ČZ 175/477 (1969)

Aktualizováno 15.8.2022

Deník motorky
Nalezeno 21 záznamů

• Toulky Nymburskem a Kolínskem

V sobotu jsem se na Číze trochu toulal po okolí. Z Luštěnic vedlejšími silnicemi do Poděbrad, pak do Velkého Oseku a Kolína. Z Kolína do Nové Vsi, kde jsem si vyjel na rozhlednu Bedřichova vyhlídka. Odtamtud do nedaleké

Vloženo: 15.08.2022
    Uskutečněno: 13.08.2022
  • Orientační závod fichtlů Tachov u Doks

Od posledního zápisu uteklo dost vody a hodně věcí se událo. Především poskočil stav ujetých kilometrů na tachometru. Bylo to díky výpravě po ČR (vyšel cestopis) a také další výpravě našeho gangu do Polska (cestopis vyjd

Vloženo: 04.07.2022
    Uskutečněno: 02.07.2022
  • Výbrus

Po ukončení naší druhé výpravy na ČZ po CZ (sepsáno, ale prozatím nepublikováno v cestopisech) jsem na 477 v podstatě nejezdil. Dalo by se říci, že jí nahradila Kleopatra 485. Z motoru se ozývaly nepříjemné pazvuky a tak

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 14.11.2021
    Uskutečněno: 04.11.2021
  • Nosič

Montáž nosiče. Není to žádný doplněk, který by podtrhoval krásu linií hranaté Čízy, ale praktická věc. Na stan nebo spacák nebo jiné lehčí věci.

Vloženo: 18.04.2021
    Uskutečněno: 18.04.2021
  • Putovní roura a konec sezóny

Putovní roura: zajímavý projekt, který vymyslel spolek NDDN-neseď doma, dělej něco. Prostě roura, která za pomoci motorkářů putovala po republice a každý, kdo ji vezl, zanechal zápis v deníku a nějaký upomínkový předmět.

Vloženo: 03.12.2020
    Uskutečněno: 03.12.2020
  • Klid na 4 roky

Sice už jsem něco po složení odjezdil, nicméně to bylo trochu riskantní, neboť technická prohlídka jaksi skončila už v roce 2017. Odhodlal jsem se dojet na STK, kterou mám nedaleko svého bydliště. Co budu psát, nějaké mu

Vloženo: 17.09.2020
    Uskutečněno: 16.09.2020
  • Kozojedský fichtl 2020 na ČZ

Po destrukci pístu a kroužku (viz. minulý zápis v deníku) se pokročilo v opravě. Válec z náhradního motoru, píst a kroužky nové. S bratrem jsme to sesadili dohromady a už se jen čekalo na volný čas pro záběh. Ten se nask

Vloženo: 13.09.2020
    Uskutečněno: 12.09.2020
  • (Ne)úspěšný výlet Na ČZ po CZ

Výlet nemusí být dlouhý, aby z něj měl člověk intensivní zážitky. Zrovna tento slogan by se hodil na další společný vícedenní výlet našeho motogangu. Naposledy jsme jeli na motodovolenou v roce 2017 do Srbska, roky 20

Vloženo: 26.07.2020
    Uskutečněno: 19.07.2020
  • První jízda po složení a vychytávání problémů

Tak motorka je složená. Ačkoliv jsem se snažil udělat elektriku tak, aby byla přehledná, mám dojem, že nikdo kromě mě se v ní už nevyzná. Poslední kroky byly hektické, jak to už bývá, když člověk cítí, že je opravdu blíz

Vloženo: 13.07.2020
    Uskutečněno: 13.07.2020
  • skládání pokračuje

Pomalu se z těch součástek poskládaných v bednách začíná rýsovat cosi podobné motorce :-)

Vloženo: 15.05.2020
    Uskutečněno: 03.05.2020
  • Nalakované díly - začíná sestavování

Díly nebyly uložené u ledu, nýbrž u kamaráda - lakýrníka. Jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré, a to platí i o virusu. Vybyl totiž čas na nastříkání dlouho odložených dílů na mojí ČZ. Nejsem zapřísáhlý veteránist

Vloženo: 25.04.2020
    Uskutečněno: 25.04.2020
  • První start po dvou letech

Práce jdou pomalu, ale jdou. Lépe řečeno kulhají. Nicméně brácha složil motor, bylo zakoupeno a instalováno VAPE. Motor je v rámu, nějaké drobnosti k tomu. Nemohli jsme si odpustit odzkoušení, na třetí našlápnutí chytl

Vloženo: 28.09.2018
    Uskutečněno: 16.09.2018
  • Inventarizace

ČeZeta už řádně uležela, bylo potřeba vytáhnout ji na světlo světa. Něčím se začít musí, a tak jsme všechny díly v krabicích probrali, sepsali seznam, co je potřeba udělat, koupit a připravit. Práce nás čeká dost, to je

Vloženo: 26.04.2018
    Uskutečněno: 21.04.2018
  • Motor vejpůl

Po dlouhé době záznam. S bratrem jsme koupili potřebná ložiska a gufera, které je potřeba v motoru vyměnit a jali jsme se motor půlit. Ani jeden z nás to nikdy nedělal, takže to trvalo asi déle, než by na tom byli ztrávi

Vloženo: 01.05.2017
    Uskutečněno: 01.05.2017
  • Rozebrání

Vzhledem k trampotám s mou Zetkou, viz: http://www.motorkari.cz/tema/?t=188445&pgr=1#goto9147879 , jsem se rozhodl, že motku rozeberu a dám ( nechám dát ) do kupy tak, aby mi sloužila podle původního záměru. Občasné vyjí

Vloženo: 26.08.2016
    Uskutečněno: 26.08.2016
  • Trampoty s dobíjením, nakonec vyřešené

Potíže s dobíjením z minulého týdne jsem chtěl co nejdříve vyřešit. Chtěje dobít baterii jsem zjistil, že byly uvolněné kontakty na baterce a zřejmě kvůli tomu nefungovalo dobíjení. Ech, taková banalita. Dobil jsem bater

Vloženo: 19.06.2016
    Uskutečněno: 19.06.2016
  • Z motorkáře chodcem i cyklistou

V pátek jsem vyměnil Kawinu za ČZ s tím, že v sobotu na ní vyrazím na sraz Jaw a ČZ v Prachovicích u Seče. Motorka i po měsíci stání chytla na druhé našlápnutí. Po přesednutí z Kawy mi vždy přijde, že ČZ je poloviční ne

Vloženo: 16.06.2016
    Uskutečněno: 12.06.2016
  • Rok 2016

Čízu jsem vytáhl z garáže již na počátku března a jezdil jsem na ní 14 dní do práce. Zatímco lidé kolem škrábali na autech skla, já čistil od jinovatky sedlo. Teplota -3 st. není úplně to pravé ořechové, nehledě na potře

Vloženo: 17.04.2016
    Uskutečněno: 17.04.2016
  • Zavírání šoupátek Mšeno a svěcení motorky

Po nějakém čásku jsem se zase dostal k Čízině. V plánu bylo jet se s bráchou podívat na akci " Zavírání šoupátek" ve Mšeně, poté dojet k mému knězi a nechat si posvětit motorku a zase dojet zpátky do garáže, a to možno b

Typ: Sraz
    Vloženo: 28.09.2015
    Uskutečněno: 27.09.2015
  • První výlet a sraz zároveň

První výlet na Číze byl pro mě zároveň i prvním srazem motorek, nepočítám li Socialistik dragster v Katusicích, kam jsem však dojel autem. :! Na 11. sraz čs. motocyklů jsme vyrazili s bratrem, každý na své Čízině ( ob

Typ: Sraz
    Vloženo: 15.09.2015
    Uskutečněno: 05.09.2015
  • Počáteční údržba

Čízina si postála v garáži, zatímco já jsem byl na motodovče. Po návratu z dovolené mě čekalo poslední papírování, totiž přepis na mou osobu. K tomu bylo nutné dojet na evidenčku do Mělníka. Nechtěl jsem hned sednout a j

Vloženo: 18.08.2015
    Uskutečněno: 18.08.2015