pořídit boční kufry

V těchto dnech je to právě rok, co jsem bramboru zaparkoval ve své garáži. No a protože jí tam pořád ještě mám, což je u mě co říct, tak jí vkládám do databáze. Důvod zakoupení vrtule byl ten, že se mnou zase začala jezdit žena má milovaná a na 950 Advíkovi to bylo utrpení. Peklo... Sedlo sice vypadá dlouhé, ale řidič sedí v podstatě uprostřed, takže místa pro dva málo a ještě po chvíli oba bolí p.del jaxviňa. Sám jsem s cestováním na ní neměl problém, ale obdivuju lidi, kteří na ní cestují ve dvou. Mít přebytek finančních prostředků, nechal bych si KTM v garáži a jen dokůpil něco pohodlnějšího pro dva. Přebytkem financí momentálně netrpím, tak jsem se rozhodl Advíka s těžkým srdcem prodat a zvažoval co koupit. Koukal jsem i po pár funglovkách, ale záhy se v inzerci objevilo toto GS, původ ČR, najeto 30tis.km, cena příznivá. Tak jsem se na něj zajel nezávazně podívat a na místě složil závaznou zálohu. Funglovku si tedy nadělím až k padesátinám Hned při prvním výletě se ukázalo, že jsem se trefil do černého. Na jízdu ve dvou je tahle motorka geniálně postavená, stačí dofouknout pneu, přitáhnout vzadu předpětí a ani nevím, že za mnou někdo sedí. To se klukům z Berlína opravdu povedlo, motorek už jsem vystřídal spoustu, ale na žádné jsem si jízdu ve dvou takhle neužíval. Za ten rok jsem toho kvůli pandemii moc nenajezdil, tak to snad letos ještě doženu, zatím to byla jen samá „okolo komínovka“ po Čechách. Na říjen plánujeme Maroko, ale jelikož je ještě teď (7/2021) pro turisty zavřené, tak už pomalu vymýšlíme náhradní plán. Dál viz můj deník.

Mann
Mann napsal 29.08.21 v 11:40 10b.

Nebudu předstírat, že mi na obrázku č.5 neutíkají oči doleva ale jinak máš pravdu Pro jízdu "mit sozius", jak říkáme my Češi těžko hledat něco lepšího. Měl jsem možnost se na ní taky povozit a hodně mě překvapila, samozřejmě v pozitivním slova smyslu. Těch 40 let neustálého šlechtění se projevuje hlavně v komfortu. Často si říkám, že tady s tímto modelem BMW GS už musí být konečná, už nemají co zlepšovat ale ti dacani z Mnichova /Berlín je kousek výš/ vždycky něco vymyslí a posunou motorku zase o level výš Tak gute reise s Helmut-aparátem

Hříbek
Hříbek napsal 20.07.21 v 08:40 10b.

Pěkně dlouho jsi nás napínal bez motorky už to vypadala, že ses na to vykašlal a ty mezi tím drandíš na bramboře

Paulano
Paulano napsal 19.07.21 v 16:34 10b.

Martyp
Martyp napsal 19.07.21 v 15:22 10b.

No tak vidiš...Hlavně že mně ses smál, když jsem v únoru dotáhl Tiple Blacka... Tak se ti to v červenci pěkně vrátilo s plno parádou...