Jawa 150/352 (1955)

Vlastník Lubik2
Vloženo 16.2.2016
Aktualizováno 23.5.2016

V létě jsem propadl kouzlu starých motocyklů do garáže jsem scháněl ke své zbírce nějakou starou Jawičku s TP a spz jako vzpomínku na mládí kdy jsme tyto stroje trápily...
Těším se na léto a projížky "kochačky" po venkově.

První dojmy - Pěkný retro Super pocit z jízdy Nostalgický vzpomínky

Motocykl jsem koupil hlavně kvůli dokladům má bílé SPZ ,TP. skoro kompletnostní a rozumné ceny na dnešní poměry.

Byla tedy poskládáná na prodej chyběla startovapředtím akcípřední tlumiče a uložeJá je to fajn kyvky v rozkladu ,tekla nádrž ,spackaná elektrika a další maličkosti k řešení za dlouhých zimních večerů.Musím poděkovat mému kamarádovi Romanovi za pomoc s znovuzrozením motorky.

Před týdnem jsem stroj zprovoznil a musel ho samozřejmě hned project
motor chytá na šlápnutí. jde pěkně za plynem je to jen tříkvalt ,ale s mou váhou přes metrák si vcelku pěkně poradí.

Je mi jasný že ortodoxní Jawisté mě proklejí za barvu motocyklu ale takto jsem Jawičku koupil ,teď jsem ji chtěl probudit k životu abych věděl co všechno bude potřeba udělat.
Samozřejmě se chystám dát Jawičce její rádoby originální červený lak a linky ,ale na to musím ještě našetřit.

Další informace budu průběžně přidávat...

Tak jsem se byl dneska project po okolí cca 20 km. bylo to super kochačka zde se mi že si motorka začíná po Dlouhé odstavce (sedat) sklidnil se běh motoru rychlosti drží ,chyta dobře ,
Předním občas vyskočila rychlost ale to jsem zkoušel když byla zima kolem 5 stupňů.Akorát při jizde po frekventovaných silnicích nemají uplně všichni v autech pochopení tak se jim snažím vyhnout a je to fajn ,

DennySV
DennySV napsal 05.02.18 v 20:20 10b.

Metrkrychlovy
Metrkrychlovy napsal 20.12.16 v 17:23 10b.

woyger
woyger napsal 24.02.16 v 19:30

moc pěkný

tramp57
tramp57 napsal 23.02.16 v 22:35

Pěknej kousek, s tím bych si za dlouhých "zimních"večerů vyhrál

Herejk
Herejk napsal 23.02.16 v 15:57 10b.