Polaris oznamuje konec značky Victory. Indian je výnosnější

Překvapivá zpráva přišla před malou chvílí z Minneapolis. Koncern Polaris oznámil, že počínaje dneškem, tedy 9.1.2017, ukončuje výrobu motocyklů Victory, a nadále se bude soustředit na posílení svých ostatních aktivit. V motorkové branži mu tak zůstane tradiční značka Indian. Důvodem k zastavení produkce motocyklů Victory je dlouhodobě nízká profitabilita.

Polaris oznamuje konec značky Victory. Indian je výnosnější

Historie značky Victory není příliš dlouhá ani bohatá. Polaris ve snaze rozšířit svoje aktivity vstoupil na trh v roce 1998 (symbolicky 4. července) s velkým cruiserem Victory V92C. V dalších letech značka prosperovala celkem slušně, a postupně rozšiřovala svojí modelovou řadu. Vrchol prodejních úspěchů přišel v roce 2012, ale od té doby se obchodní výsledky už jenom zhoršovaly.

V roce 2015 se motocykly Victory podílely na celkových prodejích koncernu Polaris pouhými třemi procenty, a jeden dealer prodal v průměru jenom 20 motorek za rok. Na rozhodnutí ukončit činnost spojenou se značkou Victory už nic nezměnilo ani to, že v roce 2016 značka Victory zaznamenala rychlejší meziroční nárůst prodejů než celý severoamerický trh. Podstatnější je, že tři roky z posledních pěti byly ztrátové.

Z dnešní tiskové zprávy vyplývá, že Polaris se raději chce věnovat ziskovější značce Indian, kterou zařadil do svého portfolia v roce 2011. Pokud jde o dealery značky Victory, Polaris jim slíbil pomoc při prodeji skladových motocyklů, a zajištění dodávek náhradních dílů a servisní podpory po dobu příštích deseti let. Výhradním prodejcům značky Victory Polaris nabídne novou smlouvu na prodej motocyklů Indian.

Zatím nemáme žádné informace o tom, že by o výrobu motocyklů Victory měla zájem jiná společnost. Nejmladší americká motocyklová značka tak nejspíš paradoxně skončí právě v době, kdy se v Evropě spousta zaniklých značek probouzí znovu k životu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.80
Známkováno: 5x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist