ČZ 175/477 (1969)

Vlastník Radek2107
Vloženo 3.8.2015
Aktualizováno 15.8.2022

Vloženo: 14.11.2021, Uskutečněno: 04.11.2021, Stav tachometru: 6410 km, Zhlédnuto: 53x

Po ukončení naší druhé výpravy na ČZ po CZ (sepsáno, ale prozatím nepublikováno v cestopisech) jsem na 477 v podstatě nejezdil. Dalo by se říci, že jí nahradila Kleopatra 485. Z motoru se ozývaly nepříjemné pazvuky a také jeho tah by se dal označit za mizerný.
Brácha měl k dispozici tři válce, tak na všech nechal udělat výbrusy. Jeden jsme použili na mé 477. Válec, píst, kroužky. Instalace nepřinesla závažnější komplikace. Po sesazení jsme ještě změřili kompresi. Zkušební start byl úspěšný.
Minulou sobotu, ač bylo chladno, jsem dal prvních 35 zajížděcích kilometrů. Vlastně k zajíždění je teplota vzduchu 6 st. ideální.
Dva poznatky: zvláštní klepání z nebo od motoru nezmizely. Zato motorka jede jak drak, opravdu jsem se musel krotit, abych netahal za plyn jak blázen. Rozdíl oproti dřívějšímu stavu je nebetyčný.
Doufám, že listopad mi dá ještě možnost se projet.

• Toulky Nymburskem a Kolínskem

V sobotu jsem se na Číze trochu toulal po okolí. Z Luštěnic vedlejšími silnicemi do Poděbrad, pak do Velkého Oseku a Kolína. Z Kolína do Nové Vsi, kde jsem si vyjel na rozhlednu Bedřichova vyhlídka. Odtamtud do nedaleké

Vloženo: 15.08.2022
    Uskutečněno: 13.08.2022
  • Orientační závod fichtlů Tachov u Doks

Od posledního zápisu uteklo dost vody a hodně věcí se událo. Především poskočil stav ujetých kilometrů na tachometru. Bylo to díky výpravě po ČR (vyšel cestopis) a také další výpravě našeho gangu do Polska (cestopis vyjd

Vloženo: 04.07.2022
    Uskutečněno: 02.07.2022
  • Nosič

Montáž nosiče. Není to žádný doplněk, který by podtrhoval krásu linií hranaté Čízy, ale praktická věc. Na stan nebo spacák nebo jiné lehčí věci.

Vloženo: 18.04.2021
    Uskutečněno: 18.04.2021