megamoto_megaparts_leden

Téma: Vozidlo přihlášené na již neexistující firmu - jak na přepis?
28.5.2016 v 19:27
Zdravím vespolek. Kolega shání pro syna fichtla a vzhledem k většinou přehnaným cenám "papíráků" našli jedny "živé" papíry (dle prodejce ověřené na STK, že jsou platné) a dalšího pincka bez TP, barva a typ odpovídá, tak se prostě předělá štítek a nazdar. Dohromady to vyjde levněji, jak "papírák". Jenže háček je tom, že ony "živé" papíry jsou psané na firmu, která zanikla někdy v polovině 90. let a narychlo se jim nepovedlo na netu vyhledat, kam případně přecházely pravomoce a případný kontakt na současně "zodpovědnou" osobu. Otázka tedy zní, jak postupovat při přehlášení? Může prodejce (který zřejmě kdysi pincka od firmy koupil, ale nepřepsal jej na sebe) s plnou mocí (a dokladem z EK) od kupujícího převést vozidlo, jako obvykle, nebo by to znamenalo anabázi obdobnou s dědickým řízením v případech, kdy vozidlo je psané na již zemřelého člověka, nebo jaké řešení je na místě? Nebude to nakonec nákladově tak, že bude nakonec lepší koupit rovnou pincka s platným TP? Na fóru jsem odpověď nenašel a ani nikdo z kolegů si neví rady, proto se obracíme sem.

Předem děkujeme.

2 reakcí na tento příspěvek Vozidlo přihlášené na již neexistující firmu - jak na přepis...

28.5.2016 v 21:37 | Nahoru | #1
A je potřeba to vůbec přehlašovat? Nestačilo by zaplatit pojistku a jezdit na původní papíry? To by také řešilo sprdel.

(reakce na) Vozidlo přihlášené na již neexistující firmu - jak na přepis...

29.5.2016 v 02:21 | Nahoru | #2

Číkus píše: A je potřeba to vůbec přehlašovat? Nestačilo by zaplatit pojistku a jezdit na původní papíry? To by také řešilo sprdel.


Ježiši čikus čoveče ne každej jezdí tak jako ty, aby musel řešit nějaký přestupky!
Když jsou papíry na mrtvolu, tak se to dá lehce ověřit i při kontrole, ale firmy, teda jejich existenci nikdo neověřuje, ani při kontrole! Takže dobrý, do prvního průseru. Pojistku napíšeš samozřejmě na sebe! Takže sumasumárum si myslím, že by to mělo klapnout i bez přepisu!

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vozidlo přihlášené na již neexistující firmu - jak na přepis...

29.5.2016 v 14:48 | Nahoru | #3
Číkus> Je to sice už trochu mimo, ale právě pro takový případ, kdy někdo udělá přestupek (rychlost, červená apod.), ale příslušníci jej nezastaví a neztotožní řidiče - pak budou obesílat majitele. Ale když zjistí, že majitelem je již zaniklá firma, to to jen tak odloží, i když půjde o vážný přestupek? Dle selského rozumu by pak měli začít po onom vozidle pátrat a jak jej někde uvidí, hned jej čapnou, ztotožní řidiče a i když ten bude tvrdit, že v onom čase vozidlo neřídil, logicky pak bude na něm, aby prokázal, kde k vozidlu přišel - a je na řadě kupní smlouva atd., čili pátrání po "reálném" majiteli-provozovateli. Kdybych mohl prostě říct, že jsem v době přestupku neřídil a že nevím, kdo řídil, popř. "odmítnu to sdělit" - to by se na takové věci pak vymlouval každý. Je to podobné, jako když někdo má dluhy a nemůžou jej dlouho najít a zkontaktovat, začnou obesílat jeho příbuzné, rodiče v první řadě, zda o něm nevědí. A když se nedopátrají, pak budou chtít pohledávky po nich. "Vtip" je v tom, že o úspory a majetek člověk přijít může, ale o dluhy ne! A nezaplacená pokuta za přestupek je de facto též dlužná pohledávka.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist