Honda CB 600F Hornet (1999)

Vlastník Rarach01
Vloženo 3.4.2021
Aktualizováno 3.4.2021

Moje první motorka.
Proč Hornet ?
Čti dál.

První dojmy - Jede to, brzdí to... Nejede to nějak málo? ...musíš se to točit od 6 tisíc nahoru. jo tááák...

Každý, kdo kupoval svou první motorku si tím prošel.
Malá, velká, silná slabá?
Nová, jetá, nebude bouraná?
Není lepší nějakej šrot, co když to položím?

Nakonec jsem to nějak sesumíroval a hledal stroj:
silnější, chci přece, aby to jelo, oblíbený, nebo populární, to by mohlo značit jistou kvalitu/výdrž a dostupnost ND, v rámci možností hodný, přeci jenom začínám a nemusí to být herka na posledním tažení, přeci jenom nehodlám pokládat ani motorku, ani sebe.

Takže hurá na motorkari.cz a číst a číst a číst.
Neměl jsem dané mantinely ve smyslu Ital mi nesmí do domu a rejže není motorka pro správnýho chlapa, ani ve smyslu zaměření, naháč, čopr atd. Tušil jsem, že to nebude super sport, to jo.
Nakonec mi z toho vyšla šestka Hornet.
Majitel mi k ní cosi řekl, upozornil na nějaké nedokonalosti, přidal koženou kombošku za solidní cenu a jelo se domu.

Na první vyjížďku se vzpomínám, jako by to bylo včera.
Vítr ve vlasech, úsměv ve tváři a otáčky tak do 5 tis. Jako jo, jelo to, ale jak jsem parkoval v servisu na přehodnocení stavu, tak jsem se dozvěděl, že "Tyhle motory jsou točivý, nemaj rádi malý otáčky, od 6 tisíc to pěkně tahá co?"
Jojo, měl pravdu. A to byla hned jiná jízda. A taky byla rychlejší, což v rámci mých dosavadních (nulových) jezdeckých zkušeností nebylo úplně ideální.
Na druhou stranu, o tomhle Hornetu se říká, že toho dost odpustí a dnes, po zkušenostech i s jinými stroji, to můžu potvrdit. Pokud mám např. do zatáčky trochu vyšší rychlost, dá se mírně ubrat plyn a motka umožní zatáčku projet. A netrvá tolik na přesném plánování další stopy. Zkusil jsem si i motorky, které vyžadovaly naprosto přesné naplánování stopy (překvapivě třeba devítka Hornet, což je řidičsky úplně jiná motka, než bych čekal).
Časem jsem si na motor zvykl a naučil jsem se, že pod krkem mám držet motor já, ne on mě. Hezky v klidu a když je možnost, tak tomu naložit.
Je to naháč, takže na tom fouká, po dálnici je to nesmysl (leda úplně zalehnout), nejlíp okolo komína a na nerozbitých okrskách. Poloha při řízení mi úplně neseděla, po dvou hodinách mě bolel zadek a záda.
Mám tu motorku rád, je to vážně klidnej a hodnej stroj, vždycky to bude ta první motorka, ale okolnosti vedly k tomu, že šla dělat radost někomu dalšímu.

milec
milec napsal 03.04.21 v 12:21 10b.

Pupi04
Pupi04 napsal 03.04.21 v 08:42 10b.

Blahopřeji k volbě a vždycky jen pro potěšení a kolama dolu