Ardeny, Normandie 2023

Vojín Ryan a Bratrstvo na motorce a rekord denního nájezdu.

Na úvod řeknu, že cestu tohoto typu jsem plánoval ještě před tím, než mi přišel můj V-strom. A kam vyrazit? To mě inspiroval motorkář Hanes69, který podobnou cestu absolvoval loni, a taky sám. A hned na začátek můžu říct, že to bylo super a skvělé a kdokoli další by byl již kompromisem a jistě bych si to neužil tak, a hlavně nestihl toho tolik, jako když jsem jel sólo. Současně pokud nejste fanda do vojenské historie, filmu Zachraňte vojína Ryana, Bratrstva neohrožených, případně Vám nic neříká bitva v Ardenách, může být tento cestopis trochu náročný. :-)

Cestu jsem plánoval asi od Dubna, takže jsem měl dost času si nastudovat vše potřebné. Jednak technicky, jakožto cestovní panic a následně organizačně – ubytování, cesta, místa co chci vidět. Měl jsem podrobný itenerář. Ale jel jsem sám, takže jen na mě záleželo, jak dalece se ho budu držet. Jediné co bylo dané, tak cíle dnů. A to ubytování, které jsem si zajistil přes booking, den před cestou. Tímto bych chtěl poděkovat mému motocyklovému guru, kolegovi z práce Milanovi, který mi rozmluvil můj úmysl pobývat v kempech pod stanem. :-). Pro každý den jsem si přes googlemaps zvolil zhruba trasu a tam, kde jsem ten den mohl plus mínus s nějakou rezervou dojet, tak jsem našel ubytko. S nějakým večerně „kulturním“ potenciálem. Tuhle trasu jsem si poslal do mobilu a každé ráno jen spustil a bylo. Vše dopadlo skvěle!