Suzuki GSX-R 600 (2008)

Vlastník Rogue
Vloženo 3.1.2012
Aktualizováno 6.3.2015

Suzane je ako " luxusna prostitutka " padne do ruky každému a ľahko sa vrhá do zákrut :D

Yamaha YZF-R6: důvod neuveden

První dojmy - Presná, rýchla, skratka Suzuki. To pravé orechové začína niekde oklo 9-10tis rpm ako každé 6kilo... 100 bodov za integrovany ukazovateľ zaradenej rýchlosti a antihop v serii

Motorku bych doporučil pro - idealna pre začínajúceho pilota tak ako aj pre skúseného

Doplňky na motorce - Xenon, Akrapovič GP style, CNC páčky modré,

Túto mašinku som si zaobstaral po brigáde v Nórsku, po ničom inom som netúžil viac ako po vlastnej mašine a nič a ani nikto mi v tom nezabránil aby som si splnil svoj sen. Po pár mesiacoch som ho mohol aj realizovať. Kedže som prišiel až po lete resp. po moto sezóne tak aj moto trosku zlacneli, čiže namiesto plánovaného modelu 2007 som siahol po vynovenejšej Suze 08. Kupoval som ju 15. Októbra na SK.
Je to moja prvá " veľká motorka" ale skusenosti s motorkami som už mal čieže veľké očakávania som mal ako sa na nej bude jazdiť. Moja prvá jazda bola doslova krst ohňom... Keďže som ju kupil na jeseň a vtedy je počasie veľmi nevyspytateľné tak ani ja som nemohol vedieť že z pekného rána bude daždivé poobedie. Od predajcu som šiel po vlastnej osi, slnko svietilo, ideálne jesenné počasie na jazdu na moto... Ani nie po 5km začali padat kvapky, obloha sa zamračila a začalo pršať. Zo začiatku to bolo len mrholenie ale potom sa to zhoršilo. Horšie bolo to, že ma čakalo ešte 45km domov. Neostavalo nič iné ako pokračovať, keďže nevypadalo to tak že sa počasie umúdri... Nikdy predtým som nešiel na superšporte za dažďa, čiže moje obavy sa zažínali stupňovať. Suzuki na tento model ( 2008 + ) dala tlačidlo na prepínanie 3 módov A B C . C mal byť na dážď, tak som ho hneď mohol aj otestovať :D . Išieil som ako " posraný" tak ale kto by si chcel rozbit čerstvo kúpenu mašinku nie? :D priemerna rýchlosť bola max 70km/h... Naštastie sme šťastne prišli a ja som absoloval mojú prvú jazdu aj keď nie podľa predstáv :)

Pocity
Už pri prvom nasadnutí na ňu behajú človeku zimomriavky po chrbte, predsalen posed superšportu, veškerá váha na rukách, rajdy lomene dole, napriek tomu celkom pohodlný posed ... hneď som mal pred očami jazdcov z MotoGP :) Pootočenie kľúčika, ožije ručička otáčkomera, zvuk čerpadla a už len stlačiť tlačidlo štartu a naštartovať bielo modrú " mrchu". Krásny a sýty zvuk tak ako sa na superšport patrí aj keď, ta moja ma odmontovaný tlmič výfuku, nie úmyselne, bohužiaľ v takomto stave som ju kúpil... so sériovym tlmičom mi pride v nizkych otáčkach dosť tichá tak mi to ani nevadí ale na jar mám naplánované kupiť ladenú koncovku...
Prejdem rovno k jazde:
Jednotka cvakne a Suza poslúcha pekne na každé pootočenie plynu, rýchlosti sa samé pýtaju na svoje miesto, radenie je jemné a presné čo je obrovské plus... Človek sa musí dosť kontrolovať, lebo v okamžiku vysoko prekračuje povolené rýchlosti... Motorka sa skvele ovláda, aj keď jej limity ani zďaleka nedosahujem... Nieje problém akcelerovať aj z vyššie zaradeného kvaltu. Motorka je aspoň podla mňa dosť čitateľná, nemá dake veľké výkyvy výkonu, že pri prudšiom pootočení plynu ide ruky odtrhnúť. Výkon pribúda lineárne. Keďže je to superšport tak je citeľné, že motor sa cíti lepšie vo vyšších otáčkach. Kvalty zapadajú ľahšie a presnejšie a to pravé nastáva nad hranicou 10 000 rpm. Tu je pracovné pole tejto mršky. Po prekročení 13 500 rpm zablika biele svetielko, ktoré nam signalizuje, že je čas prepradiť.. V týchto otáčkach ma suza aspon podľa papierov najvačší výkon: 125K a poviem Vám, že je to aj cítiť. Ja ako menej skúsený jazdec som pristupoval opatrne k štýlu jazdy ale agresivny posed vám veľakrát nedá a skratka poriadne potiahnem za plyn. Podvozok ako aj brzdy mi prídu uplne super. Nechová sa nervózne ani na rozbitých cestách, ako to je v "bojovom nasadeni" to som nemal možnosť celkom vyskúšať, keďže som ju kupoval tesne pred zimou. Suzuki som kúpil s 12 500 km ja som na nej najazdil len 600 km lebo počasie sa zhoršovalo a teplota klesala čiže moc km som si sňou neužil. Típek od ktorého som ju kúpil tam dal domontovať xenónove svetlo s modrým odtieňom no a k modrobielej kapote to Suzuki strašne svečí, a samozrejme je ma aj lepšie vidieť na ceste...

Plusy, u mňa ukazovateľ zaradenej rýchlosti, samozrejme motor s prevodovkou a elektronický tlmič riadeniaa ako za zbytočné považujem tlačidlo MODE na výber 3 rôznych režimov A B C ... ja mam vkuse Ačko, rozdiel medzi Bčkom som si neako nevšimol a na C je moto kludná a reakcie na plyn su miernejšie, papierovo režim "rain" A ozaj mohla by ešte trošku menej žrať :D

2013
Tak so suzane máme odjazdené 2 sezóny a cca 10 000km ... Nemal som snou ziadne problemy, motorka je uplne super je krasne čitateľná. Prišlo aj k malinkej zmene dizajnu tj. nálepky na rafoch a na bočných plastoch
2014
So Suzou máme za sebou 15 000km. Absolovali sme aj okruhové dni. Bol som nadšený ako rýchlo sa sňou dá ísť. V sérií nadstavený podvozok a citil som sa super, v mojej kategórií som nemal problém ani s litrami. Nakoniec top čas na Slovakiaringu 2:36,233 a umiestnenie na stupni výťazov v D kat. na 3. mieste inak top čas v celej kategóri D. Obute seriove Dunlop sportmax.
2015
5.3. 2015 som sa rozlúčil s mojou prvou veľkou motorkou a prestupil do kategórie GP , čiže medzi litre. Miesto kde odpočívala Suza prebral Blade v HRC farbách. Som zvedavý aký veľký je rozdiel medzi šestkou a litrom

P.S - prvá bude vždy len jedna - Still in love with you Suzane

Wejcee
Wejcee napsal 10.01.16 v 13:45 10b.

Pěknej kousek

rovy
rovy napsal 31.05.15 v 10:18 10b.

Krásná motorka,ať slouží

contis
contis napsal 26.12.13 v 16:24

pekna masinka

chuck.zbozi
chuck.zbozi napsal 05.09.13 v 14:25 10b.

velká krasavice

AVENGER2008
AVENGER2008 napsal 10.01.13 v 09:51 10b.

Krasavice! Brutální ale přitom vyvážené a ladné tvary. Suzuki je holt Suzuki. Honě štěstí.