Triumph Tiger 800 XC (2019)

Vlastník PiPe
Vloženo 10.7.2019
Aktualizováno 10.12.2020

zajizdim-nejede, nebrzdi, aspon ze zataci

Motorka koupena od Triumph-Radek (Olomouc)

Yamaha Tracer 900: malo terenni, riditka moc u tela (ale treba se mi to zdalo)

První dojmy - dobre to bere nerovnosti, moc to nejede, nic me nenuti kroutit heftem da se konecne koukat okolo a v klidu se vozit

Doplňky na motorce - xca ma skoro vsechno, navic zatim jen padaky okolo nadrze, kufry triumph za 30k kery k tomu dali zadara (nejaka akca ci co) maji zatizeni jen 5kg

edit:
po najetych 6300km me oslovil manik a ptal se me na zkusenosti, tak sme si neco dopisovaly, dam to sem treba to nekomu pomuze.

Tom: Ahoj, vybírám novou motorku a triumph mi padnul dost do oka! Motor je fakt sameťák.
Měl jsem půjčenou předváděčku XRT, venku 7st, ale za řidítky díky vyhřívaným heftům a zadku pohoda
Měřím 180 cm a ta motorka je taková menší, sportovní, kompaktní, tak bych se raději viděl na XCX nebo A.
Jsi stále spokojen? Měl jsi možnost porovnat v-stromem 1000??? Já totiž teď prodal 650 a v strom 1000 by byl logicky nástupce, nicméně se mi nelíbí, že je to takový břichoplaz, to by bylo z bláta do louže.
Je tak hrozné jak všude píší, že to v létě moc topí??

pipe: Vsechno co napisu se vstahuje k modelu 2018, pac na jinym sem nesedel.
Riditka by moli topit vic. to pise kde kdo a ma pravdu.
Zato sedadlo topi jak svina. i na nejmenci (ridic ma 2 stupne, spolujezden jen 1.) az moc
Ze by to bylo maly mi nepripada. mam aktualni vysku 202 (vojenska mira 207 :D ).
Kdyz jsem zkousel tracer 900 tak tam mi pripadli riditka moc blizko u tela. je pravda ze dost vazne premyslim o presiti nebo vymene sedla za vyssi, protoze jak je v sedle dolik a sedi se v motorce, tak se na tom blbe vyseda a neda se po sedadle soupat prdel dopredu dozadu. Takze kdyz sedadlo bude vyssi tak bude v rovine a bude to snad ok.
Porovnani s jinejma motorkama moc nemam. jsem na to v xefte sedl a byl sem jasnej. Ani predvadeci jizda nebyla pac v brne ani olomouci predvadecku nemeli.
Popravde ja su spis asfaltomrd a dycky budu. Tu terenenjsi verzi sem si poridil protoze je vyssi a protoze ma lepsi odpruzeni. Kdyz jedu tak je uplne jedno jak ta silnice vypada. Je pravda ze ta 21ka vepredu do kila na zataceni v pohode, ale prez 120 se to preklapi ze zatacky do zatacky blbjec nez sem zvyklej. Prej to ma neco spolecnyho s gyroskopem. Nicmene da se na to zvyknout, jen se s tim musi pocitat.
Na nejakej vetsi offroad nevim jestli nekdy dojde, protoze ty riditka jsou na mou vysku moc nizko, uz z vyroby jsou zvyseny a na dalsi zvyseni by se museli resit kratky kabely a hadice k brzde a blastry by se pri plnym rejdu otloukali o plexi. na jezdeni po lese mam kolo. No uvidime.
Dalsi vec co tam je na hovno je ze to nema bezdusaky, ale to za patricnej balik je resitelny. co resitelny neni tak je uplne na picu prepinac blinkru. Protoze je to elektronickej cudlik tak to nema pevne vymezeny drahy jako normalni, takze kdyz to trochu drnca nebo kdyz to prepinam ve spechu tak misto vypnout to pustim na 2. stranu a podobne. Co sem tak cet tak se o tom nikdo nezminuje takze to bude asi mejma volsovejma rukama.
Ad topeni. ze to vubec topi jsem si vsim az kdyz bylo chladneji a bylo to poznat. Ale neni to zadna traga. Nepocitam to jako neduh. Je logicky ze kdyz je tam motor tak to bude trochu topit. Proti blackbirdovi co sem mel predtim je to studeny jako nemka kdyz ji reknes miluju te. Je pravda ze psali ze ten rozvod tepla vylepsili oproti minulejm rocnikum. Nicmene je pravdou ze ja se vetsinou placam okolo 5k otacek.

ps: Tom nakonec koupil gs1200
pss: az nova moto tak zere olej. cca 1dl/1000km. v anglii rekli ze to je v norme. sere me to, ale aspon ma furt cerstej olej (evidentni dusevni hygiena)

Juraj22
Juraj22 napsal 19.10.21 v 10:03 10b.

Pěknej Tigřík, tuhle barvu jsem ještě neviděl

mecof
mecof napsal 01.03.20 v 18:15 10b.

Krasavec