WSBK Brno – Na jihu Moravy zajel v pátek nejrychleji Rea

Kombinace časů pátečních tréninků určily postupové desítky jezdců pro druhé Superpole seriálů WorldSBK, WorldSSP a WorldSSP300. Evropský šampionátu Superstock 1000 má kvalifikaci v tradičním jednodílném formátu. Nejrychlejším jezdcem třídy Superbike je Jonathan Rea, úřadující mistr světa a lídr průběžného hodnocení. Ondřej Ježek je sedmnáctý nejrychlejší. V trénincích supersportů zajel na první místo Jules Cluzel, třicátý je Michal Chalupa a jednatřicátý Pierre Coppa. V třídě Superstock 1000 je první Němec Markus Reiterberger, Karel Pešek skončil devatenáctý, Dominik Jůda dvacátý. V Supersportech300 je první Galang Hendra Pramata, Vojtěch Schwarz skončil šestatřicátý, Alexandra Pelikánová je devětatřicátá. V sobotu jsou na programu poslední tréninky, Superpole a první závod WorldSBK.

ME Superstock 1000 – 1.volný trénink

První trénink (mokrý) pátečního programu na Masarykově okruhu v Brně vyhrál jezdec STK1000 Andrea Mantovani (Nuova M2 Racing) časem 2'11,544 sekundy. Jen 0,066 sekundy ztratil druhý Maximilian Scheib (Aprilia Racing Team), třetí Alessandro Delbianco (GULF ALTHEA BMW Racing Team) byl o 1,518 sekundy pomalejší, takže velký rozdíl už v Top3. Časy do pátého místa zajeli Luca Savadori (Berclaz Racing Team) a Luca Vitali (Aprilia Racing Team).

Z českých závodníků jedoucích na divokou kartu si vedl velmi dobře Dominik Jůda (TME Racing), jenž se pohyboval v první desítce a trénink nakonec uzavřel třináctým časem 2'17,065 sekundy. Karel Pešek (Uniserv) je s maximem na 2'22,485 sekundy dvacátý v pořadí.