Simson S 50 (1983)

Vlastník marek9336
Vloženo 8.11.2015
Aktualizováno 8.11.2015

Bylo mi ještě 14 a dostal jsem k Vánocům od mého strýce Simála... co dodat... lepší dárek jsem dostat nemohl :3

První dojmy - Byl jsem úplný začátečník, řazení ze začátku dělalo problémy, ale časem jsem se naučil :) Simson byl velice starý a asi 5 let nepoužitý, takže začátky plné chcípání a rozhýbávání byli docela zábavné :)

Motorku bych doporučil pro - Pro úplné začátečníky, co se bojí jít do silnějšího stroje a chtějí se naučit, ale hlavně vyblbnout :)

Doplňky na motorce - Snad všechny plechy krom nádrže nové (z bazaru samozřejmě :D ), nová řidítka od kamaráda a kufr na šroubky, která jsem přidělal stahovacími pásky na zadní držák :)

Na simálu jsem vyrůstal... Nejvíce mne asi zaskočila informace těsně před patnáctými narozeninami, že na něj mohu mít řidičák až od 16, protože má v techničáku konstrukční rychlost více než 45km/h. Nechápu logiku...
No ale alespoň jsem měl čas našetřit něco málo na nové díly a postupně ho ladil, dokud nefičel jako vítr :3
Když jsem udělal řidičák, projezdil jsem snad celé okolí. Později jsem zjistil, že kamarádi mají také simsony, tak jsem udělali menší skupinu a jezdili na "delší" cesty... v tu dobu bylo 70 km neskutečně moc :) Zažili jsme spolu spoustu zážitků, pádů, spousty píchlých duší a spousty, ale vážně hromadu nepříjemných zastávek, protože se každou chvíli vyklechtala fajfka a nechtěla mi díky tomu brát svíčka.
Po čase ta hromada kilometrů byla znát.. hlavně na motoru. Ze dne na den v něm začalo něco brutálně mlátit. Nastal čas rozebírání. to co v tom mlátilo byl zub z ozubeného kolečka, který motoru moc dobře neudělal a odneslo to pár dalších koleček. Opravil jsem ho tedy s tátou a postupně mi přestával stačit ten výkon, tak nastal čas přejít na silnější stroj :)

BlážaST
BlážaST napsal 08.11.15 v 00:38 10b.

prostě simál .. !