Suzuki GSX-R 600 (1999)

Vlastník Kosha
Vloženo 22.4.2012
Aktualizováno 3.9.2014

Koupená 22.4 2012. Moje první motorka, rychlá, pěkná, ovladatelná.

První dojmy - Do prd..., to je fofr :-D.

Doplňky na motorce - padáky Rutan

Jako asi každému klukovi se mi motorky líbily, kamarádi okolo mě jezdili, občas jsem se i svezl. Donutit udělat řidičák jsem se ale jaksi nemohl , testy, jízdy, závěrky moc se mi nechtělo a když jsem koupil Bawo, tak jsem na to už tak nemyslel. Zlom přišel, když frendi z práce začali rozšiřovat na neomezenou a mělo přijít posunutí věkové hranice na 23 let. To jsem si řekl, že je asi nejvyšší čas se do toho pustit. Vyplnil jsem přihlášku a BUM, PRÁSK papíry byly na podzim doma ( testy na 100%, samochvála smrdí). Závěrky jsem měl v úplně posledním termínu, ještě že jsem to stihl, jinak až na jaře. Aspoň jsem mohl v klidu přes zimu pročítat recenze, fóra a kukat po inzerci.

Na Motorkářích.cz hodně radili ER-5 a GS 500, SV 650, nebo nějaký ještě menší objem. Jenomže mě se naháče nelíbí, 2V jsem nechtěl a 125ccm taky ne. Už od začátku jsem věděl, že budu chtít nějakou 6ti-stovku i když se na ní budu učit třeba pomaleji. Po dalším pročítání fórka a profilů motorkářů jsem došel k CBR 600f a GSXR- 600. Podle informací z fóra jsem upřednostňoval Hondu. Začal inzertní hon. Volal jsem volal a buď už byla mašina prodaná, nebo se mi něco nelíbilo. Přišlo jaro, ledy roztály a garáž pořád prázdna .

Jednou ráno vstávám a klasicky valím k netu a kukám jaký přibyly inzeráty. U Hondy nic, ale Suzuki přibyla. Celej natěšenéj rozklinkávám: óóó Srad, Srady se mi líbí, klasický barvy, není to ani daleko, pěkně napsanej inzerát. Vytáčím, volám, domlouvám se. Tak a je to tady o víkendu se jede na kukačku:).

Přišel den D, vybíhám z postele a kukám z okna. Slunce svítí pár mraků paráda. U Kaufu mě nabírá kámoš Dušan ( moc mu a jeho kamarádovi děkuji ) a pálíme to směr Chrudim, 100km pohodka. 20 km před Chrudímí přední sklo auto lehce zkropí kapky a po obloze se honí šedá mračna. Dorážíme do Chrudimi a čekáme na Shellce. Trochu zima, ale jinak se počasí drží. Srdce mám až v krku a buší mi jak kdybych to do Chrudimi běžěl. Potom zachytím vzdálený zvuk motorky. Napětí se stupňuje. Ůůůh ta je parádní a ten zvouček . Skládám zálohu, Dušan ji jde projet. Motor běží tiše, řazení jde lehce, nikde nic neteče, neklepe co má blikat bliká, co má svítit svítí. Najeto 54 300km. Lak pěknej, trocha kosmetiky, ale to je pochopitelné. Podle servisních faktur bylo o moto staráno, řekl bych, že Suza byla Zandiskovo mechanický mimi . Jedem to sepsat. Loučíme se a vyrážíme domů. Cestu zpátky mám stažený okýnko a poslouchám symfonii a směju se od ucha k uchu.

Toto je můj příběh jak se ze mě stal motorkář . Všem vyznaváčům jedné stopy přeji, aby jim jejich stroje dělali radost, nezlobily je a hlavně spousty km bez nehod .

SEZÓNA 2012

17. 5. 2012 ___ 54 800km
Tak od koupě ujeto asi 500km. myslím, že ji zatím využívám tak na 55% . Není kam spěchat vše má svůj čas. Chytá pěkně i po delší odstávce. Hodnoceni v rubrice Hodnotit motocykl bude zatím na plno. Je to má první motka, příjde mi všechno dobrý . Za chvíli razím do garáže, mám absťák

20.7. 2012 ___ 56 800km
Tak už mi pomalu táhne na 3000 ujetých km od koupě. Snažím se jezdit co nejvíc to jde, ale srpen bude asi slabší, budu hodně v práci. Jezdím klasický trasy v mém okolí jako Hambálky, Králíky, Skřítek, Červeňák atd. Během té doby jsem se určitě zlepšil a posunul jsem si ošudlenej pásek na gumě , ale teď jsem se zastavil a představa dalšího posunutí mi příjde jaksi nereálná . Do konce sezóny ještě hodně km, tak uvidíme, jak se to povede. Přihodil jsem pár fotek z vyjížděk.

8.9. 2012___58 800km
Najeto dalších dvacet stovek kilometrů. Zatím stále bez problémů. Včera jsem měnil olej a olej. filtr. Koupil jsem vychvalovaný Motul 5100.

25.10. 2012___ 60 300km KONEC SEZÓNY 2012
Tak při své první sezóně jsem najel 6000 km a vše proběhlo bez problému, mašina mě nikde nenechala . Byl to super půl rok a s moto jsem moc spokojen . Teď už jen udělat místo v garáži, umýt, vyčistit a uložit k zimnímu spánku . Přes zimu mám v plánu udělat desky, vzducháč, svíčky a pár drobností. Na jaře půjde na seřízení. Příští rok bych se chtěl podívat na okruh a do Rakouska. Zatím je to vše ve formě snění , uvidíme jaka bude realita 2013.

SEZÓNA 2013

16.4. 2013___ 60 300km
Motorka připravena na sezónu, něco jsem si dělal sám a něco se dělalo v servise. Měl jsem ji v Šumperku u p. Hojgra a spokojenost. Provedené opravy:
Mno mašina dostala co potřebovala a teď už snad mou jedinou starostí bude lít benzín .

9.7. 2013___ 62 300km
Tak mám naježděno 2000 km, docela slabota, ale víc jsem toho nestihl. Nedostávalo se jaksi volného času, nebo nepřálo počasí. Asi 14 dní nazpět mě potkal pád i když jsem se téhle situaci vyhýbal, jak čert kříži. Ale můžu si za to sám, byl jsem jakejsi rozčamrděnej a šupl to do louky. Byla tam dost vysoka tráva, takže mašina šla jak do peřin, ale na mě moc travin nevyšlo a druhej den mě bolel celej člověk. Nic se mi nestalo a motorka měla jen trocha ohlou zadní brzdu a trocha kosmetiky, které si člověk všimne jen při bližším zkoumáni . Dostal jsem facku a už jsem zpět nohama na na zemi

9.8.2013___63 300km
Natočeno dalších 1000 km. Pohodíčka, počasí přeje, motorka funguje, škoda jen, že mi práce nedovolí jezdit více. Proběhla návštěva okruhu v Brně a byla to paráda.

16.11.2013___64 500km
Dnes mě Oskar vytáhl na poslední projížďku sezóny a oficiálně zazimovavám . Letos najeto 4200 km, není to žádnej ranec, ale byla to zábava .Už teď se nemůžu dočkat jara, až budu probouzet Sradíka ze zimního spánku.Příští rok chci zakončit alespoň se 70 tisícema na budikách . Proběhla aj ňáká ta údržbička.

SEZÓNA 2014

1.3.2014___64 500 km
Tak rozjíždím se Sradem 3 sezónu. Koupilo se nové obutí a rozhodil jsem brzdy, nechodily pořádně všechny pístky po zimě.

26.4.2014___ 66 000 km
Tak dneska dotočeno 66 tisíc, takže 1500 km v nové sezoně. Mno a jaký to je?... Pořád dobrý a opojný . Litr jsem ještě nezkoušel, ale myslím, že šestka taky solidně peláší a nemám pocit, že bych potřeboval more power . Sportsmarty spokojenost a brzdy brzdí . Nová technická, na dva roky zase klid .

25.8. 2014___ 67 700 km
Moto prodáno, po třech letech bez motorky . Zvláštní pocit, v garáži nějak moc místa. Až se vrátím z výpravy, tak snad budou kačáky na další...samosebou Suzu

Vojtíšek93
Vojtíšek93 napsal 23.04.19 v 13:54 10b.

tomblade
tomblade napsal 16.09.14 v 21:37

Ahoj, neboj motorka je v dobrých rukou snažím se o ni starat. Akorat ve vyšších otáčkách začala klouzat spojka, ale to už jsem říkal při koupi . Tak jsem udělal komplet novou spojku a zase funguje

jirasli
jirasli napsal 06.08.14 v 14:34 10b.

rossi999
rossi999 napsal 06.05.14 v 00:25 10b.

Moc pěknej SRADik taky jeden z mála co vidim že má v zadu krovku newíte někdo kde ji sehnat :D jinak přeju hafo v pořádku najetejch km :D

Kosha
Kosha napsal 29.03.14 v 09:41