Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa (2007)

Vlastník Petřičák
Vloženo 9.7.2008
Aktualizováno 18.5.2015

Deník motorky
Nalezeno 191 záznamů

• Odpočívej v pokoji, holka moje...

* 2007 Hamamatsu, Japonsko, + 3. 8. 2014 Žilina, Slovensko Po překonání vleklých technických potíží konečně vyrážíme na pořádný velký a bohužel také poslední výlet. Počasí vynikající, pro jízdu optimální podmínky. Do Ro

Typ: Havárie
    Vloženo: 08.08.2014
    Uskutečněno: 03.08.2014
  • Odpolední zajíždění nové pneu

V pátek jsem spěchal co nejdřív z práce domů, abych po cestě stihl vyzvednout zásilku pneumatik pro Alfu i Suzinku. Na skladě PPL jsem tak náležitě odlehčil svému bankovnímu účtu a odtud tryskem do nejbližšího pneuservis

Vloženo: 02.08.2014
    Uskutečněno: 02.08.2014
  • Narozeniny

V sobotu jsme oslavili další kulatiny... :-DD

Vloženo: 10.07.2014
    Uskutečněno: 05.07.2014
  • Hayabusa sraz ČR + SK Hotel Helikar 2014

Minulý víkend mi PPLko doručilo objednaná těsnění pod víko volnoběžky a tak jsem se vrhnul na přetěsnění motoru. Při rozebírání jsem narazil na příčinu vleklých potíží. Autorizovaný servis při provádění GO zapomněl na dv

Vloženo: 15.06.2014
    Uskutečněno: 14.06.2014
  • Toulání kolem Víru

Příjemně strávené odpoledne v sedle motorky. Kapotu zapráskanou od oleje už ani neotírám, jen jsem si na sedadlo spolujezdce přibalil litrovku motorového oleje pro strýčka Příhodu. Naštěstí nebyla třeba, únik není nijak

Vloženo: 03.06.2014
    Uskutečněno: 01.06.2014
  • Jarní večerní nostalgie u Letovické nádrže

Večerní testování po výměně O-kroužku na startéru.

Vloženo: 03.06.2014
    Uskutečněno: 24.05.2014
  • Supersporty okolo ČR - pátek

Vzhledem k vývoji počasí a dosavadní cestovní rychlosti se rozhodujeme náš výlet předčasně ukončit. Na sobotu hlásí rosničky teploty kolem deseti stupňů a vytrvalý déšť především na horách, kde se pohybujeme my. Ráno nás

Uskutečněno: 02.05.2014
  • Supersporty okolo ČR - čtvrtek

Čtvrteční probuzení je fajn až do chvíle než vytáhneme motorky z garáže. Se zděšením zjišťuju, že v olejoměrce mám sucho. Hladina oleje je taktak na spodní hraně okénka. Dolévám půl litru oleje a ráno začíná odstrojením

Uskutečněno: 01.05.2014
  • Supersporty okolo ČR - středa

Tahle výprava se začala rodit už někdy během jediného sněhu této zimy. :-P Se skvělým kamarádem jsem loni stihnul několik delších jednodenních výletů a k mé velké radosti v něm našel spřízněnou duši k objevování světa na

Uskutečněno: 30.04.2014
  • Výměna O-kroužku v autorizovaném servisu

Na pátek hlásili naši meteorologové sucho a teploty v rozmezí 5 až 8 stupňů Celsia, tak jsem si vzal v práci volno abych mohl zavézt Suzinku do autorizovaného servisu na výměnu těsnícího O-kroužku u motoru startéru. Cest

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 23.11.2013
    Uskutečněno: 22.11.2013
  • Spřátelené duše StoneRiders - Dunajská jízda

Zase mám na tváři ten připitomělý úsměv, je mi fajn a svět je v pořádku. :-DD Co víc si přát než výborného kamaráda, suchou silnici a slunce nad hlavou. Předpověď počasí na neděli hlásila jasno až polojasno a teploty kol

Vloženo: 10.11.2013
    Uskutečněno: 10.11.2013
  • Spřátelené duše StoneRiders po stopách Štefánika

Tento víkend se zase jednou nesl ve znamení toho, že si člověk může naplánovat co chce, ale okolnosti se nakonec vyvinou úplně jinak. V pátek jsem se vrátil z pracovní cesty v Rakousku a o víkendu jsem chtěl navštívit Lí

Vloženo: 20.10.2013
    Uskutečněno: 20.10.2013
  • Dálkový motovíkend

Pracovní povinnosti mě po skončení motodovolené zavály zpět do Brna a na cestování do západních Čech mi tak zbývá mnohem méně času. Máme tu regulérní podzim a s ním i brzký soumrak, což znamená, že cca 370 km vzdálenost

Vloženo: 07.10.2013
    Uskutečněno: 06.10.2013
  • Route des Grandes Alpes XIV.

Naše dovolená se pomalu chýlí ke konci. Ráno se probouzíme v útulném pokojíku rakouského penzionu. Paní domu nám chystá bohatou snídani a hned po ní jdu podojit bankomat, abych ji mohl po zásluze odměnit padesátieurovou

Uskutečněno: 13.09.2013
  • Route des Grandes Alpes XIII.

Brzo ráno beru útokem pneuservis a zkuste hádat. Jasně, že objednanou gumu pořád ještě neměli. Naštěstí už tu opět byl ten ochotný anglicky mluvící servisák. Vysvětlil jsem mu tedy situaci a popojel k Hondě. Slovo dalo s

Uskutečněno: 12.09.2013
  • Route des Grandes Alpes XII.

Je středa. Oblékám se a sjíždím s motorkou do pneuservisu. Slíbili sice že zavolají jakmile pneumatika dorazí, ale kdoví, jak to s těmi Frantíky je. Došlo na nejhorší. Příjemný chlapík, který v pondělí ochotně mluvil ang

Uskutečněno: 11.09.2013
  • Route des Grandes Alpes XI.

Jelikož stále čekáme na dodání pneumatiky, je dneska na programu koupání a relax. Moře je tak akorát teplé, nějaké to rychlé občerstvení a vynikající zmrzlina naplní naše žaludky, prostě pohoda... Olda ten den dojel něka

Uskutečněno: 10.09.2013
  • Route des Grandes Alpes X.

Ráno přijíždíme do Yamahy a já bohužel zjišťuji, že servis sice otevřený je, ale pneumatiku mého rozměru nemá. Ve stoupajícím dopoledním žáru zkouším ještě blízký pneuservis a následně dvě prodejny skůtrů v okolí. Všichn

Uskutečněno: 09.09.2013
  • Route des Grandes Alpes IX.

Všechno jednou končí a tak i nás dnes čeká poslední průsmyk na slavné Route des Grandes Alpes - Col de Turini. Ovšem kdoví, jestli se tam dostaneme. Počasí, které nám až dosud bezvýhradně přálo se k nám obrátilo zády a o

Uskutečněno: 08.09.2013
  • Route des Grandes Alpes VIII.

Po snídani a naložení motorek už zase stoupáme na vrcholky Alp. Jako první přichází na řadu Col de Vars, kde opět kupujeme samolepku a dáváme čaj a kafe. Poté uhýbáme z hlavní Route des Grandes Alpes abychom se mohli vyš

Uskutečněno: 07.09.2013
  • Route des Grandes Alpes VII.

První ranní zastávka je u soustavy pevností z první světové války, kterým na naší straně údolí vévodí Marie-Therese. S ostatními pevnostmi ji přes hluboký kaňon řeky Arc spojuje Ďáblův most. Po strmých skalních stěnách v

Uskutečněno: 06.09.2013
  • Route des Grandes Alpes VI.

Po rozloučení s přátelskou Nikol na nás čekal jeden ze zlatých hřebů cesty - Col de L'Iseran ve výšce 2770 metrů nad mořem. Nádherné scenérie okolních hor člověku doslova vyráží dech. Po strmém klesání zajíždíme do další

Uskutečněno: 05.09.2013
  • Route des Grandes Alpes V.

Druhá horská etapa nezačíná úplně nejlíp, Libunce je od rána zle. Něco ji ošklivě poštípalo a prý jí nesedly ani výborné francouzské jogurty, které byly poslední dva dny naší hlavní stravou. Při stoupání do dalšího sedla

Uskutečněno: 04.09.2013
  • Route des Grandes Alpes IV.

Dnes se probouzíme do prosluněného rána pořádně natěšení. Konečně začne to pravé dobrodružství za kterým jsme do Francie vyrazili - Route des Grandes Alpes. Nejdřív ale malá zajížďka do malé vísky jménem Yvoire známé svo

Uskutečněno: 03.09.2013
  • Route des Grandes Alpes III.

Vstáváme do krásného byť trochu chladného rána. V klidu snídáme a pak se dáváme do balení. Zatímco Olda je dávno hotový, já se snažím všechno zase naskládat na motorku a vymyslet lepší uchycení látkových brašen. Po včere

Uskutečněno: 02.09.2013
  • Route des Grandes Alpes II.

V Dietenheimu nás ráno čeká luxusní snídaně a po naložení našich strojů startujeme směrem na Ženevské jezero. Zezačátku je to opět dálniční nuda okořeněná občasným deštěm... Na hranicích s Rakouskem kupujeme dálniční zná

Uskutečněno: 01.09.2013
  • Route des Grandes Alpes I.

Je sobotní ráno a dlouho očekávaná motodovolená konečně začíná. Včera večer jsem ještě balil zavazadla, čistil a krémoval kombinézu a teď najednou můžu vyrazit. Naložit nově koupené a nevyzkoušené textilní brašny na moto

Uskutečněno: 31.08.2013
  • Čtyřválcové srdce zase tepe ve čtyřtaktním rytmu

Po více jak dvouměsíčním čekání jsem se konečně mohl vydat do servisu pro opravenou motorku. Náročná operace se zdařila a pacientka je připravena podstoupit rekonvalescenci. Suzinka dostala kliku se všemi ojnicemi, písty

Typ: Oprava
    Vloženo: 24.08.2013
    Uskutečněno: 22.08.2013
  • Suzuki Experience

Dneska jsem díky akci Suzuki Experience měl tu čest vyzkoušet Hayabusu druhé generace, konkrétně L2. Trasa projížďky byla bohužel velmi krátká, cca 20 až 30 kilometrový okruh na hranicích Prahy. O nějakém extra testování

Typ: Sraz
    Vloženo: 14.07.2013
    Uskutečněno: 14.07.2013
  • Nejistá budoucnost...

Kompletní rozborka motoru odhalila vážné škody. Došlo k rozlomení jedné šály a její zbytky dokonaly dílo zkázy. Kliková hřídel a jedna z ojnic jsou zralé na výměnu. Rozvodový řetěz je vytahaný, vodící lišty značně opotře

Typ: Oprava
    Vloženo: 12.07.2013