Ako som išiel do Afriky

Toto je pokračovanie cestopisu z minulého roka, kde som sa pre zdravotné problémy nášho mimča nedostal, teraz to však vyšlo!

Marocco, to proste musíš zažiť.
Áno, viem, mnoho z Vás si povie... Ďalší, čo sa hrnul do Maroka. Ale viete čo? Ak máte čo i len troška cestovateľského ducha, tak Vás to nadchne a bude živiť Vašu myseľ ešte veľmi dlho. Je to zvláštna, krutá, nehostinná a zároveň zelená oblasť Afriky, ktorá sa Vám chtiac - nechtiac vryje do pamäte.
Myšlienka Afriky ma živila aj minulý rok, no pre zdravotné problémy našej krpatej som to z hlavy vypustil a spravil som si výlet aspoň do Francúzska. No čert to zariadil tak, aby ma táto myšlienka prenasledovala aj v tomto roku. Hold, niekedy si nepomôžete, aj keď to potláčate :)
No, a tak som doma oznámil svoje plány, s pochopením to nebolo až také jednoduché, ale ani nezaznelo razantné nie. Asi vedia, že je to boj s veternými mlynmi. A týmto musím strašne moc poďakovať priateľke a našej dcérke za absolútnu toleranciu. Hm, oni vedia že to bude rok čo rok podobné, lebo s tým nevieš prestať. Cestovanie je tak silno zážitková záležitosť, že by sa mali na to postaviť liečebne :)
Ale dosť omáčok, poďme plánovať.
Začalo to oslovením Motogboxu, lebo povedzme si pravdu, za 10 - 14 dní toho nestihneš toľko, čo si si naložil.
Predbežne som sa dohodol na termíne. Nahlásil dovolenku a zakúpil letenku do Malagy. Základ by bol...
Plánovanie cesty som si nechal na posledné týždne pred odletom. Medzitým som googlil, čítal, otravoval. No, ono to bolo vlastne tak, že v rámci Afriky som chcel navštíviť na pár dní len Chefchaouen, a potom pokračovať cez Portugalsko domov. No, ale sila sociálnych sietí mi dala chrobáka do hlavy, aby som si nepoznané Maroko viac užil, a bola to dilema, lebo toto je kraj pre mňa s jednou veľkou neznámou, vzbudzujúcou rešpekt. Do toho prišiel telefón s p. Eflerom, ktorý ma tiež namotal na hlbší výlet do vnútrozemia a tiež som dostal veľa rád od Zdenka Kučeru, ktorý tam bol a trpezlivo odpovedal na moje otázky po telefóne. On bol vlastne tým posledným spúšťačom :)
A tak padol cieľ, Sahara alebo lokalita Merzouga, kde je veľa veľa piesku. Cieľ bol teda jasný: zažiť púšť, duny, ťavy, východ slnka... na Google maps som hľadal vhodné miesto na svoj jednodňový pobyt v tomto pekle :)
Vyhral to Merzouga activity camp, ktorý mal super recenzie. Ubytovanie bolo možné len v stanoch. To, že v stane na mne neostane nitka suchá, som si v tej chvíli moc neuvedomil. Ale nevadí, skúsenosť to bola obrovská. Vedel som, že v stredu tam dorazím a následne 2 dni budem mať na návrat do prístavu.
Plán bol vlastne takýto: nedeľa - 18. 06. odlet do Malagy, pondelok - príchod do Chefchaouen, utorok - transferový deň do Merzougy, streda - Merzouga, štvrtok - prechod cez veľký Atlas, piatok - príchod do prístavu. A čo bude ďalej malo byť už len o náhode..., a aj bolo... :)
3 týždne pred odchodom mala naša princezná očkovanie proti osýpkam, veď prečo si neskomplikovať odchod, že? Prvý týždeň nič, paráda, druhý, dostala šiestu chorobu, tretí, dostavili sa príznaky očkovania a deň po odchode prišli do toho zúbky. Ta šiesta choroba nám dala zabrať, malinká preplakala dni i noci a vyzeralo to, že, zase nikam nepôjdem. Ale všetci svätí stáli pri mne, a ja som odletel.
Moto som 2 týždne pred odchodom nechal vyservisovať, pár dní na to som ju odviezol do Brna na zvoz (na pobalenie moto som mal dva dni, celkom pech). Následne nastali 2 týždne kľudu v rodine :) :) :)