Suzuki GSX-R 600 (2001)

Vlastník De_Bacio
Vloženo 6.2.2021
Aktualizováno 17.4.2023

Výborná a hravá motorka. Na svoje roky pořád dobrá :))

Yamaha YZF-R6: Problémy s praskáním vložek válců
Honda CB 600F Hornet: Od 2005 s kulatým světlem horší výběr
Yamaha FZ6 Fazer: V té době dražší nabídky
Ducati Monster 600: Náročný servis Ducati.
Honda CBR 600F: prostě Honda

První dojmy - Masakr, první dospělá motorka (pro mě v tu chvíli s neuvěřitelným výkonem)

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny blázny, i nováčky s rozumem v makovici.

Doplňky na motorce - Karbon díly vlastní výroby, padáky do Rutana, které už snad nepoužiju (na fotkách ještě s čínama.. lidi, padáky z Číny nekupujte, jsou opravdu k hov*u) a spousta dalších zbytečností.

Vždycky jsem měl sen, že si po malorážkách pořídím dospělou motorku a jelikož zbyly peníze po prodeji Roxe, šly rovnou do papírů na Ačko. Po papírech ale začalo klasický dilema.. Co teď do začátku? Rozum říkal - ber naháče! Je to lehký, praktický, prostě ideální.. Takže výběr padl klasicky mezi Bandaskou, Hornetem, Fazerem a legendárním Monsterem.

Po několika týdnech čumění na fóra, hledání informací o každý možný i nemožný mašině a komunikaci se známýma, přišel tatík s tím, proč vlastně nechci supersport? "Ty vole, motorku chceš aby ses svezl, na praktičnost máš auto." A to bylo klíčový.

Takže první přišla na řadu moje láska - Yamaha. Vždykcy jsem chtěl R1 2012. Litra jsem ale na naučení nechtěl. Navíc cenově mimo.

Na řdu teda přišla R6. Projel jsem diskuze a zjistil, že jsou to skvělý mašiny (zvlášť na okruh), ale starší ročníky trápily problémy s praskáním vložek válců a nový byly mimo cenovou kategorii.

CBR? Celkem slušná mašina. Neurazí, nenadchne.. Hondu ale vnitřně nemusím, ikdyž vím, že jsou to skrze kvalitní mašiny.

(V tu dobu jsem bohužel úplně zapomněl na Kawu, později jsem trochu litoval. Navíc od 2003 to jsou krásný kousky)

Pak mi ale padla do oka Suzuki GSX-R 600 K1-K3.. Suzuki? Fakt? Ony to jsou vlastně celkem povedený biky bez větších problémů. Vstřikování, tlumič řízení v základu atd. OK.. jedu se podívat na pár kousků, přičemž zjišťuju, že výběr starýho supersporta je heroický úkol. Jasný, bylo by bláhový čekat nepadlou 20 let starou motorku, ale..

OK, nakonec končím u relativně rozumnýho borce z okolí Nymburka. Přístup rozumný. Rovnou řekl, že motorka ležela a dával ji dokupy. Navrch přihodí druhou Supercorsu na zadek a pár drobností k tomu. Říkám si OK, na co čekat. Jdu do toho, stejně není moc na výběr.

Motorku jsem koupil s nulovýma zkušenostma a vlastně úplně na blind. Ani jsem se na ní nesvezl. Cesta s Nymburka do Liberce bylo něco. Ten den neskutešně chc**o, ale paradoxně jsem se nebál. Znáte ten pocit, kdy ji prostě chcete..

No, mašinu jsem dovezl domů, udělal základní údržbu a jezdil. Teda aspoň do dalšího roku, kdy mi nedal na kruháčí přednost snědo-občan pracující pro DámeJídlo. (Od tý doby mám opravdu silnou alergii na ČPP), nicméně se mi podařilo peníze z pojišťovny vytouct a mašina se dala dokupy, tentokrát ale lépe, než od původnícho majitele. Bohužel jsem díky tomu zjistil, jak fušerácky byla spravená. Všechno bylo tak nějak zespod poslepovaný, ale navenek to vypadalo jako originál. A já na to blbec skočil.. Na druho stranu, co čekat.

To by byl krátký úvod k mojí historii. Jak bych ale GSX-R 600 K1 recenzoval?

Je to skvělá, ikdyž na dnešní dobu celkem stará motorka. Jízdní vlastnosti obstojné. Překvapilo mě, jak skvělě v noci svítí přední světlo. Líbí se mi na ní, že nemá zbytečnou elektroniku, má velkou pr**l, kam nacpu všechen bordel a silně nadčasový design. Bohužel v tý době ještě něměly SS-6ky upside-down vidle, ani radiální třmeny.

Bohužel jsem po několika měsících zjistil, že výkon chybí - konrétně při jízdě ve dvou nebo určitých situacích, např. na německých dálnicích *mrk mrk*.
Tohle ale není motorka na výlety, ani jízdy ve dvou, musí je jí nakládat. A to mě na ni vlastně baví.

kain80
kain80 napsal 07.02.21 v 15:29 10b.