Ducati Monster 1000 (2003)

Vlastník DucatistaCZ
Vloženo 9.8.2017
Aktualizováno 9.8.2017

Dnes už bývalá, dodána zde pro úplnost. Ale jinak rachotící, hlučná a hlavně moje první.

Motorka koupena od motormichal (Zlín)

První dojmy - Jelikož se jednalo o moji první motorku (mimo autoškolu) tak první dojem byl respekt a strach z litru. Oproti těm japoncům v autoškole, strašně uhrkaná při nižších otáčkách, ale s daleko více charismatičtějším projevem.

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoliv, já na ní začínal, kupovala ho ode mne paní, takže opravdu pro každého komu učarovala značka Ducati a její motory.

Doplňky na motorce - Laděné výfuky, kryt spojky, kryt rozvodů, spodní klín, rizoma řídítka, ufiknutý zadek a řídící jednotka ignitech

Po ukončení autoškoly, jsem se rozkoukával co je kde k mání. Více méně jsem se rozhodoval jen podle toho co se mi líbí, motor jsem nějak neřešil V té době se mi moc líbila ještě Suzuki Bandit, o Monsterech a vůbec Ducati jsem toho moc nevěděl. A pak jsem ji, nebo spíše ho, uviděl... Nevím už co mě nejvíce dostalo, ale asi ten rám, velké přední světlo a vůbec asi vše. Takže bylo rozhodnuto - Monster, teď jen nějakého sehnat. Už si moc nepamatuju kolik jsem jich měl vyhlídnutých, ale tenhle se mi líbil na první pohled (kombinace černá s červenou) a navíc prodejce měl o něm vypsanou celou historii.

První setkání s Monsterem bylo neopakovatelné - do té doby než ho majitel nastartoval. Měl otevřený kryt suché spojky a laďáky - a já nevěděl, že něco dokáže dělat takový randál Můj mechanik jen pokyvoval hlavou a já si zacpával uši, že to mi manželka doma nepovolí Takže po debatě s majitelem, jsem dostal originální výfuky a původní kryt spojky - hluk se zmírnil a motorka změnila majitele. No a pointa tohoto prvního setkání je ta, že za rok už na motorce byly laďáky zpět a otevřený kryt suché spojky taky, protože to rachocení musí jít pořádně slyšet !

Za začátku mi dost lidí říkalo, že jsem blázen koupit si jako první motorku litr a navíc ještě Ducati, dvouválec ... ale myslím si, že pokud to má člověk v hlavě alespoň trochu srovnané, tak je to v pohodě. K motorce jsem vždy přistupoval s respektem, někdy až moc velkým, ale také se mi na ní nic vážného nestalo. A výkonově alespoň měla nějakou tu rezervu, když si člověk zvyknul.

Po nějaké době, kdy jsem se s motorkou sžil, nastoupilo období jejího ladění. Jak už jsem psal výše, přibyly laďáky, znovu jsem otevřel spojku, nechal ji celou přelakovat, ufiknul zadek, přidal klín, no prostě jsem si hrál Navíc motorka měla IGNITECH řídící jednotku, takže i na tomto poli jsem si mohl vyhrát, i když pro mě jako svátečního motorkáře celkem zbytečná věc

Díky této motorce jsem se dostal i k drobným opravám a výměnám, jako třeba prosvitající kontrolka neutrálu díky IGNITECHU, výměna suché spojky a hlavně největší problém - vadné hlavní spínací relé, díky čemuž mě motorka najednou při jízdě zhasla nebo nešla nastartovat a celé budíky svítily jako kolotoč. No za boha jsem nemohl přijít na to, čím to je, protože se ten problém vyskytoval jen jednu za čas. Až nakonec mého mechanika napadlo vyměnit to relé.. A od té doby bez problému

Celkově tuto motorku a období kdy jsem ji vlastnil hodnotím pozitivně, hodně mě naučila a připravila na další kousky do mé garáže a já jen doufám, že i nový majitel bude mít podobný názor...

Cubicheck
Cubicheck napsal 26.12.19 v 02:11 10b.

Obdivuji tě že jsi dokázal začít na takové motorce. To si žádá opravdu hodně respektu a zodpovědnosti.
Já začínal na Jawa 05 cca v devíti letech a když jsem přes Jawa 21, Jawa 23, a Simson 51 v 17 letech dostal k Jawě 638 byl jsem unešen výkonem. Nyní jsem šťastným majitelem tvé bývalé Ducati Monster 1000. A chtěl bych ti poděkovat že jsi se o ni hezky staral.
Hodně šťastných moto kilometrů.
Cubicheck

Krakatau
Krakatau napsal 10.08.17 v 07:39 10b.

Veľmi pekne porobený kúsok a výstižný opis.