Honda CBF 1000 (2006)

Vlastník Pilothonda
Vloženo 25.11.2015
Aktualizováno 4.10.2016

Koupena v Listopadu 2015 a do konce roku najeto cca 500km, jízda na tomto stroji je úžasná, ten motor je parádní, super krouťák a ty dva výfuky musím taky pochválit za to jemné hluboké dunění, myslím, že si budeme rozumět.

Yamaha FZS 1000 Fazer: Myslím, že super motorka, ale nemá vstřikování a měké zadní pérování ve dvou.

První dojmy - Super padla do ruky,parádní ergonomie slušný zátah motoru odspodu, celý den lze jezdit na 6ku :-),samozřejmě si bude třeba trochu zvyknout i na váhu, mám pocit jako bych řídil autobus :-), ale to se poddá.

Motorku bych doporučil pro - Pro pohodáře a cestovatele, točit 6ku už mě nebavilo, hledal jsem klidnou sílu :-), a myslím, že jsem ji našel :-) , je sice znát trochu větší váha při manipulaci ale dá se zvládnout ,při jízdě celkem pohoda i když je znát větší hmota, 6ka mi připadla na manipulaci a obratnost jako horské kolo :-)

Doplňky na motorce - Zatím instalovány držáky kufrů,padáky,plexi MRA, pak určitě bude zásuvka 12V a vyhřívané gripy, možná by stálo za to vyměnit i ty úzké řidítka
Prosinec 2015 instalován hlavní stojan - kopie Honda- je parádní.
Leden 2016 provedena preventivní kontrola vúle ventilú - vše OK, a při tom výměna svíček a chladící kapaliny Motul motocool.
Únor 2016 instalace měřáku palubního napětí.

CBF 1000 2006 najeto podle tacho 16500km, mohlo by i být podle brzd a origo řetězovky.
Motorka vybrána hlavně z důvodu cestování ve dvou.
Úžasný motor a jeho krouťák.
Slušná ergonomie- máte pocit, že na ní jezdíte již několik let.
Tužší zadní pérování pro větší zatížení.
Myslím, že dobrá bude i spotřeba, první cesta od prodejce přes 100km a 4,8L.

Únor 2016 díky pěknému počasí 100km okruh na spotřebu pohoda jízda a spotřeba vyšla 4,7 l/100km, níže už to asi nepůjde ale myslím, že při běžném ježdění bude mezi 4,8 -5,5 což myslím je slušné.

Květen 2016
Takže první větší závada- před odjezdem na víkendový výlet přestala dobíjet, odešel altík mrcha( myslel, jsem, že mě tato závada klasická asi pro tyhle moto HONDA nepostihne, ale bohužel).
Takže díky tomu, že se nerad nenechám překvapit byl doma náhradní z ebaye na CBR 1000rr 2004-2007, který je stejný akorát má kratší vodiče a stoji cca 800Kč.
Provedena výměna , přetěsnění víka, prodloužení vodičů a opožděný odjezd asi o 3h . Originální poslán na převinutí - zkrat cívky na kostru.
Jinak závada odhalena jen díky instalovanému měřáku palubního napětí, jinak by umřela někde po cestě.

Instalováno jiné plexi GIVI + deflektor s MRA a musím říct, že konečně se to blíží dokonalosti, sedlo ve střední poloze , měřím 182cm a dá se jet vpohodě s otevřenou přilbou aniž bych polykal mouchy

Červenec 2016 - Dovolená Rakousko, IT, Slovinsko - najeto 2600km ve dvou, 3 kufry, průměrná spotřeba cca 5l.
Už si celkem rozumíme, motor má na to prohnat i kdejakého supersporta, maximálka kolem 230km/h.
Pneu Michelin Pilot road2, ta dvousměs je parádní, jde krásně na hranu, akorát ten podvozek na to při sportovní jízdě moc nemá.
Spotřeba i při sportovní jízdě , když dám tak kolem 100km nejde výše jak cca 5,5l/100km což si myslí je celkem slušný výsledek.

Září 2016 instalovány nové širší řidítka accossato superbike + zvýšení o 30mm RD MOTO a je to obrovský rozdíl , krásně se to řídí.

jerry72
jerry72 napsal 24.09.16 v 19:54

Moc pěkná

tomcruise77
tomcruise77 napsal 12.08.16 v 10:09 10b.

Pilothonda
Pilothonda napsal 29.04.16 v 08:42

Čištění svodů:
Čistič svárů a nerezu po svařování Pickling Agent 500ml, od firmy Autosol.
vyleštění finální : Metal Polish Liquid 250ml.

Všudezdejší
Všudezdejší napsal 23.04.16 v 14:47

Koukám, jak máš pěkně čisťoučký svody. Tvoje práce a nebo ještě předchozího majitele? Eventuálně, čím si to čistil? Potřeboval bych s nimi taky něco udělat.

RADANOV
RADANOV napsal 18.04.16 v 19:02 10b.

Dobry výběr,masina jak nova! Krasavec