KTM 1290 Super Duke R (2015)

Vlastník motovlk
Vloženo 27.11.2020
Aktualizováno 27.11.2020

Motor , to nejspíš napadne každého jako první . Ale je to s přivřením oka vlk v rouše beránčím.

První dojmy - První dojem byl hlavně velikej respekt k tomu krouťáku co z toho leze, protože první jízda byla na vodě. Hned jak silnice oschla jsem to musel otestovat. Ze začátku tak nějak normálně, ale jak se tomu naloží jede to na jakejkoliv kvalt jako blázen. No a pak to přeleze sedm tisíc a ta věc je jak dělová koule.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji pro každého kdo rád zlobí. Teď teda vážně, chce to mít něco najeto. Nejde ani tak o výkon, ale je to prostě velký Véčko s krouťákem který potřebuje klidnou ruku .

Doplňky na motorce - sedačka Powerparts, koncovka Akrapovič.

Po deseti létech odježděných na SV 1000n už to vážně chtělo změnu. Na jednu stranu se jí budu těžko zbavovat, protože je to pro mě furt pěkná motorka, ale už mě dlouho neměla čím překvapit.
Dlouho bylo v hledáčku MM Corsaro , k tomu jsem se nějak nerozhodl, pak úvahy o Speed Triplu a po přečtení recenzí a zkouknutí testů jsem nemohl jinak . Musím mít Superduka.
Začnu teda asi posazem kterej je musím říct pohodlnej a oproti SV kde jem byl víc nahnutej dopředu a měl zalomenější nohy jsem tady celkově víc vzpřímeně. Při zalehnutí mám ale budík skoro mimo zorné pole a kouknout jinam při palbě už zavání průserem.
Podvozek je oproti tomu sedmnáctiletýmu těstu na SV tuhej a je spokojenější na dobrým povrchu. Horší okresky taky dává s přehledem , jen mi to posílá dál do zad.
Bremba brzděj moc pěkně a citlivě. ABS ještě nemůžu moc posoudit , ale při rychlejší jízdě mi tam na studeným asfaltu ťuklo, přitom jsem jel tak jak jsem zvyklej ??
Motor , no je to silák.
Na první tři kvalty se dere na zadní plynem a když se mu naloží tak i na čtyřku . No musím říct , že to už mě trochu překvapilo.
Teda abych to uved na správnou míru, tak je to takovej dobráckej silák .
Při rozumným zacházení s plynem můžu projev motoru srovnat z SV , jen je to takový hutnější . Od nějakých 3,5 - 4 tis. je použitelný a na běžnou (klidnou ) jízdu stačí řadit 4-5 tis. a i tak na větší pobídnutí pěkně jede . Jak se otáčky přiblíží k sedmičce , začne to správný divadlo a z klidnýho siláka se stane divoch.
Vyjel jsem jen párkrát a už je hnusně, k tomu osolená silnice Takže teď si do jara okoušu nehty i na nohách.

Isaac
Isaac napsal 01.04.22 v 05:39 10b.

Bomba stroj

CBiker9
CBiker9 napsal 30.03.21 v 20:52 10b.

Nahaty.. Silny... Divoky pecka uz se tesim az ji uslysim pred omezovacem

bruttopyr
bruttopyr napsal 13.12.20 v 18:52 10b.

Vydrž do jara - zážitky budou!

abbany
abbany napsal 04.12.20 v 19:19 10b.

šílená bestie

gumakd
gumakd napsal 04.12.20 v 14:45 10b.

Vím přesně o čem mluvíš