Suzuki GSX-R 600 (2004)

Vlastník jaruš1974
Vloženo 20.4.2017
Aktualizováno 17.10.2019

Co říct ..., - moje konečně ,,dospělá" motorka.

První dojmy - Není moc velká, rychlá, divoká? Omyl. Mé obavy se okamžitě rozplynuly při prvních pár ujetých kilometrech. Padly jsme si hned do oka, je to fešanda.

Jaro 2017 jsem vyhlížela tak trochu netrpělivě a s rozpaky. Přes zimu jsem totiž zvažovala, zda se mám vzdát své první motorky, Hondy CBR 600 F. Zažily jsme toho spolu hodně, najeto za 3 sezóny krásných 20 000 km.
Ale přišel čas se rozloučit, přišel čas se posunout o krok dál. Loučení s Cebruškou bylo moc těžké. Ukápla i slzička, ale bylo na čase zkusit něco nového, sportovnějšího.
Designem mě právě uchvátila Suzuki GSX-R 600.
Má krásné partie a křivky. No a tahle moje Suzinka na mě čekala celou zimu. Již na podzim 2016 jsem ji zahlédla v nějaké inzerci a přemýšlela jsem, jestli to bude ta pravá. Na jaře 2017 jsem čirou náhodou ji opět zahlédla v nabídce mezi inzeráty a bylo okamžitě rozhodnuto. Již jsem nepřemýšlela a druhý den jsme pro ní s manželem jeli.

První pocity... Je nádherná, svižná a je moje !!!
Zatím počasí moc nepřeje, duben 2017 je dost chladný, nebylo moc příležitostí vyjet. Najeto mám pouhých 500 km, ale mohu již teď říci, že mě překvapila lehká manipulovatelnost na místě. Do zatáček padá sama a ten zvuk... hodně silný, dunivý, řekla bych až moc.

Na šestku je to motorka dosti svižná, je to pekelný stroj :) Posed mi vyhovuje, při mé výšce 178 cm krásně došlápnu nohama na zem, cítím se s ní jistá.
Jen z počátku si nohy - na stupačkách - musely zvyknout býti trochu vzadu, ale je to jen o zvyku.
Tak teď už zbývá jen se těšit na sezónu 2017, snad si to užijeme a počasí nám ukáže svou vlídnější tvář :)

SEZÓNA 2017

Léto už je skoro za námi a podzimních vyjížděk s ohledem na chladné a deštivé počasí už moc asi nebude.
Původně jsme měli s manželem (je rovněž motorkář)

(a naši dva synové také)

v plánu projet rakouské Alpy, italské Dolomity a pak se přesunout ještě na pár dní do Chorvatska k moři a tam si jen tak polenošit. Nakonec bylo vše jinak, manžel byl delší dobu nemocen, takže jsme byli nuceni naši moto dovolenou přesunout na sezónu příští - 2018. Nevadí, máme se celou zimu na co těšit.
V září jsme chtěli alespoň uskutečnit krátký třídenní moto výlet po rakouských Alpách, ale to nám překazilo počasí, v tuto dobu v Alpách pršelo a pršelo, takže jsme narychlo pozměnili trasu a vydali se na Slovensko. To byla záruka, že tam si sluníčka užijeme. A taky že jo. Příroda je tam krásná, zatáčka střídá zatáčku a zvládli jsme Slovensko projet od Velké Fatry, přes Nízké Tatry, Vysoké Tatry až na východ k Prešovu. Parádně jsme si to užili, denně jsme spolykali přes 350 km v sedle našich motorek.

Koncem září jsme ještě zvládli dvoudenní mototrip za krásného slunného počasí. Zvolili jsme trasu přes Jeseníky, Orlické hory, Krkonoše. V Peci pod Sněžkou jsme přenocovali a další den se přesunuli přes Český ráj k Liberci. Našim hlavním cílem byly Pekelné doly. Super zážitek... všem motorkářům doporučuji. Za dva dny najeto 850 km.

Krom toho jsme v sezóně 2017 stihli projet křížem krážem také Beskydy, Jeseníky, okolí Šumperka aj.
Jinak moje Suzinka... jsem z ní nadšená, okamžitě jsme se skamarádily, ikdyž dost trpí mé záda a zápěstí. Do budoucna zvažuji přechod na něco pohodlnějšího, vhodnějšího na delší cestování, ale zatím to je pro mne velké dilema. Supersport je pro mě srdeční záležitost.
Taky mě dost potrápila tuhá spojka, po 100 km jsem už necítila prsty a ještě několik dnů po vyjížďce jsem je měla namožené. Až můj manžel dostal skvělý nápad a pořídil mi posilovač spojky. Úžasná věc, doporučuji všem, kteří mají stejný problém. Teď zbývá doufat, že nějaký ten kilometr do zimy ještě přibude a zima nebude až tak dlouhá. Už teď se těším na sezónu 2018 a přeji si ať je to jen pohoda v sedle a vždy kolama dolů .

Jaro 2018

Je mi to líto...ale jdu jinou cestou. PRODÁNO.
Moje Suzinka mě nikdy nezklamala a byla to krasavice. Tahle motorka byla rebel pro odpolední lety kolem komína, ale dala se i naložit kuframa a v pohodě se zvládla i dovolená.

Ze zdravotních důvodu už bohužel nemohu jezdit obličejem napřed :) a nechci už mít zalomené zápěstí na řidítkách... potřebuji jednoduše narovnat záda. Takže přišel čas se rozloučit, zvítězilo pohodlí.

Chceme s manželem více cestovat, jezdit delší mototripy.
Takže moji Suzinku teď nahradí sportovně - cestovní motorka Yamaha FZ 1. Snad bude pro mě ta pravá.
V sezóně 2018 přeji nám všem nadšencům jedné stopy krásné, slunečné dny a hlavně ať se nám nehody vyhýbají.

Mario81
Mario81 napsal 05.04.18 v 19:48 10b.

Pes69
Pes69 napsal 04.04.18 v 23:40 10b.

Asi po 20 minutách jsem si všiml, že na profilové fotce je i motorka. Myslím.

libac22
libac22 napsal 04.04.18 v 19:00 10b.

Měl jsem 2005 750 a je to zdravě zlá motorka , užívej

Čadil
Čadil napsal 26.03.18 v 18:34 10b.

moc hezká

Andy00
Andy00 napsal 13.11.17 v 10:24 10b.

Nádherná Není co dodat Za mě určitě 10 !