ktm_cervenec
BMW zve na motorkářskou dovolenou Test-Camp

Již několik let po sobě se koná v jihošpanělské Almerii akce BMW Test-Camp. Motorkáři z celého světa se zde schází, aby vyzkoušeli nejnovější modely německé značky při nejrůznějších jízdách a hlavně si užili all-inclusive dovolenou v sedle motorky.

Letos je Test-Camp samozřejmě opět k dispozici a jeho programy probíhají od konce ledna až do března. Možná si teď říkáte, že toto období není motorkářům právě nakloněno, ale faktem je, že v jižním Španělsku je v dané době počasí víc než příjemné. Stačí si vybrat vhodný termín a také se rozhodnout, jestli chcete jezdit na silnici, v terénu, na okruhu nebo aktivity střídat. Pro české zájemce jsou ideální termíny v rozmezí od 3.2  do 9.2. 2017, kdy je instruktorem Test-Campu také Karel Táborský spolu s Radkem Matoškou.

A co je vlastně součástí akce?

Jak již bylo řečeno, jedná se o all-inclusive dovolenou, takže cena zvoleného zájezdu zahrnuje let na místo určení, ubytování, veškeré stravování a pochopitelně zapůjčení všech motorek včetně instruktáže. K dispozici je testovací flotila čítající více než 200 strojů ze všech kategorií, takže si můžete například do terénu vybrat velké R 1200 GS nebo lehčí osmistovku, na silniční výlet pak sportovní S 1000 XR nebo stylové R NineT či další modely. Vedle ježdění samotného je připraven i doplňkový program. Pro začátečníky a zájemce o zlepšení jezdecké kondice jsou potom připraveny speciální tréninkové programy.

Kdo chce ale vedle testování motorek a sebezdokonalování zažít něco dobrodružnějšího, ten může sáhnout po jednom z programů Cesty Paradones, zahrnujícím několikadenní trip španělskou Andalusií od jižního pobřeží až po vrcholky pohoří Sierra Nevada. Zde je v ceně příslušný počet nocí v různých hotelích a také ochutnávky lokální kuchyně.

Taková luxusní dovolená s kompletním servisem samozřejmě něco stojí. Letenka, hotely, jídlo, půjčení motorky, pojištění. Rezervační systém však alespoň dává možnost výběru z různých cenových programů, od základního Classic až po exkluzivní Gold. Svůj pobyt si v plánovadle sami poskládáte z menších, několikadenních balíčků, které jsou zaměřené na jednotlivé druhy ježdění. Do Španělska tak můžete vyrazit třeba jenom za dvoudenním off-roadem nebo třemi dny na okruhu, případně tyto aktivity nakombinovat. Podle délky a typu test-kempu se pak cena může pohybovat od 1499 až do 4 249 Eur. Více na stránkách: https://www.bmw-motorrad-test-camp.com/cz

Video

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Informace o redaktorovi

Dominik Valášek - (Odebírat články autora)
Petr Poduška - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (4x):TOPlist