Muzeum Simsonů v Žabovřeskách aneb Simson není jen S 51 Enduro
30.04.2024
Simson S 50
| 1974 | |
|---|---|
| Doplnit technické údaje pro chybějící ročník Upravit chybné údaje | |
|
V databázi evidujeme více jak 200 000 technických údajů motocyklů. Může se proto stát, že některá technická data budou obsahovat nepřesnosti nebo nejsou zcela doplněná. Prosím, upozorněte nás na nepřesnosti a ihned to opravíme. Děkujeme. |
|
| Objem | 49.6 cm3 |
| Výkon | 2.7 kW (3.7 koní) |
| Výkon při otáčkách | 4200 ot/min |
| Otáčky při max toč.mom. | 4600 ot/min |
| Druh motoru | Spalovací |
| Dvoudobý/čtyřdobý | 2 |
| Chlazení | Vzduch |
| Uspořádání válců | Stojatý |
| Počet válců | 1 |
| Vrtání | 38 mm |
| Zdvih | 45 mm |
| Kompresní poměr | 9 : 1 |
| Příprava paliva | Karburátor |
| Startér | Nožní |
| Počet rychlostí | 4 |
| Sekundární převod | Řetěz |
| Typ rámu | Trubkový |
| Materiál rámu | ocel |
| Brzdy vpředu | buben |
| Brzdy vzadu | buben |
| Přední kolo | 16 " |
| Zadní kolo | 16 " |
| Suchá hmotnost | 84 kg |
| Pohotovostní hmotnost | 70 kg |
| Maximální rychlost | 60 km/h |
| Fórum | Téma | Odpovědí | Poslední příspěvek | ||
|---|---|---|---|---|---|
| Založit téma Všechna témata | |||||
| Opravy a údržba | Pozůstalost-sklad ND pro Simson, MZ, Babetta, Pionnýr | 15 | 5.9.2025 16:36 | ||
| Enduro & funbike | Zapalování Simson | 10 | 16.3.2025 06:54 | ||
| Veteráni | Simson s50 nejde nastartovat | 3 | 12.5.2023 21:47 | ||
| Veteráni | Malá SPZ při přepisu v jiném kraji/okrese | 9 | 12.10.2022 07:39 | ||
| Veteráni | Nevím si rady | 6 | 15.7.2021 13:47 | ||
| Veteráni | Simson elektronik | 5 | 16.5.2021 08:20 | ||
| Německé, rakouské | Simson karburator | 12 | 14.3.2021 22:49 | ||
| Veteráni | Kolik bere klakson na simsona | 4 | 5.7.2020 05:51 | ||
| Přestavby | Simson 70/4 + klapka | 2 | 24.12.2019 14:28 | ||
| Německé, rakouské | Nechce mi chytnout símák | 3 | 4.9.2019 22:03 | ||
| Skútry & mopedy | Simson | 0 | 20.4.2019 23:22 | ||
| Veteráni | Od kolika mohu mít řidičák ? | 8 | 7.11.2018 14:35 | ||
| Pokec o motorkách | Stále rostoucí cena veteránů | 67 | 16.5.2018 14:27 | ||
| 125ccm | Problém se Simsonem | 4 | 10.9.2017 09:13 | ||
| Německé, rakouské | simson - co je to za motor? | 7 | 21.6.2017 06:18 | ||
| Veteráni | Výber indukčnej cievky | 3 | 23.2.2017 21:00 | ||
| Veteráni | Simson problém s eletrikou | 1 | 21.2.2017 22:43 | ||
| Enduro & funbike | Obchod v praze | 3 | 14.2.2017 23:42 | ||
| Opravy a údržba | Simson s50 nejde jiskra | 9 | 16.8.2016 21:07 | ||
| Opravy a údržba | Zapalování simson | 1 | 7.6.2016 23:10 | ||
Bylo mi ještě 14 a dostal jsem k Vánocům od mého strýce Simála... co dodat... lepší dárek jsem dosta...
je to simson S 50 tříkvalt , je to lepší než fichtl ale nejlepší to neni
50ccm, převrtáno na 60ccm, 4,3koně, 70km/h, nastavitelné zadní pérování, typ enduro.
Sinson s 50 - skůtr, 4 kvalt , 2 takt , zachovalí, v elektrice, najeto přes 1000000 km
Sic nevzhledné ale fungující i po těch X letech!
zatim zadna
Parádní stroj koupený do lesa a na pole a zatím se mi zdá jako nejlepší padesátka co jsem měl..
Převodovka na Simson S50 B1, rok výroby: 1977, Vysočina
Jednalo se o typ S50B, při podrobnější prohlídce je oproti nejčastějšímu typu S51 skoro vše trochu ...
Moje druhá motorka. S motorkou jsem si užil dost zábavy a už nějaké to cestování na tajňačku.
Převodovka na Simson S50 B1, rok výroby: 1977, Vysočina
Sic nevzhledné ale fungující i po těch X letech!
Bylo mi ještě 14 a dostal jsem k Vánocům od mého strýce Simála... co dodat... lepší dárek jsem dosta...
Moje druhá motorka. S motorkou jsem si užil dost zábavy a už nějaké to cestování na tajňačku.
Simson s 60tkovým kitem,klasické stříbrné barvy.
Parádní stroj koupený do lesa a na pole a zatím se mi zdá jako nejlepší padesátka co jsem měl..
Po fichtlovi skvělá motorka. Tuning jako převrtání na 70ccm, zadní pneu 3.5", modrá perleť, zadní po...
je to simson S 50 tříkvalt , je to lepší než fichtl ale nejlepší to neni
Simson S50 - 60ccm Idealni motocykl na popojizdeni.
zatim zadna
| Jízda | |
|---|---|
| Sport | 1.5/10 |
| Město | 9.0/10 |
| Cestování | 4.5/10 |
| Terén | 1.5/10 |
| Cestování | |
| Pohodlí jezdce | 10.0/10 |
| Možnosti uchycení zavazadel | 6.0/10 |
| Ochrana jezdce cestování | 3.0/10 |
| Zázemí | |
| Ceny náhr. dílů | 10.0/10 |
| Ceny servisu | 10.0/10 |
| Servisní síť | 10.0/10 |
| Dostupnost dílů | 6.5/10 |
| Nabídka doplňků | 2.0/10 |
| Servisní intervaly | 5.0/10 |
| Terén | |
| Brodivost | 5.0/10 |
| Výška | 1.0/10 |
| Ochrana motoru | 1.0/10 |
| Skoky | 1.0/10 |
| Motor | |
| Spojka | 10.0/10 |
| Průběh výkonu | 10.0/10 |
| Vibrace | 3.0/10 |
| Převodovka | 10.0/10 |
| Mechanická hlučnost | 10.0/10 |
| Zvuk | 4.0/10 |
| Spolehlivost | 10.0/10 |
| Podvozek | |
| Možnost nastavení | 4.0/10 |
| Těsnost tlumičů | 5.0/10 |
| Tuhost rámu | 3.0/10 |
| Nekoupili | Z důvodu |
|---|
| Jakou | Z důvodu |
|---|---|
| Peugeot XR 7 | Vysoká cena |
| Yamaha TZR 50 | Vidite tenrozdíl? ;o) |
| Honda CRF 250L | všichni prodávali jen elektronic |
| Jawa 50 Dandy | Simsona jsem nevzal jelikož mi připadala tato motorka větší a navíc to byla 80 ccm |
| Jawa 50/20 Pionýr |